Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Xiaomi Redmi Note 4

- - - - -
  • Please log in to reply
1972 replies to this topic

#1657
moremih

moremih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.07.2013
Am instalat și eu.
Am observat că a dispărut actualizarea și nu de mai aprinde ledul de avertizare , deși am setat aplicațiile .

#1658
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
În setări - despre telefon - actualizare sistem.
La led nu am fost atent, să văd....

#1659
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
Merge și led de notificări, dar mai anemic ca înainte - abia pâlpâie

#1660
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Eu am revenit la Miui 8.5.
Ar fi chiar interesant sa fiu singurul la care i-a facut probleme noul update.

#1661
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Am pus si eu MIUI 9, deocamdata merge fara probleme, fara reset la factory defaults...

#1662
trasabdcf

trasabdcf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 28.01.2012
Salut! Mi-am luat si eu acest model, fix de aici: https://www.pcgarage...m-4g-dark-grey/

Din cate imi dau seama, carcasa este cea de la 4x, cu plastic sus si jos si senzorii si camera in locurile unde e 4x. Ma asteptam sa fie din metal, dar poate versiunea aia e doar in china?

Am inteles ca e greu sa gasesti o folie si carcasa decenta. Eu am gasit aici: https://www.gsmnet.r.../f:ord=pret-mic

Credeti ca se potriveste sau trebuie sa iau de la 4x?

#1663
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
A dispărut widget-ul de GPS!!!

#1664
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
Au disparut mai mute pe Miui 9...insa e mai fluid si responsiv!

Edited by sir_nykolai69, 30 December 2017 - 09:16.


#1665
s_ducu

s_ducu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 26.11.2006
stie cineva daca se va face in viitorul apropiat update  Nougat 7.0 la sistemul de operare?

#1666
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
Pe tel XRN4 MTK nu va trece niciodata pe Android 7 datorita procesorului...desi e super capabil!!!

#1667
mihai134

mihai134

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2006

 mihai134, on 31 octombrie 2017 - 19:50, said:

tot in masina il folosesc si eu. e tare frustrant. pana la update-ul adus de 8.5.3.0 nu am avut nici o problema. am folosit doar rom-uri oficiale, via OTA.
ps: factory reset nu ajuta...

ultimul update a rezolvat problema cu bluetooth-ul (cel putin nu mi s-a mai intamplat sa se deconecteze). in concluzie, sunt super multumit :)

#1668
eugenpurcaru

eugenpurcaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2010
După update-ul la MIUI 9, telefonul nu mai receptioneaza semnalul wi-fi. Pur si simplu, toate celelalte dispozitive din casa arata retelele wi-fi ale router-ului cu semnal full, iar telefonul vede doar pe cele din banda 2,4, si cu semnal de maxim o liniuta sau fara niciuna!
Sunt singurul care a intampinat aceasta problema dupa noul update?

#1669
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
Incearca cu o resetare a setarilor din fabrica!
Eu nu am patit nimica dupa ce am facut update!

#1670
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
Inainte de a reseta tel la starile din fabrica incearca sa restartezi ruterul wirless si daca ai si modem dai la la acela un restart...atentie...dai restart nu reset!

#1671
eugenpurcaru

eugenpurcaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2010
Routerul functioneaza perfect, de asta am si mentionat ca toate celelalte dispozitive conectate prin wi-fi la acelasi router (inca trei telefoane mobile, doua TV si un laptop) au semnal full, pe ambele benzi de frecventa (2,4, respectiv 5 GHz).
Mai am inca un Redmi Note 3 Pro, la care nu am facut update la MIUI 9, iar semnalul este full.

#1672
sir_nykolai69

sir_nykolai69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.05.2015
Vezi la setarile de retea wi fi in telefon...poate ai setat sa ti vada doar benzile pe frecventa de 2,4 Ghz...dal pe automat acolo la banda de frecventa wi fi !

Si totusi sa i dai si un restart la ruterul wireless!

Iar daca nu vrea nici asa o ultima optiune e sa readuci telefonul la setarile din fabrica!

Edited by sir_nykolai69, 03 January 2018 - 23:45.


#1673
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005

 cornel001, on 21 noiembrie 2017 - 09:17, said:

Eu am o dilema cu achizitia la telefonul asta (ma intereseaza de preferat o varianta global).
Ma intereseaza pentru raportul pret/caracteristici inclusiv anduranta bateriei.
Totusi inteleg ca nu sta asa bine la poze low light, desi prin low light se pot intelege mai multe, ma refer mai mult la poze indoor.
Eu am un redmi 3 si e cam loterie cu pozele indoor. (buba principala e ca ies miscate sau nefocusate)
Ne vine un bebe si nevasta probabil (in afara de mine) va dori sa faca poze / fillmulete, inclusiv in casa. Telefonul ar fi pentru ea. Nu as vrea sa fie si la ea loterie, nu-mi dau seama cat de avansata este camera fata de cea de pe modelul meu; sau daca vreo aplicatie foto face diferenta fata de cea implicita.
Nu mai zic ca la mine e loterie cu imagini statice inclusiv, ce sa zic de bebe care se misca.
As da niste banuti in plus pentru alt telefon cu camere mai bune, dar pastrand caracteristicile (sa nu pierd major la anduranta, sa nu fie mai greu decat este deja, etc).
Sfaturi ?
Multumesc
Imi raspund tot eu.
Nevasta a primit cadou de Craciun un meizu m6 note, sd625 3/16GB 4000mah insa camere superioare, in low light se pare ca bate si 5x.
Bonus banda b20.
Am gasit varianta 16Gb la un prez rezonabil dar a disparut din oferta ulterior. In rest nu se gaseste sau la preturi mari indiferent de varianta. Foto si video o sa le tinem in cloud (google photo unlimited backup) daca depasesc spatiul pe dispozitiv.

#1674
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Salutare tuturor !

A incercat cineva recent sa rooteze telefonul?
M-am apucat eu de treaba:
Am cerut aprobare pentru deblocare bootloader, mi-a fost aprobat dar nu reusesc cu programul sa deblochez, nu trece de 50 %.

Ma poate ajuta cineva ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate