Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Emigrare ilegala in statele unite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#73
jhonnybravo

jhonnybravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.07.2016
Eu te cred. Un singur sfat iti dau :"nu risti, nu castigi". Daca iti e foame rau, in state primesti ce vrei:).. Eu sa fiu tata de fata, abia te astept. Visul oricarui tata, sa am un ginere "misterios"..Si vei trai o viata ca in filme.

Iti recomand sa inveti "mexicana", cine stie, poate vei avea nevoie.

Succes , sper sa reusesti;)

Edited by jhonnybravo, 20 July 2016 - 22:43.


#74
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,640
  • Înscris: 02.10.2009
Emigrare ilegala in State...ca mare e gradina Ta, Doamne, si multi... Posted Image

#75
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

 jhonnybravo, on 20 iulie 2016 - 22:42, said:

Eu te cred. Un singur sfat iti dau :"nu risti, nu castigi". Daca iti e foame rau, in state primesti ce vrei:).. Eu sa fiu tata de fata, abia te astept. Visul oricarui tata, sa am un ginere "misterios"..Si vei trai o viata ca in filme.

Iti recomand sa inveti "mexicana", cine stie, poate vei avea nevoie.

Succes , sper sa reusesti;)

Stai  calm  pentru  ca nu ma  bag eu  in  asa ceva. Mi-e frica. Si  punct. Misterios pentru  parintii  fetei nu  cred ca sunt. Nu stiu  ce  a fost  in  capul fetei  atunci cand  mi-a zis sa merg ilegal. Vrea sa ma omoare ?  De aceea am si  intrebat aici... Ce sa fac ?  Sa imi  trimita si acte false. Doamne... cred ca o  iau razna. Nu  stiu ce este in capul ei ,  dar  ea  inca  asteapta  raspuns. Adica  raspuns la ce  vrea sa facem cu  ilegalitatea. Raspunsul meu este NU. Oricum termin cu ea. Mi-e  greu . Toate  acestea ma termina si  poate ma  imbolnavesc. Am  trecut  prin  atatea  cat  am mers in US . Si  retur. Nu mai pot. Simt ca innebunesc. Mai  bine nu ne cunosteam. Ce ma bucura este ca am  fost in America. Am  vizitat multe  state. De mic copil visam asta. Macar mi-am  indeplinit visul. Poate  atat a  vrut D-zeul. Ca eu sa vizitez SUA.  Unii ma  invidiaza pentru  asta. Dar nu este vina mea ca ne-am  intalnit  intamplator,ne-am placut si parintii ei m-au  luat  in SUA.  A zis sa  facem  turul americii. L-am facut... Cu ce am  gresit ? Doar s-a  intamplat  . Acum  totul a ramas amintire.

Edited by mrzeus3, 20 July 2016 - 23:09.


#76
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 mrzeus3, on 20 iulie 2016 - 23:07, said:

Nu stiu  ce  a fost  in  capul fetei  atunci cand  mi-a zis sa merg ilegal. Vrea sa ma omoare ?  De aceea am si  intrebat aici... Ce sa fac ?  Sa imi  trimita si acte false. Doamne... cred ca o  iau razna. Nu  stiu ce este in capul ei ,  dar  ea  inca  asteapta  raspuns.
DIn păcate, răspunsul tău nu poate fi decât „ne căsătorim în Europa sau ne vedem doar când poți tu ajunge în România”. E trist, dar nu prea ai de ales.
Sigur că e cam târziu acum, dar totuși ajută-mă să înțeleg: dacă părinții vor căsătoria doar în Statele Unite (ce aiureală!), iar tu ai fost în Statele Unite de trei ori, de ce nu ai făcut căsătoria acolo? Tot ce trebuia să faci după căsătorie era să aplici pentru schimbare de statut. Cât ți se procesau actele, aveai statut legal, chiar dacă B2 ar fi expirat în timpul ăsta.

Deci de ce nu v-ați căsătorit în State?

#77
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

 Cazimi, on 20 iulie 2016 - 23:32, said:


DIn păcate, răspunsul tău nu poate fi decât „ne căsătorim ĂŽn Europa sau ne vedem doar când poți tu ajunge ĂŽn România”. E trist, dar nu prea ai de ales.
Sigur că e cam târziu acum, dar totuși ajută-mă să ĂŽnțeleg: dacă părinții vor căsătoria doar ĂŽn Statele Unite (ce aiureală!), iar tu ai fost ĂŽn Statele Unite de trei ori, de ce nu ai făcut căsătoria acolo? Tot ce trebuia să faci după căsătorie era să aplici pentru schimbare de statut. Cât ți se procesau actele, aveai statut legal, chiar dacă B2 ar fi expirat ĂŽn timpul ăsta.

Deci de ce nu v-ați căsătorit ĂŽn State?

Stiu ca  pare aiureala   chestia  cu casatoria  in SUA. Dar  asa  vor  parintii ei si  fir-ar  mama ei  de  viata  ca  ar  putea  sa ne  cumpere aici  casa. Sau  in Monte  Carlo sau  oriunde in lume  ca doar bani  au gramada. Dar na , dorinta lor si eu  nu pot  trece peste  cuvantul lor.  

Viza de logodna  in SUA am  cerut  imediat  dupa  ce  am  ajuns  prima data in SUA. Am  trimis  prin  plic cum se cerea. Au  trecut  3  ani de atunci. Intre  timp  am  primit interdictie , dar  raspuns  la  viza K1  nu a mai primit. Ceva s-a  intamplat  acolo. Un abuz  . Probabil cineva de la USCIS nu m-a  vrut si pace.  America e  frumoasa , dar se fac  si nereguli. Ca peste tot. De dovedit  nu  pot.

#78
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 mrzeus3, on 20 iulie 2016 - 23:48, said:

Viza de logodna  in SUA am  cerut  imediat  dupa  ce  am  ajuns  prima data in SUA. Am  trimis  prin  plic cum se cerea.
Nu asta te-am întrebat.

Hai s-o luăm mai din urmă.
Știi că există o diferență între logodnă și căsătorie?

#79
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016
Acum  am  vazut  ca am  gresit  postarea.  Scriam  ca  in  2014  am  solicitat viza de  logodna. De  fapt  in 2013  a  fost  asta.  Prima  data in SUA am  ajuns  in 2013.  Dar timp pierdut de pomana.

 Cazimi, on 20 iulie 2016 - 23:55, said:


Nu asta te-am ĂŽntrebat.

Hai s-o luăm mai din urmă.
Știi că există o diferență ĂŽntre logodnă și căsătorie?


Daca ne luam  dupa  Romania , da stiu. Dupa  ce este in   america,  nu  stiu.

#80
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 mrzeus3, on 20 iulie 2016 - 23:59, said:

Daca ne luam  dupa  Romania , da stiu. Dupa  ce este in   america,  nu  stiu.
Viza K1, de logodnic, se dă pentru a avea dreptul de a intra ĂŽn Statele Unite ĂŽn vederea căsătoriei (care trebuie făcută ĂŽn 3 luni, după cum bine a zis cineva mai sus).
Dar tu erai deja ĂŽn Statele Unite și ai cerut o viză prin intermediul căreia să intri ĂŽn Statele Unite, e cam normal că USCIS a considerat-o o aiureală.
Spoiler

Erai deja acolo, major, te puteai căsători bine mersi - pentru asta nu aveai nevoie decât de pașaport și o programare la judecătorie. Sau tam-tam cu ofițer de stare civilă, dacă voiau părinții așa.

Nu cumva părinții fetei ți-au sugerat să faci cerere pentru viză de logodnic (ceea ce tu deja erai, ĂŽntr-un sens)?

Edited by Cazimi, 21 July 2016 - 00:19.


#81
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
De fapt, poate aplica la viza de logodnic cat e in SUA, asta nu e un bai. Probabil ca nu au trimis toate actele necesare, asa am facut noi prima data si ne-au dat reject.

E de investigat de ce are ban, insa. Ai stat peste viza?

#82
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

 Purpura, on 21 iulie 2016 - 00:16, said:

De fapt, poate aplica la viza de logodnic cat e in SUA, asta nu e un bai. Probabil ca nu au trimis toate actele necesare, asa am facut noi prima data si ne-au dat reject.

E de investigat de ce are ban, insa. Ai stat peste viza?

Nu ,niciodata.  Probabil  vroiau sa  scape de  mine  si  cum nu  reuseau...

#83
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 mrzeus3, on 21 iulie 2016 - 00:22, said:

Nu ,niciodata.  Probabil  vroiau sa  scape de  mine  si  cum nu  reuseau...

Totusi, SUA nu e Romania decat daca esti Clinton sau Kennedy.

Ce acte ati trimis pt. K1?

#84
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 mrzeus3, on 21 iulie 2016 - 00:22, said:

Nu ,niciodata.  Probabil  vroiau sa  scape de  mine  si  cum nu  reuseau...
Totuși, de ce nu v-ați căsătorit acolo, dacă tu erai deja în Statele Unite?

#85
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,896
  • Înscris: 20.10.2015

 mrzeus3, on 20 iulie 2016 - 22:42, said:

Toata  afacerea tine de auto  dezolvata  in mai multe  state. Ceva   gen FejerTOP daca stii.  Afacerea e mult mai   mare decat FEJER TOP pentru ca  tac-su   are si  un  parc  auto  in California  unde vinde si  inchiriaza masini. Cel  putin de unul stiu eu.  Are o  multime de asociati si  colaboratori. Cumpara masini la un pret ,le modifica si  vinde la  alt  pret. Sau le inchiriaza. Si  merg  afacerile  . Am vazut cu  ochii mei.

Nu stiam de afaceri d-astea dar "makes sense"
Acolo-s oameni cu bani si economia se invarte

 mrzeus3, on 20 iulie 2016 - 23:07, said:

Stai  calm  pentru  ca nu ma  bag eu  in  asa ceva. Mi-e frica. Si  punct. Misterios pentru  parintii  fetei nu  cred ca sunt. Nu stiu  ce  a fost  in  capul fetei  atunci cand  mi-a zis sa merg ilegal. Vrea sa ma omoare ?  De aceea am si  intrebat aici... Ce sa fac ?  Sa imi  trimita si acte false. Doamne... cred ca o  iau razna. Nu  stiu ce este in capul ei ,  dar  ea  inca  asteapta  raspuns. Adica  raspuns la ce  vrea sa facem cu  ilegalitatea. Raspunsul meu este NU. Oricum termin cu ea. Mi-e  greu . Toate  acestea ma termina si  poate ma  imbolnavesc. Am  trecut  prin  atatea  cat  am mers in US . Si  retur. Nu mai pot. Simt ca innebunesc. Mai  bine nu ne cunosteam. Ce ma bucura este ca am  fost in America. Am  vizitat multe  state. De mic copil visam asta. Macar mi-am  indeplinit visul. Poate  atat a  vrut D-zeul. Ca eu sa vizitez SUA.  Unii ma  invidiaza pentru  asta. Dar nu este vina mea ca ne-am  intalnit  intamplator,ne-am placut si parintii ei m-au  luat  in SUA.  A zis sa  facem  turul americii. L-am facut... Cu ce am  gresit ? Doar s-a  intamplat  . Acum  totul a ramas amintire.

Daca de mic visai sa ajungi in State, atunci nu te bucura prea tare. Nu ai ajuns tu ci ai cersit si i s-a facut unuia mila de tine
Trebuia sa AJUNGI SINGUR, adica sa MUNCESTI pentru asta
Unu care afacere NU DA 2 BANI pe cineva ca tine, nici eu n-as face-o, INDIFERENT cat de multi bani as avea. Nu as accepta sa dau din ce am nici un penny

 mrzeus3, on 20 iulie 2016 - 23:48, said:

ar  putea  sa ne  cumpere aici  casa. Sau  in Monte  Carlo sau  oriunde in lume  ca doar bani  au gramada.

Asta-i atitudinea care te tine departe de ea nu viza.
Daca as fi obligat sa dau toti banii care ii am si sa plec CU EA in Tanzania, sau s-o las sa moara, sau sa renunt la ea, ghici ce-as face?

Niciodata nu mi-a placut sa cer sau sa ma lamentez ca altul are, sa-mi dea si mie. M-am sculat si mi-am luat ce-mi trebuie
Atitudinea mea m-ar fi facut in locul tau ca acum sa se roage socra-miu de mine sa lucrez pentru el.
SI eu sa-i zic:
"Du-te bah d-aici si rezolva-ti treburile singur, eu vreau sa raman liber si vreau sa beau cu tine cand ne intalnim, nu sa ne injuram sau sa-mi strici tu casnicia, raspunsul e, NU VREAU sa lucrez pentru tine, pentru ca-mi place libertatea!"
Ca la un moment dat va vrea sa-mi lase afacerea, discutam atunci, dar nu sta sa-mi sulfe-n ceafa sau sa ma indrume daca nu cer sfaturi. Mai bine ar vinde-o si s-ar bucura de bani. Doar fata m-ar interesa de la el.

#86
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,896
  • Înscris: 20.10.2015
AM citit ceva din blog.
Esti subtire rau de tot.

#87
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Te duci in ungaria iti iei cetatenie si pleci fara viza

#88
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

 Tsunnnami, on 21 iulie 2016 - 06:19, said:

AM citit ceva din blog.
Esti subtire rau de tot.


Multumesc  pentru  ipocrizie. Dar  stii  ce  nu  imi  este  ciuda  ? Ca  niciodata  nu  am ales  sa public fotografii personale. Nu  alta ,  dar vad cata  rautate  exista  in  unii  si  am  spus doar  povestea.  Nu  inteleg   de ce  atata oftica , invidie... Spuneam mai  sus ,  am  reusit  eu la 25  ce nu  reusesc  unii la  50. Chiar  daca pe  banii altuia.

 sanyi_2005, on 21 iulie 2016 - 06:21, said:

Te duci in ungaria iti iei cetatenie si pleci fara viza

Mergem , nu ne ducem. Numai  mortii se duc.

 Tsunnnami, on 21 iulie 2016 - 05:28, said:



Nu stiam de afaceri d-astea dar "makes sense"
Acolo-s oameni cu bani si economia se invarte



Daca de mic visai sa ajungi in State, atunci nu te bucura prea tare. Nu ai ajuns tu ci ai cersit si i s-a facut unuia mila de tine
Trebuia sa AJUNGI SINGUR, adica sa MUNCESTI pentru asta
Unu care afacere NU DA 2 BANI pe cineva ca tine, nici eu n-as face-o, INDIFERENT cat de multi bani as avea. Nu as accepta sa dau din ce am nici un penny



Asta-i atitudinea care te tine departe de ea nu viza.
Daca as fi obligat sa dau toti banii care ii am si sa plec CU EA in Tanzania, sau s-o las sa moara, sau sa renunt la ea, ghici ce-as face?

Niciodata nu mi-a placut sa cer sau sa ma lamentez ca altul are, sa-mi dea si mie. M-am sculat si mi-am luat ce-mi trebuie
Atitudinea mea m-ar fi facut in locul tau ca acum sa se roage socra-miu de mine sa lucrez pentru el.
SI eu sa-i zic:
"Du-te bah d-aici si rezolva-ti treburile singur, eu vreau sa raman liber si vreau sa beau cu tine cand ne intalnim, nu sa ne injuram sau sa-mi strici tu casnicia, raspunsul e, NU VREAU sa lucrez pentru tine, pentru ca-mi place libertatea!"
Ca la un moment dat va vrea sa-mi lase afacerea, discutam atunci, dar nu sta sa-mi sulfe-n ceafa sau sa ma indrume daca nu cer sfaturi. Mai bine ar vinde-o si s-ar bucura de bani. Doar fata m-ar interesa de la el.


Vorbesti  ca sa  te  afli  in  treaba. Nu am cersit la  nimeni  "mila".  Dar ce  sa  inteleaga romanul incult si carcotas.  De  aceea zic ca nu  regret  ziua  in  care  am  decis sa nu fac publice fotografii sau  videoclipuri . Omul  frusstrat e  periculos si  trebuie dat  un  tratament  pe masura.

Si  exista  o  vorba

Inainte sa ma judeci asigura-te  ca tu  esti perfect.


Asa ca  dans  din  glezne.

#89
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
@initiator: ce discuti tu aici e legat nu de emigrare ci de fenomenul infractional. Eu zic sa-ti bagi mintile in cap! Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate