Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Bataia e rupta din Rai. Sau ce inseamna sa fii prost

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Mie mi se pare normal sa iei copilul la magazin. Si la restaurant si peste tot. Cum naiba sa invete normale societatii daca-i tinut in casa?

#74
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Eu l-am luat pe al meu in baruri si la bairame. Uneori stateam pina dupa miezul noptii. E drept ca era mic si dormea ori in carut (avea un colt al lui intr-o micro-berarie la care ma duceam mai des) ori pe un pat din casa respectiva. Dupa ce s-a marit nu prea s-a mai putut, desi am mai batut niste puburi cu el prin Irlanda.

#75
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Și nu răsturna beri?

#76
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postwizardofoz, on 07 iunie 2016 - 03:23, said:

Eu l-am luat pe al meu in baruri si la bairame. Uneori stateam pina dupa miezul noptii. E drept ca era mic si dormea ori in carut (avea un colt al lui intr-o micro-berarie la care ma duceam mai des) ori pe un pat din casa respectiva. Dupa ce s-a marit nu prea s-a mai putut, desi am mai batut niste puburi cu el prin Irlanda.

Pai ai putut bea in Irlanda,mai ales in astea care la 11 te scot afara.Pacat ca nu te-au vazut cei de la Social Welfare cu copilul in pub,te lasau fara el pe viteza...dupa care faceai si greva foamei pe undeva si indemnai romanii sa te sustina...

#77
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Postkvlboy, on 06 iunie 2016 - 10:27, said:

Da, era in magazin. Nu ne plimbam impreuna mereu deoarece ea are chestii de luat doar pentru ea. La fel si in cazul meu.

Nu.

Era maica-sa.

De asta sunt si eu sigur.

Vezi ca te vor considera si pe tine colegii pampalau.

OK...

Esti scump!

Da' rau da tot!

#78
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015

View PostCazimi, on 07 iunie 2016 - 03:37, said:

Și nu răsturna beri?

Beri niciodata, dar a rasturnat vin rosu o data la restaurant. Si alb, dar ala a fost fara consecinte.
La restaurante de fitze il incercam sa il duc devreme, pe la 6-7, ca sa nu deranjez publicul normal si ca sa nu stea tirziu. La ora aia vine o populatie mai aparte, oamenii cu copii, batrinii. Dintr-un motiv sau altul e mai scuzabil sa ai copil cu tine.
De altfel asta e o chestie pe care am remarcat-o in ultima vreme: mult mai multi copii in retstaurnate in SUA ca in Franta, de exemplu. Ma refer seara, la cina.

View Postady_77, on 08 iunie 2016 - 00:13, said:


Pai ai putut bea in Irlanda,mai ales in astea care la 11 te scot afara.Pacat ca nu te-au vazut cei de la Social Welfare cu copilul in pub,te lasau fara el pe viteza...dupa care faceai si greva foamei pe undeva si indemnai romanii sa te sustina...

Doar l-am luat in pub, nu i-am dat de baut Posted Image .
In Irlanda era ziua... cind stateam tirziu era intr-o berarie chiar linga casa mea si el era mic asa ca dormea in carucior.
Oricum nici una din astea nu le-as fi putut face in Romania ca se fuma inauntru.

#79
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
Am fost acum vreo doua luni la Roma. Vizitam Pantheon-ul si in sala aia mare aglomeratie ca de obicei. La un moment dat se aude de la vreo 10 metri o bufnitura infundata. Am surprins exact momentul cand un individ si-a lovit cu pumnul in coaste copilul de vreo 10 ani. M-am uitat la el, genul cacatului bronzat de pe santier, cu gulerul ridicat, romanul cocalar. Cu nevasta langa el, cu un carut cu un sugar. Mi s-a facut scarba. Tot asa, nu am intervenit, m-am blocat. Si nu-s fricos, pur si simplu nu am avut reactie. Am zis ceva cu voce tare de genul "da-l in p...  mea de cioban" cand m-am dezmeticit. S-au pierdut in multime, cu pustiul vizibil afectat de lovitura, abtinandu-se sa nu planga.

#80
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Postwizardofoz, on 08 iunie 2016 - 10:10, said:

De altfel asta e o chestie pe care am remarcat-o in ultima vreme: mult mai multi copii in retstaurnate in SUA ca in Franta, de exemplu. Ma refer seara, la cina.

In franta densitatea de restaurante bune e mult superioara
Cultura restaurantului este mult diferita in Franta fata de SUA

Si

Non-the-less,
Oamenii sunt mai bogati in SUA

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate