Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Profitshare, pareri ?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
MihaiWiz

MihaiWiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 29.05.2016
Buna ziua, imi poate spune si mie cineva cum functioneaza profitshare.ro ?
Am un site cu peste 300 vizitatori zilnici, pot sa fac 10-20E pe luna din acest profitshare ? Si ce trebuie sa fac ? Trebuie sa le pun o reclama pe site, sau cum ?
Multumesc

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
profitshare.ro - scrie acolo raspunsul la ABSOLUT TOT ce ai intrebat.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
profitshare.ro/static-pages/help
Citeste!

#4
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
e o porcarie

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 MihaiWiz, on 07 iunie 2016 - 17:34, said:

Buna ziua, imi poate spune si mie cineva cum functioneaza profitshare.ro ?
Am un site cu peste 300 vizitatori zilnici, pot sa fac 10-20E pe luna din acest profitshare ? Si ce trebuie sa fac ? Trebuie sa le pun o reclama pe site, sau cum ?
Multumesc

-in primul rand fa-ti cont acolo:
-dup[a aceea e un contract in pdf, il printezi,semnezi,scanezi si trimiti la ei
-si te apuci sa pui banere,cu linkul de afiliat pe site-ul tau

-vrei 20euro/luna ?

#6
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cu 300 de vizitatori zilnic nu scoti bani nici de un sul de hartie igienica.Cand o s-ajungi pe la 25-30.000 de unici pe zi, anunta-ne !

Edited by primuministru, 07 June 2016 - 21:19.


#7
MihaiWiz

MihaiWiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 29.05.2016

 primuministru, on 07 iunie 2016 - 21:18, said:

Cu 300 de vizitatori zilnic nu scoti bani nici de un sul de hartie igienica.Cand o s-ajungi pe la 25-30.000 de unici pe zi, anunta-ne !

Am auzit ca unii si cu 50 vizitatori zilnici, fac 4-5 euro pe luna..
Eu de ce n-as face ?

PS : Nici softpedia nu cred ca are 25k vizitatori unici

#8
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Tu nu stii nici cum functioneaza retelele de marketing afiliat si vrei sa faci 4-5 Euro cu 50 de vizitatori. Esti tare domne, ce sa zic..

#9
MihaiWiz

MihaiWiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 29.05.2016
Cred ca e o diferenta intre 50 de vizitatori si 300-500 vizitatori, cel putin am auzit ca pe google adsense poti sa faci 3euro pe zi cu acesti vizitatori, pe luna ar veni undeva la 70EURO.

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 primuministru, on 07 iunie 2016 - 21:18, said:

Cu 300 de vizitatori zilnic nu scoti bani nici de un sul de hartie igienica.Cand o s-ajungi pe la 25-30.000 de unici pe zi, anunta-ne !

La 25-30k unici pe zi nu mai te chinui cu marketing afiliat. Am impresia ca nu vorbesti in cunostinta de cauza.

#11
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

 Ann0nyym0us, on 08 iunie 2016 - 06:04, said:


La 25-30k unici pe zi nu mai te chinui cu marketing afiliat. Am impresia ca nu vorbesti in cunostinta de cauza.

Bineinteles ca nu ! Nici n-am spus asta, ci i-am zis doar sa ne anunte cand ajunge la acel numar de unici.Atunci se poate spune ca e cu adevarat un influencer in online si ca cei care il citesc au incredere in recomandarile lui.
Pana atunci , umplem site-ul cu bannere (care devin invizibile cu *****) punem link-uri de profitshare/2parale peste tot, inclusiv pe forumuri  (aici il pot include si pe @gumball3000) si inghitim basini de recomandari de la unii blogari ce testeaza sau fac review-uri subiective  si care, in 99.9% din cazuri ridica in slavi produsul.E plin netul de inapti d-astia, dar si de multi prosti care pun botu la ineptiile lor.

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008

 cristirg, on 07 iunie 2016 - 18:00, said:

-in primul rand fa-ti cont acolo:
In primul rand citesti frumusel termenii si conditiile + cu ce se mananca acest serviciu.. Asta ca sa nu ti-o iei in freza dupa cateva luni sau sa regreti decizia luata.
Asta e valabil la orice, nu semnezi ca primarul si apoi te uiti sa vezi despre ce e vorba.

#13
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017

 tigerheart, on 08 iunie 2016 - 10:35, said:

In primul rand citesti frumusel termenii si conditiile + cu ce se mananca acest serviciu.. Asta ca sa nu ti-o iei in freza dupa cateva luni sau sa regreti decizia luata.
Asta e valabil la orice, nu semnezi ca primarul si apoi te uiti sa vezi despre ce e vorba.

Total de acord. Investesti niste timp sa te informezi corespunzator, te poate salva de la multe neplaceri. In ceea ce priveste umplerea site-ului cu bannere si alte minuni, meh. Majoritatea oamenilor sunt satui de reclame, si vor refuza din start sa dea click pe ele. Poate ceva mai discret, imbracate intr-un articol interesant, ceva care i-ar detarmina sa afle mai mult.

#14
kidink

kidink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 29.03.2017
Nu se merită profitshare dacă nu ai persoane multe pe site și nu ești sigur că vor da click pe reclamă.

#15
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007
NU merita nici ca advertiser sa intri in reteaua de afilieri Posted Image
Va spun din propria experienta. In 6 luni, cu 500 de afiliati am avut numai 4 - 5 comenzi Posted Image
Nici afiliatii nu au facut bani si nici eu ca advertiser!!
E pierdere de timp.

Singurii care fac bani sunt cei de la Profishare, adminii, administratorii, emag probabil Posted Image

Edited by zstefc, 20 June 2017 - 22:25.


#16
Gyony01

Gyony01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.05.2010
Cu bannere nu faci nimic, folosește linkurile, deși mă îndoiesc că o să câștigi ceva doar cu traficul pe care îl ai acum.

#17
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006

 zstefc, on 20 iunie 2017 - 22:24, said:

NU merita nici ca advertiser sa intri in reteaua de afilieri Posted Image
Va spun din propria experienta. In 6 luni, cu 500 de afiliati am avut numai 4 - 5 comenzi Posted Image
Nici afiliatii nu au facut bani si nici eu ca advertiser!!
E pierdere de timp.

Singurii care fac bani sunt cei de la Profishare, adminii, administratorii, emag probabil Posted Image
Bani se fac. Dar trebuie sa ai si un site bine pus la punct. Ca advertiser zic.

#18
zstefc

zstefc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 10.01.2007

 buzucan, on 22 iunie 2017 - 04:28, said:

Bani se fac. Dar trebuie sa ai si un site bine pus la punct. Ca advertiser zic.
Am un site foarte bine pus la punct: muranos.ro

Am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa atrag afliliati ca de exemplu:
1. - am ascuns chat-ul si numarul de telefon din pagina produsului
2. - comision 12% cu recurenta 45 de zile
3. - plata comisioanelor inregistrate a fost la maxim 1 saptamana
4. - am creat campanii cu landing page special creat pentru acele campanii si am oferit bannere foarte atractive pe toate dimensiunile posibile si imposibile, inclusiv pentru Facebook
5. - am oferit feed de produse
6. - am permis promovare prin CPC si Facebook cu posibilitate de a prelua bannere de la mine din site si tine cont ca la mine bannerele se schimba periodic (saptamanal aproape) deci am creat diversitate grafica
6. - am oferit informatii despre produsele care merg in anumite perioade
7. - clientii au modalitati de plata multiple, inclusiv plata cu cardul
8. - website-ul este responsive pe mobile
9. - website-ul este user friendly - usor de navigat si foarte usor de a finaliza o comanda, cu filtre necesare astfel clientii sa poata gasi usor un produs dupa culoare de exemplu
10. - 99% dintre produse sunt IN STOC magazin, cu livrare rapida 24 - 48 de ore, garantie 6 luni
11. - incerc sa fidelizez clientii prin puncte de fidelitate care se aduna la fiecare comanda, astfel sa revina inapoi .... si deci si afiliatii pot obtine o noua conversie in aceste 45 de zile pe care le ofer
12. - site-ul are o pagina cu marturiile clientilor ca element de incredere + review-uri la produse, si toti clientii au fost multumiti sau foarte multumiti, din nou sanse mare pentru a reveni cu placere si sa cumpere, lucru bun pentru mine si pentru afiliati.

Cu toate acestea in 8 luni de zile cu  ~ 550 de afiliati in programul meu, am avut foarte putine conversii  ( vreo 5 - 7 conversii maxim). Si sunt prezent atat in Profit Share cat si in 2Performant!! Chiar am vrut sa testez ambele platforme.

Concluziile le poate trage oricine: Sistemul de afilieri la noi in Romania nu functioneaza!

Afiliatii NU au experienta in afilieri si nu stiu sa faca promovare, nu sunt pregatiti cu site-uri si blog-uri optimizate, nu stiu sa scrie articole interesante, nu stiu sa faca aceasta activitate la modul profesionist ci mai degraba sunt interesati de castiguri rapide.
Cred ca 90% din cei care incearca afilierile, isi imagineaza ca preiau cateva bannere puse la dispozitie de advertiseri le arunca pe un blog de-al lor uitat pe undeva si apoi astepta sa le intre sute de euro in cont.

Poate reuseste cineva sa-mi schimbe parerea despre afilieri ... dar si cu dovezi clare.

Edited by zstefc, 26 June 2017 - 09:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate