Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Samsari auto din Dobroesti

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Cateva masini de la niste samsari de culoare din Dobroesti (posibil frati), folosesc numere de telefon diferite, au mai multe masini la vanzare cu descriere redactata in acelasi mod, pozele facute in acelasi stil, cateva dintre masini:

http://autovit.ro/an...5-ID7GhDE3.html

http://autovit.ro/an...5-ID7GgZEw.html

http://autovit.ro/an...n-ID7GhtkW.html

http://autovit.ro/an...0-ID7GhDzD.html

http://autovit.ro/an...a-ID7GhDYf.html

Au avut o multitudine de masini la vanzare, mare atentie, nu va recomand sa cumparati de la ei. Am fost sa vad in urma cu 1 an jumate un Seat Leon ce fusese dauna totala, desi la telefon m-au mintit cu nerusinare ca e in stare perfecta! Va vor duce in niste boscheti in Dobroesti unde au masinile ascunse.

Numere de telefon pentru indexare: 0720909081 , 0721721980 , 0723302556 , 0721721528 , 0728456349

In autovit folosesc numele raluca, cristian, anonymous si numere de Vodafone. Masinile lor au un rulaj suspect de mic, fiti atenti la descrieri, poze si ii descoperiti repede.

Edited by Yukoto, 12 June 2016 - 14:18.


#2
dancir2001

dancir2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.05.2006
In aceste targuri de masini banuiesc ca trebuie sa mergi daca nu iti poti permite sa cheltui pe o masina mai mult de 3000 Euro. Este posibil sa fie persoane care sa detina sa spunem un buget de 15.000 de Euro si sa mearga sa cumpere masina in oricare din targurile auto din Romania? Este posibil?

#3
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Exact asta ma intreb si eu. Cum naibii sa mergi cu 20.000 de euro sa cumperi masina de la un indian din boscheti?! Multi tampiti.
Eu cu banii astia as lua un buy-back de la o reprezentanta,cu garantie.

#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdancir2001, on 12 iunie 2016 - 14:28, said:

In aceste targuri de masini banuiesc ca trebuie sa mergi daca nu iti poti permite sa cheltui pe o masina mai mult de 3000 Euro. Este posibil sa fie persoane care sa detina sa spunem un buget de 15.000 de Euro si sa mearga sa cumpere masina in oricare din targurile auto din Romania? Este posibil?
Pai in primul anunt vindeau  bmw 525 -2013 cu 22500euro.  Ce om sanatos mintal cumpara de pe strada masina in banii astia?

#5
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Probabil cei care stau la garsoniere. Am nimerit eu un bloc de garsoniere, ziceai ca este Lux Hotel, stateau la gasoniera si tineau parcarea ocupata de mertane.
Si desigur chemau politia ca erau deranjati de vreun vecin, dar nu se mutau dracu de acolo daca tot isi permiteau masina scumpa...

#6
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
pozele sunt facute pe bulevardul (fost muncii) basarabia, in zona portii 1 de la 23 august - faur, sau ce-o mai fi acum ..

https://www.google.r...=!3m1!1e3?hl=ro

#7
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Mai pozau masinile si intr-o parcare de la Penny XXL de prin zona

#8
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
La o adica, prost e cel care da.

#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Si unde e problema ca fac bisnita?!...
Daca se gasesc oameni naivi care sa le dea bani pe cazane, o fac in continuare ca nu e interzisa bisnita!

View Posttfmercedez, on 12 iunie 2016 - 15:58, said:

La o adica, prost e cel care da.
Cam, intotdeauna.

Sau, yukuto, ti-e ciuda ca-ti strica pretul?!


Sunt, cel putin, doua topicuri destul de bine puse la punct in ceea ce priveste achizitia unei masini:
http://forum.softped...na-second-hand/
http://forum.softped...e-din-anunturi/

Edited by ccf_cristi, 12 June 2016 - 16:03.


#10
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Si cam care ar fi problema ca ei vand acele masini?
Care este scopul acestui topic?
Tare nu mai pot dormi unii de grija a ce vand altii.
Mie imi place Q5-ul, are pret bun, probabil mai trebuie inca un 2 in fata la nr. de km adica in loc de 55 mii probabil are 255 mii dar asta e alta discutie.

View Postdancir2001, on 12 iunie 2016 - 14:28, said:

Este posibil sa fie persoane care sa detina sa spunem un buget de 15.000 de Euro si sa mearga sa cumpere masina in oricare din targurile auto din Romania? Este posibil?
Da, este posibil, eu am luat asa masina si sunt foarte multumit dupa mai bine de un an de la achizitie.

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 15:30, said:

Probabil cei care stau la garsoniere.
Si nu, nu stau in garsoniera, stau in centrul Iasiului in apartament cu 4 camere.

View Postmariovrs, on 12 iunie 2016 - 14:36, said:

Exact asta ma intreb si eu. Cum naibii sa mergi cu 20.000 de euro sa cumperi masina de la un indian din boscheti?! Multi tampiti.
Eu cu banii astia as lua un buy-back de la o reprezentanta,cu garantie.
Tu nu stii preturile, o masina de 18-20 mii euro la buyback de la reprezentanta o iei cu 12-14 mii de la intermediari care le aduc fara tva si le cumpara la licitatie.
Tu ia ce vrei tu dar lasa-i pe altii sa ia ce vor ei ca altfel mie mi se par tampiti cei care le iau din reprezentanta dar e problema lor si nu fac comentarii stupide.
Si mai e o diferenta, tu ai lua dar nu iei nimic, adica doar visezi la struguri acri, eu chiar am luat.

Edited by Kroghy, 12 June 2016 - 16:31.


#11
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Intentia mea a fost sa le aduc la cunostiinta userilor de aici de aceste masini intr-o stare deplorabila, daune totale. La fel cum eu am fost interesat de una din ele, asa pot fi si multi altii ca mine, insa probabil nu atat de atenti la detalii. Problema nu este bisnita in sine, ca o ia mai ieftin si o da mai scump, problema este starea de cazan a masinii.

#12
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Si ti-ai dat tu seama ca alea sunt masini dauna totala asa din poze?
Nu zic ca nu sunt, poate or fi, dar nu cred ca poti sa stii asta din poze.

#13
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Cred ca intrebarea este "De unde ai aflat/Cum te-ai prins ca masina a fost dauna totala?"

#14
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
or fi furate masinile astea, sau de unde le au aia care nu muncesc deloc?

#15
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Cand am fost sa vad acea masina in urma cu un an, mai aveau cateva masini, absolut toate erau revopsite in cel mai josnic mod, nici caroseria nu era aliniata cum trebuia. Din poze nu iti dai seama, eu va zic ce am vazut pe viu. Cine vrea sa cumpere de la ei, e treaba lor, eu am vrut sa ajut comunitatea Softpedia.

#16
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
“....nu era aliniata cum trebuie”
Vocabular de .... samsar. :)
A dracu concurenta. :)

#17
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Gaseste-mi matale un sinonim pentru acea vorba, te provoc. Iar legat de faptul ca as fi samsar, nu pot sa-ti zic decat ca bati campii, iar dintr-un oarecum bine pe care am vrut sa-l fac unora de pe aici, s-a ajuns la denigrarea mea. Numai bine, in acest subiect nu mai postez.

P.S.: Masinile de mai sus inca le mai gasiti la vanzare, bagati-va pe ele, au "super" pret si "super calitate"

Edited by Yukoto, 22 June 2016 - 21:06.


#18
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Pai ai vorbit aici tocmai cu samsarii care traiesc bineinteles cu asa treburi.
Cat despre masini in poze arata chiar bine, apoi le poti si proba, deci ce problema ar fi? ptr mers colo colo prin oras de la un bar la o bodega si invers pana in fata blocului de nefamilisti sunt suficient de sigure.

Cata vreme nu le cade vreo roata din mers sau din stationare sau nu iau foc sunt destul de bune. Ptr imeginea personala chiar merge luat asa ceva, decat banalele care le stim noi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate