Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

wow freakz parere

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#73
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
In principiu poti sa faci mai multe caractere dar dupa Legion au bagat ceva weekly&daily grind la fiecare patch. Grind-ul e separat pe fiecare caracter si nu ai mecanism care sa accelereze progresul. Iti trece cheful sa mai faci inca un caracter nou si sa incepi de la zero. Pe Legion nu ai decat un grind la arme si creste saptamanal bonusul.

Oricum pe serverul asta nou mai trebuie asteptat ceva timp pana se mai "coace" inca 6 luni-1 an ca nu merita jucat prea mult pana nu ai acces la toate abiliatile de la arme. Plus ca mai au de completat partea de PvE

#74
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Mie nu imi place varianta in care sunt 3000 online dar surpriza toate guildele parasite, nu poti face cu nimeni questuri pt lvl, ...
Asta se poate intampla cand toti au mai multe caractere si intra pe fiecare doar pt a face raidurile saptamanale.

#75
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Nu prea inteleg la ce referi. Leveling-ul in WoW e trivial, nu ai nevoie de grupuri sa faci quest-uri. Pe Felsong e si mai simplu ca incepi de la 98 si te trimite sa faci quest pentru arme.

In rest se pare ca astia de la ex-freakz au mai mult cap decat Blizzard. Au pus sistemul ala de schimb gold<->premium_currency care e si in Guild Wars 2. Daca vrei ceva din shop poti sa farmezi gold si sa cumperi currency daca nu vrei sa pierzi timp dai bani pe premium-coins si cumperi gold

#76
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Din pacate sunt prea multi care joaca dungeons si raids, doar ca joaca slab.

Intru in mythic2 Court of Stars, 4 jucatori plini de echipament mythic4-10. La primul grup moare unul, la urmatorul grup mor 3 si DK tank murea daca nu avea tanlentul ala care-l salveaza. Pana la primul boss mai mor aia de cateva ori de la cleave ai alte dmg-mechanic are erau facute sa fie evitate. Sunt si grupuri care joaca bine dar majoritatea joaca nu for sa invete nimic.

Poate si din cauza ca au inceput sa vanda caractere gata echipate in Shop. Ideea era ca jucatorii sa vanda caracterele lor in Marketplace ca sa castige premium coins. La fel de bine s-ar putea ca GMs sa faca caracte si sa le vanda. Si costa un caracter din asta in functie de echipament. 50-200 de euro!

#77
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014
Careva pe retail? :D vreau sa ma reapuc .

Attached Files



#78
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Retrail nu merita si nu ma refer la bani pentru joc/subscription ci la timpul investit. Pana nu apare ultimul patch nici nu ma gandesc sa ma uit la jocul asta.

Ultimele doua expansions au fost un grind non-stop care a fost resetat pentru fiecare patch nou. Faction nou, reputatie pentru noul faction si grind pentru cine stie ce game mechanic. Am inteles ca faction-grind e acum account-wide dar nu mai conteaza asa mult. Asta-i frumos din partea lor dar niciodata nu e prea tarziu pentru o teapa mare si groasa in patch 10.2 sau 10.3. Hai, faction nou, bagati grind daca tot a-ti plati pana acum subscription.

#79
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Ah, si inca ceva cu Dragonflight, cine-i "bad-guy" in expansion-ul asta?

Pentru ce s-au dus jucatorii pe Dragon Isles, sa dea o tencuiala pe unde au crapat cladirile dragonilor?

#80
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014

View Posttar1901, on 08 iulie 2023 - 20:15, said:


Chiar nici eu nu stiu Posted Image cine-i antagonistul.
In urmatorul patch se deblocheaza  gratuit toate rasele aliate + toate rasele vor putea juca warlock Posted Image ciudat total sa vezi night elf warlock Posted Image) .

Edited by virginu92, 09 July 2023 - 18:51.


#81
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Dar ce zici de Tauren Rogue? E o rasa foarte "stealthy".

Nu am mai intrat pe Firestorm(Freakz) de cateva luni si vad ca au o problema serioasa. De fapt si pe Felsong-Legion au aceiasi problema. S-au umplut de rusi. Cred ca din cauza sanctiunilor nu pot sa mai plateasca subsctiption pe oficial sau stau prost cu rata de schimb si s-au mutat pe privat. E greu de imaginat cat de slabi sunt jucatorii astia daca nu-i vezi. Nu stiu sa foloseasca abilitatile claselor, nu stiu sa dea interupt si incaseaza toate loviturile. Au fost si inainte jucatori slabi pe privat dar ce-i acuma e un nivel complet diferit.

#82
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Cred ca a scazut mult si varsta celor care joaca in prezent wow.
Explicabil de aici si interesul mare pt mounts si achiv.


#83
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postmariusixy, on 16 iulie 2023 - 14:26, said:

Cred ca a scazut mult si varsta celor care joaca in prezent wow.
Explicabil de aici si interesul mare pt mounts si achiv.

Nu stiu, poate ai dreptate si astia mai tineri nu sunt interesati sa joace bine. Cel putin cand eram eu adolescent nu se punea problema sa joci un joc video si sa nu-l joci cat mai bine. PC-urile erau scumpe pe atunci si mergeam la game-arcade cu prietenii. Daca jucai prost te ardea la buzunar si in plus te vedeau toti ca mureai pe acolo, uite aici fraiere cum se joaca... Toti pe acolo jucau cat mai bine posibil.

Inapoi la wow pe firestorm. Saptamana asta am vazut 2 DH echipati full in +300 ilvl gear(costa cam 400 de euro!) prin Mythic+. M2 simplu, un fel de heroic, nici macar nu s-au obosit cu mecanica luptelor. Hai in M5 ca astia sunt echipati...primul pull cu 3 grupuri au murit ca mustele. Crezi ca s-au obosit sa vada de la ce au murit? Au folosit alta tactica? Rage quit...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate