Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Emigrare ilegala in statele unite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#37
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Topicul asta e insulta la inteligenta multora de pe aici Posted Image ...unii au pus botu totusi

#38
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,614
  • Înscris: 25.11.2007

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:40, said:

Si  daca  stai  ascuns  incat sa nu te  gaseasca niciodata ?

Se poate ! In beci, la socrii.

#39
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View PostNoua_pe_site, on 20 iulie 2016 - 20:39, said:



Ea a venit de 2-3 ori in tara , tu ai fost de 3 ori in SUA si niciunul nu s-a gandit ca cea mai simpla solutie era sa aplicati pentru K1 imediat dupa ce a plecat ea prima data ?

Daca au afacere in sua nu-si permit sa fie asociati cu un ilegal , pricepi ?
Eu nu vreau sa fiu prinsa cu un ilegal si nu am nici o afacere plus ca ti-am mai spus , daca ajungi aici ilegal NU te poti casatori cu fata so what's the point coming here ?

Nu face nimeni misto de tine si nu e nimeni frustrat aici , incercam sa-ti aratam ca povestea ta are multe lipsuri.

Nu  stiu ce nu  intelegi , dar am  scris mai  sus  ca  s-a aplicat  pentru  viza de logodna  imediat ce  am ajuns  prima data in SUA. Ce sa vezi ? Rasp nu am primit nici pana in ziua de  azi. Ceva s-a  intamplat la USCIS . Nu stiu ce , dar m-am  trezit si cu  interdictie.

View PostJammalan-the-Prophet, on 20 iulie 2016 - 20:39, said:

Ce ai reusit in 25 de ani?

Sa te alegi cu o interdictie de state?
Sa nu poti , conform spuselor tale sa iti intretii prietena /logodnica ( si murim amandoi de foame)
Sa te plimbi pe banii altora?

=))))))


E  ceva , sa stii. Daca  te  crezi  destept sa gasesti si  tu una cu  bani  care sa te .plimbe prin mai  bine de jumatate din US. De  asta ce zici ?

#40
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Nu ti-au mai dat K1 ca erai deja in state pe aia de turist, K1 nu mai avea logica. Dar cum la K1 trebuia sa te casatoresti in 3 luni, dar tu tot holtei, tot holtei, praduitorule, intelegi urmarea si de ce te-au luat la ochi de fraudator. Probabil ca daca nu aplicai pentru K1 nu te lua nimeni la zor.

#41
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View Postjumborom, on 20 iulie 2016 - 20:41, said:



Se poate ! In beci, la socrii.


Gadila-ma sa rad si eu.

View Postbladhaund, on 20 iulie 2016 - 20:46, said:

Nu ti-au mai dat K1 ca erai deja in state pe aia de turist, K1 nu mai avea logica. Dar cum la K1 trebuia sa te casatoresti in 3 luni, dar tu tot holtei, tot holtei, praduitorule, intelegi urmarea si de ce te-au luat la ochi de fraudator. Probabil ca daca nu aplicai pentru K1 nu te lua nimeni la zor.


Inseamna ca aici e problema. Aici a fost miscarea gresita.

#42
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 19:14, said:

6 luni mai tarziu aveam sa iau drumul America pentru ca ne iubeam,, iar noi sufeream ca prostii.

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:46, said:

Daca  te  crezi  destept sa gasesti si  tu una cu  bani  care sa te .plimbe prin mai  bine de jumatate din US. De  asta ce zici ?
Auzi, nu ne spui mailul ei, sa-i aratam si dovezile de "dragoste" de aici, ca poate fata te iubesti sincer si-i facem noi un bine?

Ai vazut cum te-au ginit ăi bătrâni, vezi ce inseamna experienta de viata?

#43
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postnicu131, on 20 iulie 2016 - 19:28, said:

Din ce roman te-ai inspirat?

Mai mult ca sigur de la National Geographic, emisiunea Droguri Srl, numai acolo vedeai scenariile descrise de el :))()))))))

#44
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:31, said:

Nu  manca  si tu  ...sa  nu mai zic ce. Adica ei  cu  afacere  prin nu stiu cate  state  in SUA si eu merg sa muncesc?  Hai ,ca esti tare.  Am  putea  trai  fericiti  pana la   adanci  batraneti. Asta  daca as  reusii sa ajung.


Ba baiautu... la prima problema se descopera ca esti ilegal... si atunci sa te tii. Inclusiv la o problema simpla in trafic.
Riscul de a pati ceva in Mexic e foarte mare... nimeni nu si-ar trimite copilul pe ruta aia. Un ginere e ca un copil.
Menatalitatea americana foarte straina de "a tari fericiti pina la a dici batrineri" pe banii babacilor fara munca. Iar sa faci afaceri ca ilegal nu se poate. Se vede clar ca habar nu ai despre ce vorbesti.
Esti caraghios si te afunzi din ce in ce mai tare...

#45
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View PostTruculMagic, on 20 iulie 2016 - 20:49, said:



Mai mult ca sigur de la National Geographic, emisiunea Droguri Srl, numai acolo vedeai scenariile descrise de el :))()))))))

Sa stii ca  si pe  national geographic  iti  arata realitatea.  Dar  ce stii tu ,  care toata ziua stai  cu  ochii  lipiti de TV.

#46
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,304
  • Înscris: 02.09.2007
Zeus, tu esti tata lor. Nu pun-e la suflet, toti e niste nemernici invidiosi pe valoarea ta. Du-te in Mexic si vezi acolo cum e shmekeria. Stirile de la ora 5 are nevoie de material.

PS: Acest post e un pamflet si trebuie tratat ca atare. Toate acordurile inclusiv lipsa lor este voita. Copii, nu incercati asa ceva acasa. Nici macar in Mexic.

#47
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 20 iulie 2016 - 20:51, said:




Ba baiautu... la prima problema se descopera ca esti ilegal... si atunci sa te tii. Inclusiv la o problema simpla in trafic.
Riscul de a pati ceva in Mexic e foarte mare... nimeni nu si-ar trimite copilul pe ruta aia. Un ginere e ca un copil.
Menatalitatea americana foarte straina de "a tari fericiti pina la a dici batrineri" pe banii babacilor fara munca. Iar sa faci afaceri ca ilegal nu se poate. Se vede clar ca habar nu ai despre ce vorbesti.
Esti caraghios si te afunzi din ce in ce mai tare...

Mersi ca  imi spui.  Oricum , nu  cred ma  bag  in asa ceva.  Dupa  cate vad  nu e  bine. Mai ales mexic. ilegal in America... Vedeam  pe  net ca si altii au reusit si  de aia ziceam. Dar nimeni nu  garanteaza ca sunt  reale.

#48
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,361
  • Înscris: 21.06.2016

View Postmrzeus3, on 20 iulie 2016 - 20:40, said:

Si  daca  stai  ascuns  incat sa nu te  gaseasca niciodata ? In america ma refer. Banii sunt  asigurati ,  casa da , masa da ,  masina da ... De ce as avea nevoie  ?  A , asigurare medicala. Eu as merge  cu  motivul  ca imi asigura  tot.  Dar na... cam  riscant.

E viitorul pe care si-l doreste fiecare pentru fiica lui, cu un ginere ascuns in pivnita :D. masina? iti trebuie carnet si te poate opri politia oricind.
Vad ca cauti portite pentru povestea ta cu si daca-urile astea, da vezi ca e proasta rau...

#49
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postbladhaund, on 20 iulie 2016 - 20:49, said:

Auzi, nu ne spui mailul ei, sa-i aratam si dovezile de "dragoste" de aici, ca poate fata te iubesti sincer si-i facem noi un bine?

Ai vazut cum te-au ginit ăi bătrâni, vezi ce inseamna experienta de viata?

mail....esti ramas in urma.
id-ul de mfc va rugam.

#50
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 20 iulie 2016 - 20:55, said:



E viitorul pe care si-l doreste fiecare pentru fiica lui, cu un ginere ascuns in pivnita :D. masina? iti trebuie carnet si te poate opri politia oricind.
Vad ca cauti portite pentru povestea ta cu si daca-urile astea, da vezi ca e proasta rau...

povestea mea are cu cine sa semene. Cu tine.

View Postvrajitoruldinoz, on 20 iulie 2016 - 20:55, said:



E viitorul pe care si-l doreste fiecare pentru fiica lui, cu un ginere ascuns in pivnita :D. masina? iti trebuie carnet si te poate opri politia oricind.
Vad ca cauti portite pentru povestea ta cu si daca-urile astea, da vezi ca e proasta rau...

Si  mai  invata sa te  exprimi "ca  cauti portite".

#51
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postbladhaund, on 20 iulie 2016 - 20:46, said:

Nu ti-au mai dat K1 ca erai deja in state pe aia de turist, K1 nu mai avea logica. Dar cum la K1 trebuia sa te casatoresti in 3 luni, dar tu tot holtei, tot holtei, praduitorule, intelegi urmarea si de ce te-au luat la ochi de fraudator. Probabil ca daca nu aplicai pentru K1 nu te lua nimeni la zor.

Gresit, nu-l mi dezinforma pe om.

Mai trimite o data pt K1 si aplica pt. un waiver ca sa contracarezi ban-ul. Angajati un avocat daca va permiteti.

#52
mrzeus3

mrzeus3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.07.2016
Hai gata pa. Mersi pentru  tot. Oricum m-ati lamurit bustean. Topic  inchis.

#53
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 20 iulie 2016 - 20:55, said:


E viitorul pe care si-l doreste fiecare pentru fiica lui, cu un ginere ascuns in pivnita Posted Image. masina? iti trebuie carnet si te poate opri politia oricind.
Vad ca cauti portite pentru povestea ta cu si daca-urile astea, da vezi ca e proasta rau...

Stai ca sunt solutii:
Barosanu le cumpara o cabanuta undeva in Pacific NW si traiesc fericiti inconjurati de natura
Se muta in SLC si se da mormon , asuprit de BOR a fugit in state
Se ascunde in Lancaster , ca acolo oricum nu ai nevoie da carnet

#54
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View Postvrajitoruldinoz, on 20 iulie 2016 - 20:55, said:


E viitorul pe care si-l doreste fiecare pentru fiica lui, cu un ginere ascuns in pivnita Posted Image
Sunt siguri că nu are cu cine s-o însele pe fata lor.

View PostJammalan-the-Prophet, on 20 iulie 2016 - 20:55, said:

id-ul de mfc va rugam.
Ce-i ala mfc?! :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate