Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

România - Elveția (Euro 2016).

- - - - -
  • Please log in to reply
407 replies to this topic

#1
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Salutari!

Am urmarit ieri meciul contracandidatelor noastre din grupa si din cate am vazut o sa ne astepte un meci greu cu Elvetia.
Stiu ca poate fi o comparatie dezechilibrata, dar daca ar fi totusi sa ne ghidam dupa cifre, elvetienii au practicat un joc cursiv cu circa 470 de pase reusite, pe cand Romania, in meciul cu Franta a legat doar aproximativ 199, conform statisticilor oferite de cei de la flashscore.
Poate n-o fi chiar asa, insa este vizibil ca jocul de constructie al elvetienilor a fost, cel putin etapa asta, superior nationalei noastre.

Ce credeti, cum ar trebui abordat meciul?
Sa ne bazam pe un egal cu ei si o victorie cu Albania care sa ne asigure intr-o oarecare masura calificarea sau sa ne luam la tranta din primul minut cu elvetienii?

Hai Romania!

Edited by vlad29marko, 12 June 2016 - 19:51.


#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Romania va bate Elvetia cu scorul de: 2 la 0. Posted Image


Hai Romania

Edited by xmanyacs77, 12 June 2016 - 20:04.


#3
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

 vlad29marko, on 12 iunie 2016 - 19:51, said:

Salutari!

Stiu ca poate fi o comparatie dezechilibrata, dar daca ar fi totusi sa ne ghidam dupa cifre, elvetienii au practicat un joc cursiv cu circa 470 de pase reusite, pe cand Romania, in meciul cu Franta a legat doar aproximativ 199, conform statisticilor oferite de cei de la flashscore.

Ce credeti, cum ar trebui abordat meciul?
Sa ne bazam pe un egal cu ei si o victorie cu Albania care sa ne asigure intr-o oarecare masura calificarea sau sa ne luam la tranta din primul minut cu elvetienii?



Conteaza si cu cine joci, nu? Normal ca ei au facut dublu  numar de pase, ca n-au jucat contra lui Pogba, Kante si Matuidi, ci contra lui Kace, Abrashi, Kukeli.

Eu am vazut semne incurajatoare ieri, sa tragi de timp contra unei Albanii in 10 oameni, e ceva totusi.

Eu zic ca e parte in parte cu ei miercuri. Sper sa nu joace Vladoiu.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
La ce ora e?

#5
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Un meci prea greu, toate meciurile sunt grele ptr noi. Oricum ar trebui sa castige romania ca are si suprafata mai mare, deci baza de selectie mai mare, desi de multe ori aia nu se vede nici in teren. Tarile bogate de regula cumpara jucatori, ca doar ati vazut ca franta avea numai negrii in echipa, parca juca romania cu camerun sau nigeria. Ce chestie, vrei sa vezi oameni albi -ai echipele estice sau macar ale romaniei, nicidecum aia vestici.
Cum ar fi sa joace finala rusia - ucraina? si asa au razbel, deci si-n teren.

Edited by pisoiu22, 12 June 2016 - 20:12.


#6
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 gumball3000, on 12 iunie 2016 - 20:08, said:

La ce ora e?
La 19

#7
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Interesant ar fi la un campionat mondial sa joace o echipa europeana franta sau belgia sau spania cu o echipa africana camerun sau gana sau nigeria, si europenii sa fie negrii iar africanii albi - in caz ca africanii isi cumpara jucatori din europa sau asia de nord

#8
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 pisoiu22, on 12 iunie 2016 - 20:14, said:

Interesant ar fi la un campionat mondial sa joace o echipa europeana franta sau belgia sau spania cu o echipa africana camerun sau gana sau nigeria, si europenii sa fie negrii iar africanii albi - in caz ca africanii isi cumpara jucatori din europa sau asia de nord

Echipele nationale nu pot cumpara jucatori. Nu le prea ai cu sportul asta, asa-i?

#9
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 Bob493, on 12 iunie 2016 - 20:18, said:



Echipele nationale nu pot cumpara jucatori. Nu le prea ai cu sportul asta, asa-i?
Se refera la echipe de club, care cumpara jucatori de mici. Observand ca sunt buni le ofera sansa de naturalizare, sa alegi intre a reprezenta franta sau insulele capului verde nu e greu deloc.

#10
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011
E o sa am emotii la orice minge spre poarta.Ala de il avem noi cu greu poate fi numit portar.

Edited by ionut_blue, 12 June 2016 - 20:29.


#11
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Despre cine vorbesti? Cu vreo doua exceptii, toti jucatorii de culoare din lotul Frantei s-au nascut in Franta. Si chiar si exceptiile s-au mutat cu familiile in Franta pe cand erau copii, deci absolut toti jucatorii francezi au facut junioratul acolo. Aberezi si suntem off-topic.

#12
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 vlad29marko, on 12 iunie 2016 - 19:51, said:

Nu stiu ce meci ai vazut tu, dar Elvetia sunt putin mai sus de nivelul praf. Au dat gol pe o greseala de portar si au tras de timp cand albanezii aveau un om in minus. Pe langa faptul ca in unele momente erau albanezii in jumatatea lor cu aproape toata echipa.
Daca renunta la tembelul ala de stancu in atac, e posibil ca Romania sa se califice de pe locul 2, avand in vedere ce joc de rahat au practicat celelalte 2 echipe ieri.
LE: mai dificil pare meciul cu Albania decat cel cu Elvetia

Edited by Lowrider, 12 June 2016 - 20:43.


#13
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
O sa avem meci greu si un egal mi se pare un rezultat bun. La ce lot avem trebuie sa fim realisti.

#14
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 Lowrider, on 12 iunie 2016 - 20:37, said:

Nu stiu ce meci ai vazut tu, dar Elvetia sunt putin mai sus de nivelul praf. Au dat gol pe o greseala de portar si au tras de timp cand albanezii aveau un om in minus. Pe langa faptul ca in unele momente erau albanezii in jumatatea lor cu aproape toata echipa.
Daca renunta la tembelul ala de stancu in atac, e posibil ca Romania sa se califice de pe locul 2, avand in vedere ce joc de rahat au practicat celelalte 2 echipe ieri.

Daca ambele echipe repeta forma aratata in prima etapa, bate Romania fara probleme. Dar stii nemuritoarele vorbe de pe la noi: mingea e rotunda si niciun meci nu seamana cu celalalt. Posted Image

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

 Bob493, on 12 iunie 2016 - 20:18, said:

Echipele nationale nu pot cumpara jucatori. Nu le prea ai cu sportul asta, asa-i?


Dar poate juca cu Africa de Sud, sunt destui albi Posted Image


Si ia uite cum soarta Europei se intoarce...istoria iti da c-o mana si-ti ia cu 2 Posted Image

Edited by lex404, 12 June 2016 - 20:54.


#16
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 Lowrider, on 12 iunie 2016 - 20:37, said:

Nu stiu ce meci ai vazut tu, dar Elvetia sunt putin mai sus de nivelul praf. Au dat gol pe o greseala de portar si au tras de timp cand albanezii aveau un om in minus. Pe langa faptul ca in unele momente erau albanezii in jumatatea lor cu aproape toata echipa.
Daca renunta la tembelul ala de stancu in atac, e posibil ca Romania sa se califice de pe locul 2, avand in vedere ce joc de rahat au practicat celelalte 2 echipe ieri.
LE: mai dificil pare meciul cu Albania decat cel cu Elvetia
Intr-adevar, au scazut tempo-ul dupa eliminarea albanezului, in mod ciudat....

Edited by vlad29marko, 12 June 2016 - 21:01.


#17
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 lex404, on 12 iunie 2016 - 20:54, said:

Dar poate juca cu Africa de Sud, sunt destui albi


Astia?

[ http://en.africatopsports.com/wp-content/uploads/2013/11/Bafana-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bob493, 12 June 2016 - 21:04.


#18
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 devlin2427, on 12 iunie 2016 - 20:38, said:

O sa avem meci greu si un egal mi se pare un rezultat bun. La ce lot avem trebuie sa fim realisti.
Imi revine in minte sutul ala al lui Stancu dintr-un metru, singur cu poarta, din primele minute.
Daca nici acolo nu dai, apoi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate