Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

De ce multe fete se dau cu tone de machiaj?

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#91
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ce va pasa voua de ce se dau cu tone de cosmeticale ? In primul rand ca nu e treaba noastra  (decat  eventual in cazul avarilor care le numara si tampoanele , nervosi ca  "toata ziua cumperi , iar nu mai ai " ? , in al doilea rand ca nu se dau chiar toate ! Fiecare dupa cum considera si dupa cum se simte  in ziua aia !
Sunt  tenuri dificile , poate si starea de sanatate are un cuvant de spus aici , o afectiune poate cauza si o  piele , un ten , mai dificil , mai tarat de acea suferinta . Eu chiar ma bucur ca se dau unele , e mai simplu de rezolvat dilema cu  care multi barbati se confrunta de sarbatori , de 8  Martie , de ziua ei , aia cu :  ce doamne fere sa-i  cumpar  cadou ?  Machiajul  strident e iar apanajul celor  foarte tinere si fara experienta deseori  , ma da stai .eu chiar postez aici ?  Iote ca anii trec si peste domni nu numa peste doamne si ne pisicim si noi ! Faca fiecare ce crede , totu-i sa fie frumoase si sa le iubim cat mai mult , si sa le respectam ! Lasati toate fetele sa vina la mine , machiate sau nu ! La buna vedere ! Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 28 June 2016 - 17:26.


#92
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004
Pentru că o fac prea multe fete şi:
1) Ajung şi altele să creadă că asta e normalitate;
2) Sunt greu de găsit fetele mai naturale şi dacă vrei una naturală trebuie să cauţi mai mult.

#93
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostMarianG, on 28 iunie 2016 - 14:34, said:



p.s. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2e6RSOuku94?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La asta,daca are accident,cine vine-descarcerarea sau vulcanizarea?

#94
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Aha. Pai eu ma duc mai departe ca nu mai sunt la varsta  potrivita . Am si  eu fata , probabil se machiaza mai mult sau mai putin , cui ii pasa ? Sa invete carte , ca d-aia am trimis-o la capitala ,sa nu mai fie provinciala ! Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 28 June 2016 - 17:37.


#95
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostgingisKHAN2015, on 28 iunie 2016 - 17:24, said:

Ce va pasa voua de ce se dau cu tone de cosmeticale ?
Pai sa se dea decent,cum zicea cineva aici,sa ascunda defectele si sa evidentieze trasaturile frumoase.Nu cand da masca jos sa fie Fiona.

#96
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Bianca e data cu Savana sau Kober antimucegai  cu ioni de argint ?  Posted Image

#97
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostgingisKHAN2015, on 28 iunie 2016 - 17:39, said:

Bianca e data cu Savana sau Kober antimucegai  cu ioni de argint ?  Posted Image

E cu de aia teflonata :lol:

#98
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011

View Postsam92, on 28 iunie 2016 - 14:35, said:

Machiajul excesiv este o consecință a unei dorinte naturale, aceea de a fi unic.Fiecare fata vrea sa fie remarcata, de aceea isi sublinieaza unicitatea prin coafura,îmbrăcăminte, machiaj, vorbire.Machiajul excesiv apare in cazul grupurilor mari de fete sau femei(clase de liceu, petreceri etc).Fiecare se gandeste:X se va machia la fel si Y si Z.Cum voi fi eu remarcata in cazul asta?Stai sa pun si eu mai mult machiaj sa fiu altfel.Gandirea asta apare si in cazul lui X Y SAU Z .Dintr-o data, machiajul excesiv devine un fenomen ''de masa''!In acelasi timp, machiajul este mijlocul cel mai putin costisitor de a-ti dovedi unicitatea.E greu sa citesti o carte, sa fii olimpica la fizica, sa faci sport, sa fii autentica.Machiaj excesiv, si gata esti remarcata!In acelasi timp, exista o problema la nivel social!Nu esti frumoasa nu contezi!Astfel fiecare fata încearcă sa se ridice la nivelul acestui standard.Pana la excese, nu-i cale lunga!Daca ar fi pretuita mai mult autenticitatea, machiajul excesiv ar fi mult mai rar decat in prezent.

Motivul urâțeniei este unul misogin.Fetele si femeile sunt de trei categorii:urate, drăguțe si frumoase.Prima categorie reprezinta max 0,5% sunt o raritate.Cele dragute sunt cam 75 %.Frumoasele restul.Uratele n-ai ce le face, machiate nemachiate urate raman.Frumoasele n-au nevoie de machiaj.Raman dragutele!Din cauza obsesiei frumuseții ele încearcă sa treaca in liga frumoaselor, însă machiajul excesiv le retrogradeaza de multe ori in liga uratelor.

Sansa ca aceasta postare sa fie citita de o fata sa femeie urata e de sub 0,5%.Daca esti frumoasa, n-ai ce modifica!Daca esti draguta , aranjeaza-te si nu te remarca printr-un machiaj strident!Ocupa-te si de omul din interior!Fii autentica!O persoana autentica va atrage persoane autentice, nu ''imagini".

Oh my goodness gracious, asta cred ca-i un articol luat din Bravo Girl. are de toate: incurajari, procente, exemple, toate supuse unei logici care functioneaza febril in go000oool.

#99
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostgingisKHAN2015, on 28 iunie 2016 - 17:39, said:

Bianca e data cu Savana sau Kober antimucegai  cu ioni de argint ?  Posted Image

La machiaj .La plaja se da cu ..

Attached Files



#100
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View PostMarianG, on 28 iunie 2016 - 11:57, said:

pentru ca n-au trecut de 14 ani
sau poate ca vreau sa par de 14 ani.. ;)

#101
HALLS

HALLS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 19.06.2016

View Postdjl, on 28 iunie 2016 - 11:33, said:

De ce multe fete se dau cu tone de machiaj? Se cred mai frumoase când sunt tencuite şi se mai dau şi la greu cu ruj. Că mie nu mi se pare că una tencuită (excesiv) poate fi mai frumoasă decât una naturală.
Astept topicul: de ce fetele se tund la pixda.

#102
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,482
  • Înscris: 10.08.2005

View Post41ex, on 28 iunie 2016 - 19:46, said:

sau poate ca vreau sa par de 14 ani.. Posted Image
!F U C4N R33D TH!$ U N33D 2 G37 L4!D

View PostHALLS, on 28 iunie 2016 - 19:47, said:

Astept topicul: de ce fetele se tund la pixda.

preambul
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/46LU6AxB1go?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View Postpinguinul666, on 28 iunie 2016 - 14:19, said:

@corinadaniela

scuze, dar cred ca trolezi enorm la faza cu "se aranjeaza pt ele"!

e absolut irational sa depui o cantitate mare de energie sa te boiesti zilnic, doar pt...a te privi in oglinda!
(e si un semn de narcisism extrem, o afectiune psihica destul de serioasa)


Bineinteles ca asta spune, asta spun toate femeile :lol:

Si bineinteles ca sunt narcisiste, a se vedea avalansa de poze de pe facebook. Ziua si poza, minim !

Bine, nu prea au de ce sa fie narcisiste, fie vorba intre noi, dar ...

View PostgingisKHAN2015, on 28 iunie 2016 - 17:24, said:

Ce va pasa voua de ce se dau cu tone de cosmeticale ? In primul rand ca nu e treaba noastra  (decat  eventual in cazul avarilor care le numara si tampoanele , nervosi ca  "toata ziua cumperi , iar nu mai ai " ? , in al doilea rand ca nu se dau chiar toate ! Fiecare dupa cum considera si dupa cum se simte  in ziua aia !
Sunt  tenuri dificile , poate si starea de sanatate are un cuvant de spus aici , o afectiune poate cauza si o  piele , un ten , mai dificil , mai tarat de acea suferinta . Eu chiar ma bucur ca se dau unele , e mai simplu de rezolvat dilema cu  care multi barbati se confrunta de sarbatori , de 8  Martie , de ziua ei , aia cu :  ce doamne fere sa-i  cumpar  cadou ?  Machiajul  strident e iar apanajul celor  foarte tinere si fara experienta deseori  , ma da stai .eu chiar postez aici ?  Iote ca anii trec si peste domni nu numa peste doamne si ne pisicim si noi ! Faca fiecare ce crede , totu-i sa fie frumoase si sa le iubim cat mai mult , si sa le respectam ! Lasati toate fetele sa vina la mine , machiate sau nu ! La buna vedere ! Posted Image

Toarsu general, permiteti sa raportez!

Asta e cel mai super extra mega lingau text pe care l-ati emis in ultima vreme !

Sa traiti !! :lol:

#104
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
in ziua de azi, desenele animate sunt pe strada. valabil si la barbati.

#105
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostDamascus77, on 28 iunie 2016 - 20:07, said:


Bineinteles ca asta spune, asta spun toate femeile Posted Image

Si bineinteles ca sunt narcisiste, a se vedea avalansa de poze de pe facebook. Ziua si poza, minim !

Bine, nu prea au de ce sa fie narcisiste, fie vorba intre noi, dar ...



Toarsu general, permiteti sa raportez!

Asta e cel mai super extra mega lingau text pe care l-ati emis in ultima vreme !

Sa traiti !! Posted Image

Mananc si eu o paine si o ciorba calda , ca-s satul de conserve si pesmeti la viata me ! Posted Image

#106
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,682
  • Înscris: 13.06.2004

View PostHALLS, on 28 iunie 2016 - 19:47, said:

Astept topicul: de ce fetele se tund la pixda.

Pentru că s-a lansat o modă cu asta. Înainte nu se rădeau şi nu le era silă oamenilor. Mie nu îmi place când e prea mult păr şi nu se vede intrarea în "tunel".

#107
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Intrarea in tunel  se simte nu se vede .  Trenul intra si cu farurile stinse  , la orice ora ! Posted Image

#108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostgingisKHAN2015, on 28 iunie 2016 - 21:47, said:

Intrarea in tunel  se simte nu se vede .  Trenul intra si cu farurile stinse  , la orice ora ! Posted Image
Depinde de garnitura. Cele vechi s-ar putea sa nu nimereasca tunelul fara putin ajutor, sau mai rau, sa moara motorul la intrare! Doamne feri!

Edited by MembruAnonim, 28 June 2016 - 22:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate