Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

România - Elveția (Euro 2016).

- - - - -
  • Please log in to reply
407 replies to this topic

#379
gunman78

gunman78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 18.06.2009
In 1994 cand am pierdut cu Elvetia cu 4-1 parca am jucat mai bine decat acum. Nici nu vreau sa imi amintesc ce echipa am avut ca ma enervez.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_FwfAWTUlDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E posibil sa castigam campionatul asta, dar numai prin lovituri de pedeapsa. Dupa asta se va desfiinta din regulament lovitura de la 11 metri. Dupa cum Italia joaca de obicei urat si inchide jocul, noi suntem de 10 ori mai rau decat italia, facem cel mai urat joc posibil. Partea buna este ca putem scoate rezultate improbabile cu echipe mari, care cedeaza antijocului si dupa posesie de aproape 100% nu reusesc sa preia conducerea. Partea rea este ca daca fotbalul s-ar fi inventat din Romania, nu l-ar mai fi jucat nimeni

Edited by gunman78, 16 June 2016 - 02:29.


#380
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posts-brody, on 15 iunie 2016 - 22:29, said:

Elvetia, o echipa clar mai consistenta, si cu un plus valoric (nu cu mult totusi) pe toate compartimentele. Noi eram viteji dar pe hartie Elvetia era superioara.
Presimt un meci  urat, de anduranta cu Albania.
Nici pe hartie nu am fost superiori. Am vrut noi sa credem.
Chiar daca ii batem pe albanezi sansele ne sunt limitate, iar depindem de ce fac celelalte echipe si de ceea ce se va intampla in celelalte grupe.

View PostNick_85, on 15 iunie 2016 - 22:08, said:

de pe ce site ai vazut statisticile?
Si pe uefa.com ai statisticile detaliate ale fiecarui meci sau pe google.ro de pe mobil introduci la cautare "uefa euro 2016" si dai pe rezultate sau minutul meciului, daca este in direct si iti apar statisticile.

Edited by MembruAnonim, 16 June 2016 - 05:06.


#381
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Felicitari suporterilor. In minutul 85 Elvetia era calare pe noi, iar din tribune se auzea ROMANIA. Dar ai cu cine?

Edited by Bursul, 16 June 2016 - 08:16.


#382
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
Din pãcate suporterii aia minunati nu meritã asa o echipã.....

#383
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Daca castiga albanezii, in meciul cu Romania, cine se califica?

#384
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Franta, Elvetia.  Chiar si Albania ar avea ceva sanse

#385
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Nu văd de ce Franţa nu şi-ar odihni unii titulari în meciul cu Elveţia şi să joace la un egal convenabil ambelor echipe. România va ocupa locul 3 şi se va califica în optimi, părerea mea.

#386
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Ai uitat de faptul ca unele rezerve de la Franta sunt mai bune ca titularii obositit Posted Image . Plus ca nu ar sta degeaba, vor sa se afirme.

Edited by andy1992, 16 June 2016 - 11:20.


#387
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View PostSidorin, on 16 iunie 2016 - 10:38, said:

Nu văd de ce Franţa nu şi-ar odihni unii titulari în meciul cu Elveţia şi să joace la un egal convenabil ambelor echipe. România va ocupa locul 3 şi se va califica în optimi, părerea mea.

Pentru ca daca prinde locul 2 va juca cu Germania in optimi. Care vrea sa joace cu Germania in optimi in detrimentul Poloniei sau Ucrainei. Franta n-are voie sa ia bataie, insa un egal e suficient.

#388
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
De ce nu mai suntem în stare să dăm pase precise? De ce nu mai suntem în stare să ţinem mingea? Antrenorul ar trebui să-i înveţe alfabetul fotbalistic din nou pe "marii" noştrii jucători!

#389
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Raspunsul e simplu. Scoala noastra de fotbal e la pamant. Zero barat. Posibil ca peste 10 ani sa avem cei mai multi jucatori de la scoala lui Hagi, poate acolo sa mai invete ceva tinerii in ziua de azi. E doar o presupunere.

#390
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A avut dreptate Hagi in 1998? A avut!Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jQfiLQ0wBUY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 16 June 2016 - 13:13.


#391
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View PostMembruAnonim, on 16 iunie 2016 - 05:06, said:

Nici pe hartie nu am fost superiori. Am vrut noi sa credem.
Chiar daca ii batem pe albanezi sansele ne sunt limitate, iar depindem de ce fac celelalte echipe si de ceea ce se va intampla in celelalte grupe.


Si pe uefa.com ai statisticile detaliate ale fiecarui meci sau pe google.ro de pe mobil introduci la cautare "uefa euro 2016" si dai pe rezultate sau minutul meciului, daca este in direct si iti apar statisticile.
am comparat statisticile dintre Ro-Franta si Albania-Franta. posesie, pase, pase reusite, suturi, etc . la toate au stat mai bine albanezii in jocul cu Franta decat Romania  in jocul cu Franta. pe hartie Albania a jucat mai bine pana acum decat noi.

View Postcutinastefan, on 16 iunie 2016 - 12:38, said:

De ce nu mai suntem în stare să dăm pase precise? De ce nu mai suntem în stare să ţinem mingea? Antrenorul ar trebui să-i înveţe alfabetul fotbalistic din nou pe "marii" noştrii jucători!

pt ca planul este sa treci de grupe nu sa joci fotbal de calitate. eu prefer un meci pierdut ca cel cu franta decat un egal ca cel cu Elvetia chiar daca nu trecem de grupe. mi se rupe daca trecem sau nu de grupe. eu doar vreau sa vad ca joaca, risca , ataca chiar daca pierd.

View PostPicoDazore, on 16 iunie 2016 - 09:23, said:

Daca castiga albanezii, in meciul cu Romania, cine se califica?

albania de pe locul 3 cu 3 puncte are sanse sa se califice

#392
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postcutinastefan, on 16 iunie 2016 - 12:38, said:

De ce nu mai suntem în stare să dăm pase precise? De ce nu mai suntem în stare să ţinem mingea?
Pai cine vrei sa dea pasa decisiva,  Prepelita?  Aia care mai misca si stiu sa faca un dribling sau sa dea o pasa stau pe banca....gen Stanciu sau Sanmartean

Edited by bubalus, 16 June 2016 - 13:26.


#393
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View Postbubalus, on 16 iunie 2016 - 13:22, said:

Pai cine vrei sa dea pasa decisiva,  Prepelita?  Aia care mai misca si stiu sa faca un driblibn sau sa dea o pasa stau pe banca....gen Stanciu sau Sanmartean

mi-a placut cum a jucat Sanmartean in preliminarii. era genul de jucator care in aproprierea careului advers mai incerca un dribling, mai incerca sa surprinda cu o pasa, incerca ceva si de multe ori ii si reusea. nu inteleg de ce nu a jucat primele 2 meciuri.

Edited by Nick_85, 16 June 2016 - 13:26.


#394
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
Eu cu albania as incerca o echipa ofensiva cu Sanmartean mai retras langa Hoban sau Pintilii la mijloc si Stanciu in spatele varfului.
E suficint daca Sanmartean joaca o repriza si-i luam tare pe albanezi,  ne creem cu avantaj pana la pauza dupa care in repriza a doua Sanmartean ar lasa locul unui mijlicas cu profil mai defensiv.
La constructie suntem zero,  ne trebuie un mijlocas acolo care sa inceapa constructia.....
Pintilii si Hoban isi fac bine treaba pe partea defensiva dar daca ii pui sa dea o pasa mai lunga de 5 m e deja loterie.....nu mai zic de dribling.

Nici Stanciu nu sta grozav la capitolul asta,  citeam ca la meciul cu FRA nu a reusit nici un dribling dar macar are ceva viziune in joc si mai nimereste cate o pasa....

View PostNick_85, on 16 iunie 2016 - 13:26, said:

mi-a placut cum a jucat Sanmartean in preliminarii. era genul de jucator care in aproprierea careului advers mai incerca un dribling, mai incerca sa surprinda cu o pasa, incerca ceva si de multe ori ii si reusea. nu inteleg de ce nu a jucat primele 2 meciuri.
Prntru ca noi jucam in sistemul 1-9-1, mijlocasii avand in principal sarcini defensive,  iar Sanmartean nu se potriveste

Edited by bubalus, 16 June 2016 - 13:39.


#395
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Ce tot ziceti si de suturile de la 11 metri? dar daca arbitrii ar fi fost tot mereu impotriva noastra si nu ne acordau asa ceva, tot noi am fi urlat ca lumea nu ne vrea, ca e aranjat, ca e geopolitic ca la eurovezion. Din 11 metrii am pierdut de multe ori meciuri mari cum au fost in 94 la mondial si inca un meci cu portugalia sau italia sau altele. Asa ca macar acum sa dam din 11 metri. Iti dai seama ce-ar fi sa avem un 1-1 cu italia sau spania sau portugalia si-n minutul 89 sau 90 sau la prleungiri romania sa execute un penalty si sa preia conducerea. Am fost trimisi acasa poate de prea multe ori desi aveam sanse de mai mult succes, asa ca acum macar sa facem probleme tuturor. Rusii mai fac probleme si prin tribune strazi, etc.

Edited by pisoiu22, 16 June 2016 - 14:16.


#396
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Bai, daca astia nu bat Albania, sa nu mai apara in televizorul meu vreunul ca il curentez!Posted Image
Merge cu 220 volti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate