Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Comedy Central România și AMC România au obținut licențe de emisie

- - - - -
  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#19
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Se pare ca nu numai in Romania va fi feed separat la AMC din 16 august,va fi de asemenea si in Cehia,Slovacia si Slovenia

#20
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Sursa: http://www.broadband...ocal-cee-feeds/

#21
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

AMC Romania: programe unice și seri mai lungi pentru fanii serialelor


Având un nou feed dedicat, AMC va difuza conținut unic pentru România, începând din 16 august 2016. Acest pas reprezintă o atenție mai concentrată și un conținut mai bogat pentru telespectatorii AMC din România.

Attached File  FTWD sezonul 2.jpg   113.89K   15 downloads

Feed-ul AMC dedicat României înlocuiește feed-ul multiplu al Europei Centrale care a funcționat încă de la lansarea televiziunii, în noiembrie 2014.

Atingând acest pas important, din 16 august 2016, televiziunea AMC va avea o grilă de programe specifică, pentru a veni în întâmpinarea nevoilor și intereselor audienței locale, mai mult ca înainte, având un conținut îmbogățit. Seria de programe speciale va debuta în august, iar pentru început iubitorii filmelor de acțiune sunt primii pe listă, cu staruri de primă mână precum Jean Reno, Steven Seagal și Jason Statham.

AMC România va continua să aducă numeroase seriale exclusive în premieră, printre care sezonul 2B al serialului favorit al fanilor, "Fear the Walking Dead", ce va avea premiera mondială în data de 22 august. Tot în luna august vor fi transmise maratoanele serialelor Fear the Walking Dead, sezoanele 1 si 2A și seria completă Into the Badlands, ce vor fi difuzate pentru a permite telespectatorilor să își amintească serialele originale exclusive AMC.

Programul dedicat asigură de asemenea menținerea conținutul AMC în limba originală cu subtitrare în limba română. Orele de difuzare ale serialelor vor deveni mai convenabile, deoarece grila de programe va urma fusul orar din România, în locul orei Europei Centrale, cum era anterior. Serialele cheie AMC vor fi programate pentru difuzare la ora 22:00, cu o oră mai devreme, făcând serile să dureze mai mult pe AMC România.

Sursa: https://hdsatelit.blogspot.ro/2016/08/amc-romania-programe-unice-si-seri-mai.html

#22
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Și comedy central? Pe când?

#23
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Am vazut grila după  16 August si imi place. Nu vom mai avea filme asa de vechi  insa sunt filme de calitate si grila seamănă  cu AMC USA

  Teama mea este sa nu fie umplut full cu reclame.. ca e jale dupa

#24
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
cum stau cu reclamele?

#25
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
uneori sunt excesiv de lungi ....insa chestia e ca nu iau reclama in acelasi timp....asa ca poti urmari linisti un alt film pana se termina reclama

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A.X.N.-urile sunt canale de seriale, precum Comedy Central Extra şi DIVA.

#27
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
asa inclusiv comedy central are seriale...si hbo are....

#28
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Cred ca la UPC s-a schimbat feed-ul de la AMC. Subtitrarea e diferita

#29
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Se schimbă numai din 16 august.

#30
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

AMC are de astăzi grilă personalizată pentru România


Postul de seriale AMC va avea de astăzi o grilă dedicată publicului din România. Feed-ul AMC dedicat României înlocuiește feed-ul multiplu al Europei Centrale care a funcționat încă de la lansarea televiziunii, în noiembrie 2014, explică reprezentanții postului de televiziune.

Partea a doua a sezonului "Fear the Walking Dead", ce va avea premiera mondială în data de 22 august, va fi disponibilă și în România.

Tot în luna august vor fi maratoanele serialelor Fear the Walking Dead, sezoanele 1 si 2A și seria completă Into the Badlands.

„Orele de difuzare ale serialelor vor deveni mai convenabile, deoarece grila de programe va urma fusul orar din România, în locul orei Europei Centrale, cum era anterior”, spun reprezentanții postului.

Serialele cheie AMC vor fi programate pentru difuzare la ora 22:00, cu o oră mai devreme.

Sursa: http://www.paginadem...-pentru-romania

#31
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Doamne, ce subtitrare mizerabila. Scrisul microscopic ca si la FilmCafe. Se mai mira fraierii ca au audiente de rahat posturile in cauza! Macar la AMC Ro e pe banda neagra, tot mai distingi ceva.

Mi se pare mie sau bitrate-ul este mai slab la varianta nou-bagata pe gat pt Rominika?

#32
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdincadan78, on 16 august 2016 - 22:19, said:

Doamne, ce subtitrare mizerabila. Scrisul microscopic ca si la FilmCafe. Se mai mira fraierii ca au audiente de rahat posturile in cauza! Macar la AMC Ro e pe banda neagra, tot mai distingi ceva.

Mi se pare mie sau bitrate-ul este mai slab la varianta nou-bagata pe gat pt Rominika?


tara praf calitate lipsa... prosti suntem noi consumatori..bine ca avem tv-uri lcd hd si 4k mai nou ...

#33
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016
Am vazut in revista Media Expres,o reclama la Family Guy in care apare logo-ul Comedy Central
de asemenea,am vazut in programul port.ro pentru 20 si 21 septembrie ca vor fi seriale noi pe Comedy Central Extra la noi,dar nu si in Ungaria,ceea ce ar insemna ca din 20 septembrie se va lansa Comedy Central in Romania
http://www.mediaexpr.../index.html#/28 -pe ultima pagina este reclama
http://port.ro/comed...date=2016-09-20 -programul pentru 20 si 21 septembrie

#34
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Poate comedy central extra devine Comedy Central

#35
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
Deja de ceva vreme ruleaza promo la Doi barbati si jumatate dar si alte seriale noi, din 20 septembrie. Iar la sfarsit, apare doar Comedy Central, nu Comedy Central Extra.

Edited by flobuc, 08 September 2016 - 10:23.


#36
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Deci o sa se transforme in Comedy Central.


Mi se pare mai logic asa

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate