Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Bataia e rupta din Rai. Sau ce inseamna sa fii prost

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
kvlboy

kvlboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 26.05.2016
Buna seara, dragii mei. Sunt tata de baiat de cativa ani. Si de astazi cred ca sunt cel mai molatec parinte din cati exista. Mi-a fost dat sa vad ceva ce imi doresc sa nu fi vazut. Culmea, intr-un loc public, de fata cu multe alte persoane. Si cea mai proasta si incapabila persoana am fost eu. Sa va povestesc ce s-a intamplat.

Imi vedeam linistit de cumparaturi la Carrefour din Chitila. Va dau locatia exacta, nu mi-e rusine. V-as fi dat si numele animalului ce s-a vrut a fi tata (nu, nu despre mine e vorba). Ma aflam la raionul de mezeluri. Luasem doua feluri de salamuri si le pusesempe cofrajele de oua, alaturi de alte cateva produse ce le cumparasem in prealabil. Pun mana pe telefon, imi sun consoarta, sa vina cu caruciorulul de cumparaturi. Cand, deodata, se aude un zgomot puternic. Pe moment am crezut ca e cutremur si deja ma gandeam ca nu mai am unde fugi. Ma uit in dreapta mea si vad un carut rasturnat cu produse imprastiate pe sfert de raion. Se ridica un baiat la 7 ani de jos si ia pozitia de drepti. Cativa metri mai incoace, un animal... pardon, un nene se uita la el si se repede spre el. Copilul era cu un pas inainte, stia ce-l asteapta. Asta il prinde si-i da o palma peste fata de ii sparge ochelarii. O femeie ma impinge si il prinde pe copil. "Bai, animalule, il omori!". Eu ma uitam ca prostu' la faza asta. Astia doi incep sa se certe, copilul urla prin magazin, produse imprastiate pe raion... Wtf? Imi doream ca cutremurul ala sa fie real. Iar imi sun consoarta, ii zic sa vina mai repede, sa ma ia de acolo. Tot felul de scenarii imi treceau prin minte, de la ruptul capului aluia la ruptul capului meu. Deja ma vedeam plin de sange dupa ce ii ziceam ceva animalului. Ma facusem mic, mic. Nu stiu cum s-a terminat totul, stiu doar ca m-am indreptat cuminte spre casa.

Voua vi se pare normala reactia "tatalui"? Eu imi bagam ceva in ele de produse, imi ridicam copilul si-i ziceam ca nu s-a intamplat nimic grav. Important e ca el nu a patit nimic, ca plateam de zece ori, numai sa nu se fi taiat sau lovit. Ii ziceam ca nu mai mananca prajituri o saptamana intreaga. Ridicam tonul la el, il mustruluiam sa bage la cap. Dar sigur nu il loveam de fata cu toata lumea.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Am pus de toate in carut. Am 34 ani, fac sala de 3 si niciodata, niciodata, nu am reusit sa-l daram. Sigur copilul nu era major? Sigur carutul nu era cos? Sigur nu esti troll?

#3
kvlboy

kvlboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 26.05.2016
Copilul era mic. Am zis cu aproximatie ca avea 7 ani. Sigur era carut. Sigur sunt troll, ca de asta am chef la ora asta. Hai noapte buna!

#4
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

 kvlboy, on 05 iunie 2016 - 22:23, said:

Iar imi sun consoarta, ii zic sa vina mai repede, sa ma ia de acolo.

:roflmaofast: Asa da! :roflmaofast:

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Copilul era de fapt el. Un fel de deja vu, dar din trecut. Carutul era Lastunul parintilor. Tatal lui era Ceausescu care introdusese solutia numerelor cu sot si fara sot. Sotia era Mos Craciun care de fapt era Mos Gerila.

Edited by YOUR_GOD, 05 June 2016 - 22:36.


#6
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
Nu, nu  esti troll, esti un picior de urs plangaret.

#7
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015

 kvlboy, on 05 iunie 2016 - 22:23, said:

Iar imi sun consoarta, ii zic sa vina mai repede, sa ma ia de acolo.
Posted Image

Quote

Dar sigur nu il loveam de fata cu toata lumea.

Adica daca-l batea acasa, ferit de ochii lumii, era ok?

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

 kvlboy, on 05 iunie 2016 - 22:23, said:

Iar imi sun consoarta, ii zic sa vina mai repede, sa ma ia de acolo.
Daca singur nu ai fost in stare sa pleci si ti-ai sunat nevasta, voiai sa iei ceva decizii singur?

#9
kvlboy

kvlboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 26.05.2016
Aveam niste cumparaturi de pus in carut.

De-a dreptul surprinzatoare sunt raspunsurile voastre. Intr-un mod negativ.

#10
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002

 kvlboy, on 05 iunie 2016 - 22:23, said:

Eu imi bagam ceva in ele de produse, imi ridicam copilul si-i ziceam ca nu s-a intamplat nimic grav. Important e ca el nu a patit nimic, ca plateam de zece ori, numai sa nu se fi taiat sau lovit. Ii ziceam ca nu mai mananca prajituri o saptamana intreaga. Ridicam tonul la el, il mustruluiam sa bage la cap. Dar sigur nu il loveam de fata cu toata lumea.

Scenariu:
Fi-tu, peste vreo 15 ani, la volan, intra intr-un refugiu si omoara vreo 4-5 copii care asteapta autobozul. Tot asa o sa-i spui, ca e OK ca nu a patit el nimic?

Educatia se face de mic. Un copil care rastoarna un carut e clar ca are o problema, lasat in pace peste 15-20 de ani o sa ajunga genul care te bate pe tine pt. ca i s-a parut ca te-ai uitat la el.`

#11
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
se pot tranti acele carucioare foarte usor daca incerci sa te sprijini pe manerul de care impingi. daca te plimbi pe el. am lucrat cativa ani in supermarket si copii au obiceiul sa faca asta...

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

 Petrecristi, on 05 iunie 2016 - 22:49, said:

Totul a devenit plauzibil. As continua, dar ma tem sa nu-si sune sotia.

#13
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Daca ai o tona atunci o sa-l darami daca te plimbi cu el

#14
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Ești un bărbat adevărat dacă ai sunat muierea să te ia. De rupt capul ăluia nici nu-mi fac probleme. Tu tremurai ca varga :lol:

Edited by Serafim606, 05 June 2016 - 22:52.


#15
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

 eStev, on 05 iunie 2016 - 22:50, said:

Copilul de 14 ani, suferea de turbare.

#16
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

 Alice, on 05 iunie 2016 - 22:47, said:


Scenariu:
Fi-tu, peste vreo 15 ani, la volan, intra intr-un refugiu si omoara vreo 4-5 copii care asteapta autobozul. Tot asa o sa-i spui, ca e OK ca nu a patit el nimic?

Educatia se face de mic. Un copil care rastoarna un carut e clar ca are o problema, lasat in pace peste 15-20 de ani o sa ajunga genul care te bate pe tine pt. ca i s-a parut ca te-ai uitat la el.`
Ii rupi si o mana sa fii sigura ca a inteles.
Vorbesti prostii pentru ca tu esti cel care pedepseste si nu te doare pe tine.
Cum ar fi ca politia sa-ti faca accelas lucru cand nu ai centura pusa sau treci strada pe rosu sau... Vezi? Cand privesti din partea celui care primeste nu ti se mai pare asa corect...

imi e scaraba de ce ai zis

#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014

 Alice, on 05 iunie 2016 - 22:47, said:



Scenariu:
Fi-tu, peste vreo 15 ani, la volan, intra intr-un refugiu si omoara vreo 4-5 copii care asteapta autobozul. Tot asa o sa-i spui, ca e OK ca nu a patit el nimic?

Educatia se face de mic. Un copil care rastoarna un carut e clar ca are o problema, lasat in pace peste 15-20 de ani o sa ajunga genul care te bate pe tine pt. ca i s-a parut ca te-ai uitat la el.`
Mica creatura trebuie educata, nu bătută. Dacă nu e educata la timp va creste si se va transforma in monstru.

#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Ma inspaimantati, discutia devine serioasa?! Eu o sun pe nevasta-a, gata!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate