Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Comedy Central România și AMC România au obținut licențe de emisie

- - - - -
  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#37
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Schimbarea se va petrece pe 20 septembrie la 20:00,cand va fi difuzat primul episod al sezonului 3 din Teoria Big Bang

#38
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Deci Comedy Central Extra devine Comedy Central localizat?

#39
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

 sorin96, on 08 septembrie 2016 - 10:32, said:

Schimbarea se va petrece pe 20 septembrie la 20:00,cand va fi difuzat primul episod al sezonului 3 din Teoria Big Bang

Dau The Big Bang Theory? Ce tare!

#40
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
dau si "the middle/ Familia Heck"...am vazut reclama ieri...
acum am vazut pe port ca dau si A treia planeta de la Soare, Dadaca, pe lange cele enuntate mai sus...

Edited by raduors, 08 September 2016 - 11:44.


#41
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Da. Toata grila se schimba

#42
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
O sa mai ramana in continuare anumite seriale ca:The King of Queens,Rules of Engagement (unde posibil vom vedea si ultimele 2 sezoane sau cel putin sezonul 6),Family Guy (unde sa speram ca dupa primele 4 sezoane,vor da si sezoane noi),Drawn Together,Ugly Americans,Tosh.0 si Ridiculosness

#43
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
foarte bine, grila era oricum "prafuita". Bine, nici astea nu sunt "noi", serialele in cauza au rulat de n ori si la  alte posturi precum Gold, Pro Cinema, Pro tv samd dar macar apare o schimbare :)))

#44
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,043
  • Înscris: 26.09.2010
Drawn Together si Ugly Americans nu stiu de ce le mai tin in grila, sunt repetate si para-repetate. Si parca au fost anulate dupa sezonul doi ambele, citisem mai demult pe un site. Oricum, Drawn Together mi se pare o porcarie.

#45
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Asta ar fi un fel de Comedy Central direct pentru România pentru că e slab de tot. The Middle măcar îl difuzează din start (deși a fost pe Acasă Gold deja). The Big Bang Theory îl încep cu sez. 3 deși nu mai e mult și începe deja sez. 10 la americani, la unguri măcar sunt la sez. 8 dar la ei a fost difuzat și pe RTL II. Two and a Half Men e deja expirat ca și Rules of Engagement, trebuia să le termine deja de mult. Per total nu văd nimic interesant și nou care să merite pierderea timpului.

#46
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 03.12.2013
Attached File  1473401770880.jpeg   1.32MB   108 downloads
Asta apare în ultimul număr TVMania

#47
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Deci e clar :)

Mi se pare mai potrivit numele de Comedy Central decat C.C Extra

#48
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009

 queron, on 23 iunie 2016 - 15:38, said:

Acum clar intra AMC peste tot... iar in curand o sa avem Comedy Central.
Și evident AMC nu a mai intrat la nici un operator important iar Comedy Central nu o să fie mai bun decât ce avem acum. Va lipsi acel Extra de la sfârșit și cam atât. Cam tot ce se localizează se și strică că doar pentru România orice e bun, așa se gândesc cei care se ocupă de aceste canale.

#49
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
de aia la fel de repede dispar :))))) si au audiente pe masura, asta daca-i preiau operatorii :D

#50
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009

Comedy Central grilă nouă, cu conținut pentru România


Attached File  comedy-central-romania_welcome-south-park_447_tb730.png   635.03K   15 downloads

SCHIMBĂRI la postul Comedy Central, care din 20 septembrie își lansează grila special pentru România. Seriale noi de comedie, două producții realizate în România și voice-over un actor român, se numără printre noutățile postului.

Reînnoirea canalului Comedy Central vine la pachet cu două seriale produse în România. Al doilea sezon al "Comedy Club", care include zece noi episoade, va fi difuzat în această toamnă, iar un alt sezon va putea fi văzut în primăvara anului 2017.

În seria de stand-up vor apărea ca și până acum: Alexandru Mocanu, Radu Bucălaie, Toni Andrei, Cătălin Bordea, Nelu Cortea, Toma Alexandru, Cosmin Natanticu, Micutzu, Andrei Ciobanu, Viorel Dragu, Dan Badea, Raul Gheba, Sergiu Floroaia, Teo și Costel Bojog.

Postul pregătește și un serial de teatru cu păpuși, "Morr toți dușmanii", cu episoade de două minute, realizate de trupa de comedie Sector 7, ce va fi difuzat de câteva ori pe zi, în timpul pauzelor dintre programe.

Fiecare episod al producției românești se concentrează asupra pățaniilor a doi urși "de cartier". Cei doi membri ai trupei de stand-up care au adaptat scenariul sunt Alex Coteț și Raul Gheba, în timp ce Cătălin Babliuc și Costel Bojog și-au împrumutat vocea urșilor (numiți Butoi și Meleu). Serialul este produs și în Cehia, și în Ungaria, dar povestea și replicile sunt adaptate în funcție de realitățile fiecărei țări.

Premiere naționale: Noul sezon South Park, difuzat la Comedy, la o săptămână după premiera din SUA

În ce privește premierele naționale, celebrul serial de animație „South Park”, premiat cu Emmy și câștigător al premiului Peabody, începe pe 20 septembrie cel de-al douăzecilea sezon, ce conține 10 noi episoade. Primul este difuzat în România la o săptămână după premiera americană și poate fi vizionat exclusiv la Comedy Central.

Attached File  cc.png   1.48MB   22 downloads

Conținut dedicat telespectatorilor români

În plus față de serialele difuzate în heavy rotation la Comedy Central, precum „Trăsniții din Queens”, „Iubirea bate-o vina”, „Family Guy”, „Drawn Together” și „Ugly Americans”, grila de toamnă a Comedy Central include producții precum „Teoria Big Bang”, „Doi bărbați și jumătate”, „Familia Heck”, „A treia planetă de la soare” și „Dădaca”.

„Vocea” canalului de comedie va fi fostul component al trupei Mondenii, Alex Bogdan. Cunoscutul actor de teatru și TV și regizor este primul din România care își împrumută vocea postului internațional de televiziune.

Alex Bogdan, voice-over-ul Comedy Central: „După câțiva ani în care n-am mai activat în domeniul televiziunii, Comedy Central m-a readus
pe micul ecran. Am decis să-mi împrumut vocea canalului TV relansat, iar unii spun că am o voce de milioane. Desigur că sunt de acord cu ei. Cred că acest canal centralizează toată comedia de calitate, asezonată cu "ingrediente" locale, iar eu sunt încântat să joc în acest episod demn de cărțile de istorie a televiziunii.”

Attached File  comedy-central_alex-bogdan.jpg   54.91K   19 downloads

Zoltan Kabai, Director regional de programe al Comedy Central: „Intenționăm ca noul Comedy Central să reprezinte o propunere unică pe piața media locală, cu un conținut puternic de comedie, mai puternic ca oricând în România. De aceea, am analizat obiceiurile locale de consum mediatic și am adaptat noua grilă a Comedy Central în funcție de nevoile, cererea și gusturile telespectatorilor din România. Mai mult, investind mult în conținut, am adăugat producții locale, premiere naționale și seriale de succes la nivel internațional. Ca atare, noul Comedy Central este exclusiv dedicat pieței locale, iar noi vom pune accentul și mai mult pe crearea unor noi producții locale.".

Sursa: http://www.paginadem...r-toti-dusmanii

#51
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Ceva HD alea-alea nu, nimic? Eh... oricum UPC nu il baga ca adora SD-ul...

#52
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009

GRILĂ NOUĂ la Comedy Central. Doi bărbați și jumătate și The Big Bang Theory, printre noutăți


Attached File  deskt_tb730.jpg   89.97K   12 downloads

Seriale noi în grila postului dedicat comediei. Comedy Central își lansează marți, 20 septembrie, de la ora 20.00, noua grilă de programe, dedicată pentru România. The Big Bang Theory, Doi Bărbați și jumătate și cel mai nou sezon South Park se numără printre noutățile din grilă.

Fostul membru al trupei Mondenii, Alex Bogdan, va fi voice-overul postului de comedie, iar televiziunea va avea în grilă și două producții românești.

Paginademedia.ro vă prezintă, în continuare, noutățile din grila de programe Comedy Central:

The Big Bang Theory – Serialul va debuta în grila postului Comedy Central cu sezonul al treilea. Primele două episoade, marți, începând cu ora 20.00. Serialul va rula zilnic pe post.

Doi bărbați și jumătate – Primele două episoade din sezonul opt al serialului care îi are protagoniști pe Charlie, Alan, Jake, va rula în grila postului marți, începând cu ora 21.00. Serialul va fi difuzat în fiecare zi.

South Park – Marți, de la ora 23.00, sunt programate două episoade: primul, care vor începe la ora 23.00, Postul va avea sezonul cu numărul 20, la o săptămână după lansarea din America. Al doilea episod din grilă, care va rula de la ora 23.30, din sezonul al șaptelea. Serialul este programat zilnic.

A treia planeta de la Soare – Serialul va debuta matinal în grila Comedy Central cu primele două episoade din primul sezon, începând de miercuri, 21 septembrie, de la ora 07.00. Serialul va rula de luni până vineri.

Dădaca – Primele două episoade din sezonul 1 vor fi difuzate miercuri, de la ora 08.00. Serialul va putea fi urmărit în fiecare zi.

Familia Heck – Miercuri, de la ora 12.00, Comedy Central are programat în grilă primele două episoade ale sezonului 1 din Familia Heck. Serialul este difuzat zilnic pe postul de comedie.

Grila Comedy Central în prime time:

18.00 Trăzniții din Queens
19.00 Familia Heck
20.00 - The Big Bang Theory
21.00 - Doi bărbați și jumătate
22.00 - Family Guy
23.00 - South Park


Sursa: http://www.paginadem...intre-noutatile

#53
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Era bine de mentionat si serialele noi care vor fi la 01:00 luni-vineri cu cate 2 episoade
Din 20 septembrie in fiecare marti Din alta epoca (Another Period)
Din 21 septembrie in fiecare miercuri Orasul femeilor (Broad City)
Din 22 septembrie in fiecare joi Recenzia (Review)
Din 23 septembrie in fiecare vineri Un altfel de politist (Moonbeam City)
Din 26 septembrie in fiecare luni Inside Amy Schumer

Edited by sorin96, 16 September 2016 - 15:23.


#54
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Eu doar am postat ce era pe paginademedia :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate