Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Telefon android furat (avea parola),il poate folosi/vinde?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View PostMur, on 15 mai 2016 - 23:58, said:

Pai tu să-mi zici, doar ai resetat o gramada de S6 și S7. Nu?
Tocmai aia e, ca nu e nici o verificare.
Reset si o iei de la capat ca si cum ar fi telefon nou.
De cand am telefoane cu Android am facut asa ceva si nu mi-a afisat niciodata o verificare.

Edited by vubiv, 16 May 2016 - 00:18.


#20
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Da? Bine. Știi cum e? Când n-ai treaba cu ceva, mai bine stai în banca ta, ca nu te plătește nimeni pt postări în plus.

#21
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Serios, chiar nu am intampinat aia. Stiu ca in teorie exista, insa cred ca se activeaza doar daca conectezi telefonul la net din prima, ceea ce eu nu fac niciodata, configurarea initiala o fac fara cartela si fara wifi.
Ia incearca sa vezi.

#22
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Salut. Se poate intra in download mode daca nu are activat depanare usb din optiuni dezvoltator? Nu stiu daca jafra care ti-a furat telefonul stie atatea sau daca nu lucreaza cu vre-un baiat care se pricepe.

#23
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Nici pana acum google n-a rezolvat cu jegurile care fura telefoanele, sa le blocheze pe sistemul icloud? Parca asa se laudau cei mari acum vreun an, ca Google si Microsoft vor implementa solutii asemanatoare..

#24
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Am o colegă căruia i-am fost furat un Asus 551ML, a fost la poliție cu înregistrarea hoțului pe camera de supraveghere din locul respectiv. I s-a spus, discret, că nu sunt șanse. Așa că ....

#25
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Cel mai bine e sa va paziti bunurile si sa nu mai dormiti in picioare. Eu sunt atent pe unde imi tin telefonul.

#26
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Posteu-DECEBAL, on 16 mai 2016 - 05:58, said:

Cel mai bine e sa va paziti bunurile si sa nu mai dormiti in picioare. Eu sunt atent pe unde imi tin telefonul.
Nu se stie niciodata. Nu fi asa sigur

View Posteu-DECEBAL, on 16 mai 2016 - 04:31, said:

Salut. Se poate intra in download mode daca nu are activat depanare usb din optiuni dezvoltator? Nu stiu daca jafra care ti-a furat telefonul stie atatea sau daca nu lucreaza cu vre-un baiat care se pricepe.
Inclin sa cred ca hotul nu stie toate smecheriile astea. Eventual daca il da la altul care se ocupa express cu asa  ceva. Cu o aplicatie anti-hot instalata  pe telefon bloca tel de la distanta sau ii poza moaca respectivului cind incepea sa-l butoneze dar numai cu conditia sa se conecteze la net.

#27
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu mai visati

initiator... pune-i cruce... nu te incalzeste cu nimic daca e blocat... tu oricum nu-l mai recuperezi si ala poa' sa-l vanda pentru piese!
oricum nu era vreun telefon...

#28
xwildmanx

xwildmanx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 12.05.2009
Daca as fi hot de telefoane din acet topic m-as inspira.Nu mai dati detalii despre cum se poate pacali un telefon furat.Maine ai putea sa fii tu victima,batut cu armele tale.

#29
Tudor Popescu

Tudor Popescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 21.04.2007
Telefonul nu e cine stie ce, probabil ca ala de l-a furat vroia sa vorbeasca gratis. Nu e pierdere cine stie ce. E insa pierdere de timp, consum de nervi, timp, sa iti recuperezi contacte si alte toate cele. Si mie mi-a fost furat un telefon acum 4 ani, de firma...era un freeman cu taste ( de la firma)...un nimic de telefon...insa ala l-a furat ca sa poata suna pe abonamemntul altuia..., dar era cu bateria descarcata...ghinionul lui...Oricum pe telefonul ala nu lua nici 10 lei daca il revindea.

Mai mult paguba convorbirile de pe cartela...si ca iti poate face extracosturi.

#30
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postanoniymus, on 15 mai 2016 - 23:25, said:


DA.
Androidul nu este securizat.
Nu se vrea.
Android e un LINUX cu o interata mobila care vrea sa fie o solutie ieftina si buna pentru oamenii cu posibilitati reduse, si care cere schimbarea gadgetului dupa doi ani.
De aici si tona de branduri chinezesti, la preturi de 100 euro cu quad / octacore si 2 / 3 Gb RAM.
Poate prinde windows 10 phone pentru ca e linistit in resurse si ai aplicatii desktop si mobile intr-un singur loc.

hai sa nu tollam pe un topic serios. cu furturile nu e de gluma. daca vrei sa iti vinzi mizeriile de iphone ( care tot linux sunt ) cauta alt loc. chiar nu e cazul
androidul este pe val tocmai pentru ca nu se adreseaza " fitzoseniilor" din ziua de azi, securitate este la fel peste tot. ba chiar pe android poti s-o cresti si mai mult daca vrei.
bafta

#31
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Roga-te sa-l calce masina pe tampitul care ti-a furat telefonul. NU o sa-ti recapeti niciodata telefonul.

#32
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postfoxbat, on 16 mai 2016 - 07:56, said:

ba chiar pe android poti s-o cresti si mai mult daca vrei.


Si de ce ai terminat asa de sec? E secret national? Sunt posesor de android. Vreau detalii legate de cresterea securitatii. Ce faci? Tii doar pentru tine?

#33
balauru23

balauru23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 17.08.2008

La android 5.1 daca resetezi telefonul iti cere sa introduci ultimul cont de google cu care a fost sincronizat telefonul. Nu stiu daca se poate scrie alt rom daca nu ai optiunea de dezvlotator activata.

https://support.goog...r/6088915?hl=en


Edited by balauru23, 16 May 2016 - 08:38.


#34
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Posteu-DECEBAL, on 16 mai 2016 - 04:31, said:

Salut. Se poate intra in download mode daca nu are activat depanare usb din optiuni dezvoltator?
Se poate intra fara problema.  

View Postn-amname, on 16 mai 2016 - 05:16, said:

Parca asa se laudau cei mari acum vreun an, ca Google si Microsoft vor implementa solutii asemanatoare..
Sa stii, ca asa se lauda, cred ca Microsoft va fi primul care va implementa treaba dintre cei doi.

View Postxwildmanx, on 16 mai 2016 - 07:53, said:

Daca as fi hot de telefoane din acet topic m-as inspira.Nu mai dati detalii despre cum se poate pacali un telefon furat.Maine ai putea sa fii tu victima,batut cu armele tale.
Ce detalii s-au dat?
Alea pe care le stie toata lumea?

View Postmarian19811, on 16 mai 2016 - 07:06, said:

Daca tu crezi ca samsarii astia vand telefoanele pe olx si okazii abia acum imi dau seama cum ti-au furat/ti-ai pierdut telefonul. Astia sunt drogangii care-l vand pe 100 lei sa-si ia doza zilnica iar daca este sa-l gasesti (prin absurd) pe olx/okazii ala este abia cumparator mana a2a sau a3a.
Exact, de obicei cei ce fura in modul asta le vand la coltul strazii pe bani putini unor creduli  sau se duc la magazinele reparatii GSM si le vand acolo pe bani de tigari, cel de la magazin il "aranjeaza" si apoi il vinde mai departe cu adaos. Majoritatea celor ce au magazine reparatii GSM au "contracte" cu asfel de infractori sa le furnizeze prada.

#35
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Eu daca vand un telefon si inainte i-i fac un factory reset,cel care i-l cumpara nu i-l poate folosi cu contul lui de google?

#36
balauru23

balauru23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 17.08.2008
Eu nu am putut trece de pasul cu contul google dupa resetare. Vorbim de android 5.1

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate