Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Stranger Things (2016 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Primul sezon se "juca" mult mai mult cu imaginatia fiecaruia.
Sezonul 3, fara a fi neaparat prost, devine mai "de actiune" (cu primele doua episoade lente).

#20
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Serios,rusu ala zici ca a Terminator =)))

#21
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Au bagat nemernicii o lesbiana si in asta --- au devenit obsedati sa bage cat mai multa "diversitate", nu mai exista serial fara gayisme, fara toate culorile posibile, fara feminism din ala basit, gen repetat in fiecare episod de 25 de ori, ca si in sezonul asta --- spalacita aia care este gagica negrului o "emancipa" incontinuu pe 11 de-o rupea in fericire. Jagardelele alea care produc serialul (si mai regizeaza unele ep), fratii p..lii sau cum ii cheama, mai tre' sa bage un hermafrodit, sa puna motzul.

#22
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
:))..Am observat si eu chestia cu lesbianismul..ma rog,l-au facut putin mai subtil:)).Am terminat sezonul. Per total,mi s-a parut slabut...multa labareala,abia ultimele 3 episoade au fost mai faine. Adica au fost momente bune,dar putine. Dar se pare ca o sa fie si sezonul 4. Finalul mi-a placut. Cam lacrimogen:))

#23
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Sezonul 3 e mai slab, totul incepe sa aiba aspect de ciorba reincalzita.

#24
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View PostBibulus, on 06 iulie 2019 - 19:43, said:

Au bagat nemernicii o lesbiana si in asta --- au devenit obsedati sa bage cat mai multa "diversitate", nu mai exista serial fara gayisme, fara toate culorile posibile, fara feminism din ala basit, gen repetat in fiecare episod de 25 de ori, ca si in sezonul asta --- spalacita aia care este gagica negrului o "emancipa" incontinuu pe 11 de-o rupea in fericire. Jagardelele alea care produc serialul (si mai regizeaza unele ep), fratii p..lii sau cum ii cheama, mai tre' sa bage un hermafrodit, sa puna motzul.

View Postadryan871, on 06 iulie 2019 - 22:24, said:

Posted Image)..Am observat si eu chestia cu lesbianismul..ma rog,l-au facut putin mai subtil:)).Am terminat sezonul. Per total,mi s-a parut slabut...multa labareala,abia ultimele 3 episoade au fost mai faine. Adica au fost momente bune,dar putine. Dar se pare ca o sa fie si sezonul 4. Finalul mi-a placut. Cam lacrimogen:))

Netflix are ca GEN de filme LGBT. Despre ce vorbim? Daca nu mai scot nimic bun ma gandesc serios sa renunt la mizeria asta. Abia gasesti 3-4 seriale bune, iar alea pe final sunt stricate cu rahaturi pe care trebuie neaparat sa le puna in film.

#25
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Am reusit si eu sa termin asta. Intr-adevar, in sezonul ultimele 3-4 episoade au fost foarte bune. In rest decent. "Diversitatea" nu ma deranjeaza deloc, chiar mi se pare ok integrata.

#26
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Un serial care mi-a placut enorm la inceput, dar care a decazut incepand chiar din al doilea sezon.
Parca si actorii si-au pierdut farmecul copilariei, transformandu-se in niste bizari.
Iata cum arata in trailerul pentru sezonul 4.

Attached Files

  • Attached File  ST.jpg   69.07K   38 downloads


#27
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Copiii n-au nici o vina ca au crescut (cred ca-s toti adulti acum) pina se screm producatorii sa scoata un sezon nou. Problema e scenariile tot mai slabe (nici nu mai stiu ce s-a intimplat in sezonul 3)  si timpul tot mai mare intre sezoane. Asta si cu reducerea numarului de episoade sint semne clare de labareala, ca nu mai au nimic de spus si ca ar fi cazul sa se opreasca.

#28
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020

View Posthellmarvel, on 14 aprilie 2022 - 04:46, said:

Copiii n-au nici o vina ca au crescut (cred ca-s toti adulti acum) pina se screm producatorii sa scoata un sezon nou. Problema e scenariile tot mai slabe (nici nu mai stiu ce s-a intimplat in sezonul 3)  si timpul tot mai mare intre sezoane. Asta si cu reducerea numarului de episoade sint semne clare de labareala, ca nu mai au nimic de spus si ca ar fi cazul sa se opreasca.
Total de acord. Primul sezon m-a ținut cu sufletul la gura. Cât de fain făcut. In al doilea nici nu mai știu ce s-a întâmplat, iar aseară am văzut ultimul episod din sezonul 3- chiar ca labareala, cum bine ai zis. Și acum filmează sezonul 4… i-au luat din farmec, au amețit totul de dragul banilor. Anorexica m-a enervat la culme- un adevărat Van Dame feminin.. dacă e sa analizez totul, atunci nu m-aș mai uita la niciun episod, căci sunt sf rău…

#29
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
5 sezoane ar trebui să fie. Nu știu cum le-au gândit exact, dar Netflix se află într-o poziție nefericită (renunță multă lume, investițiile au scăzut considerabil, cheltuielile au crescut) și speră să schimbe ceva cu sezonul ăsta. Se speculează că fiecare episod ar fi în jur de 30 de milioane. Ceea ce cred că este, fie și parțial, o încercare de a atrage atenția și interesul. Au plecat de la 6 milioane în primul sezon, au ajuns la aproximativ 10 în sezonul 3. O asemenea creștere nu avea cum să nu nască o mulți de reacții.

#30
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Stranger Things 4 cost more than Game of Thrones and The Mandalorian combined
Se pare că sezonul 4 de Stranger Things a fost mai scump de făcut decât Game of Thrones și The Mandalorian la un loc.


,,...Potrivit The Wall Street Journal, al cărui raport privind măsurile Netflix de reducere a costurilor ajută la dezvăluirea de ce gigantul de streaming anulează atât de multe emisiuni, următoarea tranșă a show-ului de succes Netflix a costat 30 de milioane de dolari pe episod. Având în vedere că sezonul următor al seriei de groază/ supranatural va consta din nouă episoade, asta înseamnă că Netflix a cheltuit ... 270 de milioane de dolari numai pentru sezonul 4 de Stranger Things.
...
După o pauză de aproape trei ani de pe ecranele noastre, Stranger Things 4 Partea 1 va fi lansată exclusiv pe Netflix vineri, 27 mai. Partea 2  va sosi cinci săptămâni mai târziu, vineri, 1 iulie...''

Stranger Things 4 | Official Trailer | Netflix
It’s time. See you on the other side. Stranger Things 4 Vol. 1 premieres May 27th, only on Netflix.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yQEondeGvKo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stranger Things Season 4 Official Trailer song - Separate Ways (Worlds Apart)
Bryce Miller/Alloy Tracks Remix; Original song by Journey - Separate Ways (Worlds Apart)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F5aJAcK8Cl4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
daca asa zic astia de le netflix...atunci sigur e asa.
cred ca spala bani astia, la ce venituri au acum...

#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006

View PostMondeo, on 28 aprilie 2022 - 21:33, said:

cred ca spala bani astia, la ce venituri au acum...
Sa stii.

Am urmarit 4 episoade din sezonul asta si efectele speciale ocupa vreo 5% in medie. In rest avem niste drama intr-un liceu, tabara de concentrare pe un camp, chestii banale care nu au cum costa atat. In GOT au avut de lucru cu costume, au filmat in mai multe tari, etc.

#33
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020
In comparație cu sezoanele 2 și 3 e chiar bine făcut, dinamic și fără momente de plictiseala. Abia am terminat episodul 4 și imi place

#34
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Le-am vazut pa toate si la foc automat, unul dupa altul ... uneori imi amintea de Super 8 din 2012, regia J.J. Abrams, producator Steven Spielberg.Stimabila Winona Ryder  (mama lui Will,  Joyce Byers) are unul dintre cele mai bune roluri din cariera ei, sa vina 1 iulie si partea a II - a ...

#35
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mie mi`a placut sezonul asta pana acu, mult peste asteptari. gg netflix! :)

#36
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
Doar ep 4 si 7 merita vazute, restu-s labareala (toata povestea cu Hopper si rusnacii, si Eleven pina la ep 7), pacat de Jaquen H'gar cu toate ca ma bucur sa-l vad din nou. La fel si cu Freddy Kruger. Pustanii au trecut cu bine testul timpului, iar Uma Thurman Jr are un viitor luminos in fata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate