Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Europa si SUA sub teroarea atentatelor de sorginte islamistă

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
3623 răspunsuri în acest subiect

#3601
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostAlbastruIndigo, on 18 august 2017 - 00:04, said:


Eu sper sa nu mai trebuiasca sa despicam nici un fir, niciodata! Nu mai suport sa fiu nevoita sa-mi sun prietenii si familia din toate colturile Europei ca sa aflu daca sunt bine sau...  chiar nu mai suport. Posted Image

Era o precizare specifica pentru colega .
Cine vrea sa mai fie asemenea discutii si zilele urmatoare, adica alte evenimente.??
Nimeni

#3602
sinful

sinful

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 892
  • Înscris: 28.02.2016

View Postionutzitaly, on 17 august 2017 - 23:50, said:

Eu si probabil multi din cei care locuiesc/ au locuit au invatat prin occident.

1. Occident inseamna Germania, Benelux, UK, tarile nordice etc, in niciun caz Italia

2. Lasa vrajeala asta de mare liberal stalian, italienii, mai ales cei din sud sunt de 10 ori mai rasisti decat romanii

#3603
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postionutzitaly, on 18 august 2017 - 00:01, said:

Eu nu am dat de asemenea persoane, adica nu ma invart printre ignoranti si persoane cu care nu ai ce discuta indiferent de culoarea sau religia lor.

Am dat odata de un asemenea specimen, plecam de la Marsilia la Lyon si am zis sa fac un lucru bun si sa iau pe cineva la autostop, am zis mai trece timpul vorbind.
Si am luat unul pe la 22-25 de ani. Mama mia cand a inceput sa-mi vorbeasca si la fiecare doua cuvinte zicea sa fie binecuvantat numele lui Allah, mi-am sunat telefonul care era in bordul masinii cu al doilea telefon, al privat pe care il am tot timpul in buzunar, si am dat de inteles din "convorbire" ca trebuia sa ma opresc, sa fac un ocol la primul oras, asadar a trebuit sa ne despartim.
M-am saturat sa mai iau la stop.

Pentru mine, ateu, apoi mai toate cunostintele mele musulmane nici nu aduc in discutie religia decat foarte rar, si doar informativ, asta parea un bigot din ala care nu jura decat pe zei.
Cred ca un astfel de bigot, ignorant, fara educatie poate fi manipulat si instrumentat sa comita astfel de crime.

Dar, evident ca nu pot judeca toti arabii musulmani dupa tipul ala de la auto-stop, mai ales ca stiam deja destui care erau departe, departe de imaginea pe care mi-a lasat-o asta.

Tot la fel ca la noi, la ortodocsi, gasesti tot felul de ciudati, care sub influenta unor indivizi mai cu autoritate, cu creierul bine spalat, te trezesti ca omoara oameni nevinovati.

Eu tare as fi curios de niste anchete asupra conturilor criminalilor si familiilor lor inainte si dupa atentate pe cel putin un an.

View Postsinful, on 18 august 2017 - 00:15, said:


1. Occident inseamna Germania, Benelux, UK, tarile nordice etc, in niciun caz Italia

2. Lasa vrajeala asta de mare liberal stalian, italienii, mai ales cei din sud sunt de 10 ori mai rasisti decat romanii

Crezi tu ca in Italia nu sunt arabi?
Sunt, mai ales in nord, aia din sud fata de italienii din nord sunt cam la fel ca europenii de este fata de europenii de vest, aia mai saraci sunt si mai ignoranti si deci mai rasisti. In medie. Din fericire mai gasesti si oameni rationali si in sudul Italiei si in estul Europei.

Editat de zardato, 18 august 2017 - 00:34.


#3604
sinful

sinful

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 892
  • Înscris: 28.02.2016

View Postaurelde, on 17 august 2017 - 23:46, said:

eu cred ca este indreptatita intrebarea : cati dintre voi cunoasteti personal,un musulman ?
poate fi amic, prieten, coleg de munca etc !
(Spania este tara mea adoptiva de 17 ani ! )

Toate orasele mari din Romania au de cativa ani buni musulmani din Orientul Mijlociu, in Bucuresti chiar sunt o gramada

Editat de sinful, 18 august 2017 - 00:40.


#3605
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.712
  • Înscris: 27.05.2016
Putinisti s-au muiAt

#3606
sinful

sinful

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 892
  • Înscris: 28.02.2016

View Postzardato, on 18 august 2017 - 00:27, said:


Crezi tu ca in Italia nu sunt arabi?Sunt, mai ales in nord, aia din sud fata de italienii din nord sunt cam la fel ca europenii de este fata de europenii de vest, aia mai saraci sunt si mai ignoranti si deci mai rasisti. In medie, din fericire mai gasesti si oameni rationali si in sudul Italiei si in estul Europei.

Unde am scris eu ca nu sunt arabi in Italia ? Din contra, sunt peste 1 milion. Si apropo, cand cineva iti intra in casa(tara) si efectiv iti omoara mama, copiii, vecinii, prietenii pentru ca sunt niste animale cu IQ 70, poti sa fii scolit si la Sorbona ca incepi usor usor sa-ti pui muuulte intrebari.

De obicei cei care promoveaza diversitatea si venirea imigrantilor sunt neo-marxisti care urasc bogatii, se poate vedea la toate mitingurile ANTIFA nelipsitul steag sovietic (secera si ciocanul) deci faptul ca vrei arabi si afgani in tara ta cu pretul sangelui varsat de nevinovati nu te face nici vreun intelectual, nici vreun elitist, din contra, te face un ignorant mai mare decat orice rasist.

#3607
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.587
  • Înscris: 02.09.2006

View PostNaoto, on 17 august 2017 - 23:17, said:


De multe ori sugerezi, ba uneori o şi afirmi, pe şleau, că ai "surse de informaţii" de care noi ceilalţi nu ştim (ori ne sunt inaccesibile).

Te întreb direct: eşti agent de informaţii? ori te dai mare?
doar cind nu isi ia medicamentele la timp se viseaza spion, incolo e o doamna care merita citita!

#3608
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postzardato, on 17 august 2017 - 21:47, said:



Pentru mine nu este acceptabila o astfel de solutie nici in gluma. Serios. Ar insemna copierea regimului nazist.
Si ce ar fi rau in asta, cind vezi ce se intimpla ? Sanchi, o bagam pe aia cu "nazismul" , scoatem un pian in strada si rezolvam problema, pina data viitoare cind va fi si mai rau.
Daca se intimpla in Romania ce mai ziceai, adica mai aveai obiectiuni antinaziste ?

#3609
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.587
  • Înscris: 02.09.2006

View PostNaoto, on 17 august 2017 - 23:23, said:

Poţi să indici sursa oficială de unde ai cules informaţia la ora 21:20? şi cu ce altă sursă ai încrucişat informaţia?
a cules informatia din sursa Wr"£ si a incrucisat-o cu sursa 22KL14!

#3610
sinful

sinful

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 892
  • Înscris: 28.02.2016

View Postpink_flamingo, on 18 august 2017 - 00:30, said:

Putinisti s-au muiAt

Tot vad replica asta de cacat cu "putinistii", de ce dracu ar fi un rusofil impotriva imigrantilor musulmani din Europa, efectiv ar vrea binele europenilor daca ar gandi asa. Un putinist doreste Uniunea Europeana ingenuncheata, deci ar milita feroce pentru venirea a cat mai multor baieti tineri si zglobii din Orientul Mijlociu/Africa de Nord.

#3611
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.136
  • Înscris: 23.09.2005

View Postzardato, on 18 august 2017 - 00:27, said:

Am dat odata de un asemenea specimen, plecam de la Marsilia la Lyon si am zis sa fac un lucru bun si sa iau pe cineva la autostop, am zis mai trece timpul vorbind.
Si am luat unul pe la 22-25 de ani. Mama mia cand a inceput sa-mi vorbeasca si la fiecare doua cuvinte zicea sa fie binecuvantat numele lui Allah, mi-am sunat telefonul care era in bordul masinii cu al doilea telefon, al privat pe care il am tot timpul in buzunar, si am dat de inteles din "convorbire" ca trebuia sa ma opresc, sa fac un ocol la primul oras, asadar a trebuit sa ne despartim.
M-am saturat sa mai iau la stop.

Pentru mine, ateu, apoi mai toate cunostintele mele musulmane nici nu aduc in discutie religia decat foarte rar, si doar informativ, asta parea un bigot din ala care nu jura decat pe zei.
Cred ca un astfel de bigot, ignorant, fara educatie poate fi manipulat si instrumentat sa comita astfel de crime.

Dar, evident ca nu pot judeca toti arabii musulmani dupa tipul ala de la auto-stop, mai ales ca stiam deja destui care erau departe, departe de imaginea pe care mi-a lasat-o asta.

Tot la fel ca la noi, la ortodocsi, gasesti tot felul de ciudati, care sub influenta unor indivizi mai cu autoritate, cu creierul bine spalat, te trezesti ca omoara oameni nevinovati.

Pai omiti un lucru simplu: la crestini chiar daca cineva e spalat si albit bine pe creier de religie, surpriza! Nu te va omori nimeni! Posted Image Sesizezi diferenta? Religia crestina nu permite asta. Tot ce risti e sa te traga de haina eventual, pe strada, sa-ti bage brosuri sub nas.

La islam, lucrurile se complica. Religia permite astfel de lucruri, si chiar daca 99% din ei sa zicem ca sunt oameni ok, TOT TIMPUL exista riscul ca ORICARE din ei sa se radicalizeze, pe fond religios. Pentru ca religia permite, are aceasta portita deschisa catre extremism. Si pe portita aia, constant, unul din o suta de musulmani, intra. Intelegi?

Crestinismul, budismul, nu au portita asta, de asta riscul ca ei s-o ia pe aratura este foarte mic.

De asta cand ai un numar de x% musulmani intr-o societate, trebuie sa stai cu frica-n san ca oricand se poate intampla ceva. Cu cat x% e mai mare, cu atat teama creste.

Deci, in mare cam asta ar fi problema. De asta sunt bagati toti musulmanii in aceeasi oala (chiar daca 99% sunt oameni ok) pentru ca nu stii niciodata care din ei va face POC. Sau când. Care va pasi pe portiță.



Ghiță!!! Te-aștept diseară la portiță. Lângă portița de la școală. Vino, dar numai nu vini cum vii tu. De obicei, cu mâna goală...  Tra-la-la... ♪♫ ♫♪ ♫♪♫ ♪   ♫♫♪ ♫♪♫  ♪♫  ♫♪ ♫♪♫ Posted Image



AN ISLAMIC leader has been charged with inciting murder after allegedly calling for non-practising Muslims to be burned and killed in their homes.

Imam charged over sermon calling for non-practicing Muslims to be 'killed in their homes'



Un lider ISLAMIC a fost acuzat de instigarea la crimă după ce se presupunea că a cerut ca musulmanii care nu sunt practicanți să fie arși și uciși în casele lor.

Imamul, inițial din Etiopia, a fost arestat pentru prima dată de poliția elvețiană în noiembrie, după un raid pe o moschee din Winterthur, Zurich.
El este acuzat că a cerut uciderea musulmanilor care nu se roagă în timpul unei predici din 21 octombrie 2016.
Procurorul public al orașului a anunțat vineri că imamul, care nu a fost numit, a fost acuzat pe 2 august de a face publice apeluri pentru crime sau acte de violență.

În iulie, un politician musulman din Winterhur a afirmat că orașul a devenit un hotspot pentru radicalizare.
Blerim Bunjaku a declarat pentru Tribune de Genève că autoritățile nu au făcut suficient pentru a încorpora musulmanii în cultura elvețiană și că copiii mici din familiile Salafi "văd Occidentul ca un dușman".



Deci despre ce drac discutam aici? Posted Image

Ii vrei pe astia aici, puzderie, in Europa? Crezi ca nu reprezinta nici un pericol, ha? Daca ei au AICI, gandirea asta. Gandeste-te atunci ce e prin tarile musulmane sau prin coclaurile de unde dracu vin toate cirezile alea catre Europa. Bun, majoritatea sunt oameni sarmani, etc.

Dar ei il aduc pe dracu cu ei, intelegi? Dracu vine impreuna cu ei, pe barcile alea.

Editat de Phobos, 18 august 2017 - 01:17.


#3612
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postsinful, on 18 august 2017 - 00:51, said:


Tot vad replica asta de cacat cu "putinistii", de ce dracu ar fi un rusofil impotriva imigrantilor musulmani din Europa, efectiv ar vrea binele europenilor daca ar gandi asa. Un putinist doreste Uniunea Europeana ingenuncheata, deci ar milita feroce pentru venirea a cat mai multor baieti tineri si zglobii din Orientul Mijlociu/Africa de Nord.

nu e vorba de imigranti.
Decat poate ca decor,
Nu conteaza numarul si provenienta.
Dar conteaza ca se poate destabiliza un stat cu ajutorul lor.
Fie ei 100 sau 100.000.
Se creeaza isteria necesara

A nu cumpara armanet pentru dotarea armatei nu este din cauza lipsei de incasari la buget.
Este pentru ca in servicile secrete sunt prea multi consilieri cu o englezeasca cu accent rusesc

#3613
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostPhobos, on 18 august 2017 - 00:51, said:


AN ISLAMIC leader has been charged with inciting murder after allegedly calling for non-practising Muslims to be burned and killed in their homes.

Imam charged over sermon calling for non-practicing Muslims to be 'killed in their homes'



Un lider ISLAMIC a fost acuzat de instigarea la crimă după ce se presupunea că a cerut ca musulmanii care nu sunt practicanți să fie arși și uciși în casele lor.

Imamul, inițial din Etiopia, a fost arestat pentru prima dată de poliția elvețiană în noiembrie, după un raid pe o moschee din Winterthur, Zurich.
El este acuzat că a cerut uciderea musulmanilor care nu se roagă în timpul unei predici din 21 octombrie 2016.
Procurorul public al orașului a anunțat vineri că imamul, care nu a fost numit, a fost acuzat pe 2 august de a face publice apeluri pentru crime sau acte de violență.

În iulie, un politician musulman din Winterhur a afirmat că orașul a devenit un hotspot pentru radicalizare.
Blerim Bunjaku a declarat pentru Tribune de Genève că autoritățile nu au făcut suficient pentru a încorpora musulmanii în cultura elvețiană și că copiii mici din familiile Salafi "văd Occidentul ca un dușman".


Pai imamul asta nu face decat sa practice islamul asa cum l-a practicat si profetul .

Muhammad orders people burned up in their houses, for not coming to prayer

In Sahih al-Bukhari, the most canonical hadith collection:
Volume 1, Book 11, Number 626:
Narrated Abu Huraira:
The Prophet said, "No prayer is harder for the hypocrites than the Fajr [pre-dawn] and the 'Isha' [evening] prayers and if they knew the reward for these prayers at their respective times, they would certainly present themselves (in the mosques) even if they had to crawl."
The Prophet added, "Certainly I decided to order the Mu'adh-dhin (call-maker) to pronounce Iqama [second call to prayer] and order a man to lead the prayer and then take a fire flame to burn all those who had not left their houses so far for the prayer along with their houses."

http://quotingislam....rned-up-in.html

Dar ignorantii aroganti care n-au deschis in viata lor o carte islamica vor da vina pe imam in loc sa dea vina pe islam . Textul considerat sfant care incita la ura violenta si ucidere ar trebui incriminat si scos in afara legii Dar nu se poate ca atunci ar fi islamofobie !

#3614
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 41.874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postsinful, on 17 august 2017 - 21:20, said:



Cu tot respectul, colectia aia poti sa ti-o bagi in fund.
Irosesti bunatate de respect...

#3615
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.912
  • Înscris: 19.08.2004
Au reusit organele/Politia/Procuratura/etc din Barcelona sa faca o legatura intre #hashtagIslam si #hashtagBarcelona? Poate erau doar ceva turisti suparati ca se revolta lumea pe acolo...

Din ce am inteles, refugiatii erau chiar bineveniti - poate chiar chemati:
https://www.theguard...n-more-refugees

Adica nu vad un motiv valabil si evident pentru care niste oameni pasnici, integrati si nitel dereglati ar intra cu duba'n multime...

#3616
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.277
  • Înscris: 30.07.2006

View Postcostyn_man, on 17 august 2017 - 23:01, said:

Ati vazut? A aparut explicatia. Alexandru avea dreptate, teroristii au avut doar o victima, restul s-au impiedicat si au murit.
Cum era cu spalatorii de teroristi?Posted Image

Cum sa fie? cum au stabilit, pe metereze, pe toate forumurile, la datorie.Orele suplimentare li se platesc dublu,basca sporul de noapte.
De undeva trebuie sa puna si ei familiei o paine pe masa.

Daca si CTP-ul face bani mancand cacat multiculti si spaland muslimi cu furtunul de agheazma, ei de ce ar fi mai prejos?!

View Postdexterash, on 18 august 2017 - 03:17, said:

Au reusit organele/Politia/Procuratura/etc din Barcelona sa faca o legatura intre #hashtagIslam si #hashtagBarcelona? Poate erau doar ceva turisti suparati ca se revolta lumea pe acolo...

Din ce am inteles, refugiatii erau chiar bineveniti - poate chiar chemati:
https://www.theguard...n-more-refugees

Adica nu vad un motiv valabil si evident pentru care niste oameni pasnici, integrati si nitel dereglati ar intra cu duba'n multime...


Da, Barcelona, in frunte cu primarul leftist zbiera in gura mare ca vrea refugiati "lasati sirienii sa vina la mine, vrem minim 60.000 de refugiati".

Editat de marius.bunu, 18 august 2017 - 05:41.


#3617
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 5.552
  • Înscris: 03.05.2008

View Postmarius.bunu, on 18 august 2017 - 05:23, said:

Cum sa fie? cum au stabilit, pe metereze, pe toate forumurile, la datorie.Orele suplimentare li se platesc dublu,basca sporul de noapte.
De undeva trebuie sa puna si ei familiei o paine pe masa.

Daca si CTP-ul face bani mancand cacat multicluti si spaland muslimi cu furtunul de agheazma, ei de ce ar fi mai prejos?!

E mai trist de atat - nu stiu de CTP dar sunt convins ca ei cred ca fac un bine
Idem cu aia care incercau sa faca sa dispara victimele aseara
Aia cu Germania si anul nou, cu "nu s-a intamplat nimic"

Etc...

Toti cred ca fac un bine, ca detensioneaza situatia si lupta cu rasistii & nazistii, cum e datoria lor de oameni deschisi la minte. Bunaoara citeam acum posturile unui membru care parea normal pana aseara, dar aseara cumva se teme de habotnici (ortodocsi?) la fel de mult ca de un terorist (!?)
Sigur, e si ceva sange, dar cand n-a fost necesar si ceva sange in lupta cu mentalitatile inapoiate & rasistii?

Editat de vlad1102, 18 august 2017 - 05:40.


#3618
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 5.552
  • Înscris: 03.05.2008
http://news.sky.com/...celona-10992730

summary of what's been going on in Cambrils
:: A car has been driven into pedestrians in Cambrils - hours after a similar attack took place in Barcelona
:: Four suspected terrorists were shot dead by police, and another alleged perpetrator was injured
:: Six civilians were injured in the attack about 60 miles southwest of Barcelona, as well as one police officer
:: Controlled explosions have been carried out in the town, amid reports that the suspects were wearing explosive vests

Al doilea, dar e inca foarte devreme pentru date clare - 5 suspecti impuscati

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

1 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

syfuletzu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate