Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Samsung Galaxy J3 (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#1
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015
Salut, as dorii sa stiu si eu daca merita sa comand acest telefon de la digi prin rate, am la dispozitie doar 350 de lei si el fiind la avans 320 imi este convenabil fata de acele olviu-ri, credeti ca merita cat de putin?
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

Edited by Bebeciune23, 29 May 2016 - 11:57.


#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Da, merita, i-am luat pustiului meu (17 ani) acum trei zile unul cu 760 lei de la Emag (Card Avantaj 12 rate a cate 63 lei pe luna). El si l-a ales si este foarte multumit de acest telefon. Inainte de acesta a avut un Lumia 635 caruia i s-a stricat butonul de start/stop (intre timp am inlocuit si butonul 35 lei, dar pustiul n-a avut rabdare sa stea fara telefon 4 zile; deh, generatia on-line, generatia Facebook sau generatia vitezei, cum vreti sa-i spuneti).
Nu am auzit de firma "olviu" iar "as dorii" se scrie "as dori".

#3
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015

View Postflorinbad, on 29 mai 2016 - 12:09, said:

Da, merita, i-am luat pustiului meu (17 ani) acum trei zile unul cu 760 lei de la Emag (Card Avantaj 12 rate a cate 63 lei pe luna). El si l-a ales si este foarte multumit de acest telefon. Inainte de acesta a avut un Lumia 635 caruia i s-a stricat butonul de start/stop (intre timp am inlocuit si butonul 35 lei, dar pustiul n-a avut rabdare sa stea fara telefon 4 zile; deh, generatia on-line, generatia Facebook sau generatia vitezei, cum vreti sa-i spuneti).
Nu am auzit de firma "olviu" iar "as dorii" se scrie "as dori".
Va multumesc pentru corectare, "olviu" o porecla mai des intalnita pentru firma Allview. Daca cumva il puteti intreba pe fiul dumitale cum se comporta telefonul? Cat il tine bateria? Are lag? Mi-ar fi foarte folositor, va multumesc.

Edited by Bebeciune23, 29 May 2016 - 12:17.


#4
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
Firma in cauza est Allview, dar a scris-o el mai pe romaneste.

Eu sincer n-as cumpara acel telefon. Mi-am luat acum aproximativ juma de an un Asus Zenfone 500KL cu 900 de lei de la emag. Acum vad ca l-au mai redus si au chiar o mica oferta. Cauta si compara daca merita sa iei Samsung doar ca scrie Samsung, in conditiile in care este mai slab decat Asus. Si eu doream tot Samsung pe atunci, dar pana la urma am realizat ca de aceiasi bani luam ceva mai performant. Si n-am luat totusi Allview. Asus are un oarecare renume in electronice. Sfatul meu este sa nu iei acel Samsung.

http://www.gsmarena....0&idPhone2=7474

Bafta.

editez: nu stiu ce relevanta are si asta pentru tine, dar eu deja am primit update pentru Marshmallow.

Edited by wld-ro, 29 May 2016 - 12:23.


#5
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
(chiar acum discut cu el) Dupa ce il incarca la maxim, tine 8-10 ore daca se uita numai la filme on-line. Laguri, spune el, are doar daca este incarcat cu prea multe aplicatii, ca orice telefon.

View Postwld-ro, on 29 mai 2016 - 12:21, said:

Firma in cauza est Allview, dar a scris-o el mai pe romaneste.
Stiu, dar "Allview" suna mai frumos decat "olviu".

View Postwld-ro, on 29 mai 2016 - 12:21, said:

Mi-am luat acum aproximativ juma de an un Asus Zenfone 500KL cu 900 de lei de la emag. Acum vad ca l-au mai redus si au chiar o mica oferta.
Se referea la Digi. Unde ai gasit acest pret? Pe Emag costa 1200 lei:
http://www.emag.ro/t...w/pd/D176QMBBM/

Gata, l-am gasit, are specificatii mai mici decat cel de la Emag:
http://www.compari.r...0kl-p301029029/

Iarta-ma, acum mi-am dat seama de greseala: i-am luat Samsung Galaxy J5:
http://www.emag.ro/t...m/pd/D4RLBYBBM/

(te rog sa ma ierti ca te-am indus in eroare)

Edited by florinbad, 29 May 2016 - 12:35.


#6
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
8 GB memorie pe Android e teapa de 3 ani incoace.
Daca ii faci rootare ca sa poti instala soft pe card, (pierzi garantia), si pui un card SD foarte rapid dar totusi perfect compatibil cu telefonul, atunci ar fi OK si memoria, insa ramane in continuare GPU-ul iar f. slab, depasit de 4 ani si era slab si nou, RAM-ul la limita sau chiar sub limita pt 2016 (1,5 GB este slabutz pt android care e o porcarie de SO).
In rest nu comentez pt ca sunt lucruri obiective pt unii si subiective pt. altii.

#7
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Dacă vrei sa intrebi de achiziționare, du-te în topicul: Sfaturi achiziționare accesorii/telefoane.

#8
Bebeciune23

Bebeciune23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2015
Va multumesc pentru sfaturi, poate o sa astept pentru noul Samsung C5.

#9
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Daca vrei sa-l iei in rate inseamna ca nu doresti sa iei un telefon cu banii jos.
Pentru o utilizare decenta ( fara jocuri prea mari ) il poti lua fara probleme.
Oricum, intotdeauna Samsung va fi peste Allview la toate capitolele.
O alta varianta decenta este Lenovo, tot de la Digi.

#10
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012

View Postmarian19811, on 29 mai 2016 - 13:49, said:

Ca ai sa cumperi Samsung, Allview, Asus, Philips, LG s.a.m.d. tot MADE IN CHINA sunt.
Da si cum China este cat un sat din Romania probabil au un garaj unde se fabrica toate telefoanele din lume nu i asa? Sarios acum cat o sa va mai amagiti cu Made In China? Ai impresia ca petarda aia de olviu este facut in aceeasi fabrica cu samsung, LG, apple, Asus...?

View Postflorinbad, on 29 mai 2016 - 12:32, said:

Se referea la Digi. Unde ai gasit acest pret? Pe Emag costa 1200 lei:
http://www.emag.ro/t...w/pd/D176QMBBM/

Gata, l-am gasit, are specificatii mai mici decat cel de la Emag:
http://www.compari.r...0kl-p301029029/

Ai pus doua telefoane diferite, normal ca nu au aceleasi specificatii.

J3 este o petarda, nu arunca banii pe asa ceva.
Mali400? Pai asta avea Galaxy S2 in 2011, memoria de 8gb interni este o gluma, o sa bagi 2 aplicatii si o sa ramai cu alea si 1.5ram in 2016 mai ales la samsung este foarte putin.

Mai bine mergi pe acel Asus recomandat mai sus.

#11
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Ma cam tenteaza si pe mine jigodia aia de Samsung. Vreau sa stiu daca are bloatware si alte cacaturi de la Samsung... URASC BLOATWARELE! Pe tableta mea  Samsung am avut zeci aplicatii tampite. Bine,nu toate sunt inutile ci doar cele care nu le gasesc in google play sau Samsung galaxy app store. Am bagat root ca nu ma mai intelegeam omeneste cu ea. Le-am sters pe toate. Nu vreau sa am asa ceva si pe tel. asta daca o sa mi-l iau de la DIGI. Multumesc pentru raspuns sau injuraturi. 😊

#12
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Samsung jaf 3.mai bine mai pui ceva si îți iei ceva cu 2 gb de ram.

#13
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Posteu-DECEBAL, on 31 mai 2016 - 17:30, said:

Ma cam tenteaza si pe mine jigodia aia de Samsung. Vreau sa stiu daca are bloatware si alte cacaturi de la Samsung... URASC BLOATWARELE! Pe tableta mea  Samsung am avut zeci aplicatii tampite. Bine,nu toate sunt inutile ci doar cele care nu le gasesc in google play sau Samsung galaxy app store. Am bagat root ca nu ma mai intelegeam omeneste cu ea. Le-am sters pe toate. Nu vreau sa am asa ceva si pe tel. asta daca o sa mi-l iau de la DIGI. Multumesc pentru raspuns sau injuraturi. 😊
Huawei p8 lite si xiaomi redmi note 2/3 sunt peste porcăria asta supraevaluata.

#14
paulicamic

paulicamic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 28.02.2009
Unele site-uri spun ca J320YZ nu are procesor Spreadtrum ci Snapdragon410 (var 8916) Daca se confirma parca nu prea mai este jaf.

#15
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Snapdragon 410 este un adevarat armasar in materie de procesoare pt android, no? Posted Image

#16
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
410 e cam vechi. Dar la cat ram are merge.

#17
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
E un best buy daca il iei de la Digi. Pe site la ei scrie ca au varianta J320YZ, cu proc de 1.2.

Conform acestui site ( http://pdadb.net/ind...016_duos_td-lte ) varianta 320YZ are procesor Snapdragon 410, un procesor decent. Mai adaugi si ecranul amoled si camera de 8mp si chiar isi merita banii. Mai ales ca ai calitatea Samsung.

Trebuie evitata varianta cu procesorul ala Spreadtrum daca il achizitionati din alta parte.

View Postheinz, on 01 iunie 2016 - 18:51, said:

Huawei p8 lite si xiaomi redmi note 2/3 sunt peste porcăria asta supraevaluata.
Dar acestea nu suporta 4G Digi. Eu de exemplu am 4G de la Digi  peste tot in oras.

#18
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Nu merita 700 lei o pocnitoare cu 8GB si 1,5GB RAM.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate