Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Samsung Galaxy J3 (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#73
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
In cat timp se incarca la voi bateria?
la mine se incarca cam greu de la 14% la 100%(sa zic 3h si 20)(inchis)cu un incarcator care se potriveste la acest telefon..de 1A
oare daca incarc cu incarcatorul original incarca mai bine?

Multumesc!

Edited by TGV941, 14 March 2017 - 23:41.


#74
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Tot la fel se incarca..

#75
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005

View Postandrei80, on 30 ianuarie 2017 - 10:06, said:

A luat si taica-meu unul la prelungire, de la Orange, dual SIM. Primele impresii au fost bune spre foarte bune(influentate si de faptul ca telefonul a fost moaca), insa dupa vreo saptamana a inceput sa faca figuri. WIFI nu mai vede nicio retea, camera sacadeaza, nu stiu daca nu mai are si alte simptome pentru ca atat am incercat. Rezolvarea a fost un restart. E a doua oara deja in 2 saptamani cand are nevoie de restart ca sa-si revina. Poate m-am invatat eu cu telefoane care nu isi dau restart singure si nici nu au nevoie de restart manual...

Dupa un update, nu mai face figurile astea

#76
alexb61

alexb61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 12.01.2010
Salut,ma poate lamuri cineva daca exista  Samsung Galaxy J3  simplu, fara "2016" ? Trebuie sa comand o husa pt cineva care are un Samsung Galaxy J3 (2016) si in descriere huselor gasite de mine pe net scrie ca sunt pt Samsung Galaxy J3, fara "2016".
Sunt compatibile cele doua?
Din ce am gasit pe Gsmarena,reiese ca nu exista J3 simplu sau poate nu e listat  in Gsmarena.

Edited by alexb61, 27 March 2017 - 20:43.


#77
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014
da husa este aceeasi ca la 2016

#78
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 03.03.2009
salut, am un j3 nou care conectat la wifi-ul din casa downloadeaza cateva secunde si apoi se opreste, dar ramane in continuare conectat la wifi. daca il deconectez si reconectez, merge iar cateva secunde si apoi iar se blocheaza. l-am conectat la wifi-ul de la un telefon si merge fara intreruperi si blocari. toate celelalte telefoane si tablete conectate la wifi nu fac asa (inclusiv un j3 care e putin mai vechi). pot sa-i fac ceva sa nu se mai blocheze transferul de date de la wifi?

#79
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Da. Du-l la garantie si ia altul. Spunele ca are telefonul o problema cu modulul wireless si ca nu stai tu sa-ti configurezi de fiecare data routerul pentru telefon. Ca sa nu mai spun ca poate nimeresti prin vreun loc la care nu ai acces la router sa-l configurezi sa mearga cat de cat cu telefonul.
S-ar putea sa fie totusi problema de firmware din telefon si nu de hardware dar tot o problema este.

Edited by M-I-N, 17 April 2017 - 12:54.


#80
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 03.03.2009
e mai complicat sa-l duc la garantie, l-am facut cadou cuiva din familie si daca-i spun ca telefonul nou trebuie dus deja la reparat o sa zica ca sa-l las asa ca nu are nevoie de internet.
pot sa setez ceva la router sa mearga?

#81
CosminTopline

CosminTopline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2009
La al meu cand il pun la incarcat, nu-mi arata deloc cat timp mai are pana se incarca complet. Mai am un J5, la el imi arata. Are cineva idee de ce nu imi apare si la J3?

#82
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
La j3 nu apare cat timp mai are pana se incarca. Simplu :)

#83
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012

View PostM-I-N, on 18 aprilie 2017 - 14:32, said:

La j3 nu apare cat timp mai are pana se incarca. Simplu Posted Image
Ba da apare...Smart manager>baterie....si vezi timpul estimativ

#84
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 03.03.2009
am rezolvat cu wifi-ul, aseara am facut un update de soft la router si i-am setat data (avea o data de prin 2004, nu stiu daca asta influenta cu ceva) si acum merge fara probleme si J3 pe wifi

#85
Alynescu

Alynescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.09.2011
Am cumparat de curind acest telefon dar se pare ca nu e 4G.Poate gresesc ceva din setari.Am cartela de la digi.

#86
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Telefonul are 4g pe banda 1(2100) și ar trebui să funcționeze pe abonament la Digi dar dacă ești pe cartelă prepay(Digi) nu ai acces decât la 3g! Dacă ești pe abonament intră în setări/mai multe.../rețele mobile și selectezi 4g/3g/2g conectare automată!Tot la rețele mobile ai nume puncte de acces și acolo scrii Digi!

Edited by Therockstar, 23 April 2017 - 08:00.


#87
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Daca l-ai cumparat de la orange vezi ca pe cartela 1 este codat orange. Trebuie sa folosesti slotul 2 daca ai dual sim.

#88
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Stie cineva de un rom Android 6 pt j320f? Eu nu am gasit nimic pana acum...

#89
nelutuPO

nelutuPO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.12.2008
Va salut si va cer ajutorul dvs intr-o mare problema si anume Samsung J3 2016 a picat in apa, am scos imediat bateria si greseala care am facut-o a fost sa usuc cu feonul de par in loc sa trag cu aspiratorul apa din el si apoi sa-l bag in orez dar acum faptul este consumat.  Telef se aprinde display este corect,  dar cand glisez cu degetul nu face nici o comanda pe touchscreen. In acest caz este placa electronica sau displayul ? Stima !!

#90
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007
Mare greseala................te ardea la degete sa-l testezi ? 48 ore in silicagel.Cu bateria scoasa............postezi DOAR dupa 2 zile, da ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate