Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Eurovision 2017 (Kiev): Portugalia locul 1, România locul 7.

- - - - -
  • Please log in to reply
1013 replies to this topic

#91
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Intr-o emisiune dedicvata pariurilor sportive la B1 au dat si cotele pentru castigarea Europvision. Pe primul loc era... Italia, cu o cota foarte mica (ceva gen 2.60 daca tin bine minte). Apoi urma Grecia si nu mai stiu cine. Eu am scris mai demult ca melodia Italiei mi se pare ca are sanse sa castige, dar cum eu nu prea nimeresc predictiile (de-aia nici nu joc la pariuri Posted Image ) ma gandeam ca "baietii destepti" vor da alta piesa drept favorita.

PS Romania avea o cota de 16, ceea ce nu e foarte rau. Puteam sa avem o cota de peste 100 sau mai rau Posted Image

Edited by pufonel, 15 March 2017 - 21:05.


#92
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu sper la Croatia...

oricum, mi se pare ca sunt destul de multe melodii bune anul acesta...

#93
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Conflict la Eurovision... Ucraina i-a interzis Rusiei să participe cu Juliya Samoylova.

Edited by Cipry7, 22 March 2017 - 16:00.


#94
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
ce nebunie...

Edited by yanni17, 22 March 2017 - 18:26.


#95
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Se vede inca o data ca ESC e un concurs politic. Ucraina a castigat anul trecut cu o piesa politica, acum interzice Rusiei participarea tot pe temei politic. Nu tin cu rusii, dar s-ar putea gasi o solutie, de ex, tipa sa cante in duplex din Moscova, daca are interzis in Ucraina.

#96
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Dar nu le-a interzis sa participe... ce vina au ei ca Rusia a ales o infractoare ca sa ii reprezinte.
Eu cred ca Rusia a facut manevra asta special... a cautat o handicapata de care se stia ca nu are cum sa participe la ESC din Ucraina din cauza infractiunilor comise si au ales infractoarea ca reprezentanta ca apoi sa se victimizeze la maxim. E joc politic din partea Rusiei :D

#97
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Ai dreptate, nu le-au interzis sa participe, doar  au interzis intrarea acelei concurente in Ucraina. De aceea solutia data de mine (tipa sa cante din Moscova si sa fie transmisa prin satelit ca sa poata participa cu drepturi egale) mi se pare cea mai corecta. Desi nu red ca rusii ar accepta-o.

In rest sunt de acord cu ce-ai scris. Alegerea acestei concurente este o sfidare din partea Rusiei, la fel cum piesa cu care au castigat anul trecut e o sfidare din partea Ucrainei.

#98
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Rusia s-a retras de la Eurovision 2017, după ce a respins ambele propuneri făcute de EBU: https://eurovision.t...7-ebu-statement.

#99
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Am avut dreptate. Nu sunt fan al rusilor, dar chestia s-a terminat urat si e posibil ca rusoaica sa devina un fel de martir in lupta Rusiei cu Europa.

#100
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Mie îmi miroase a premeditare...

#101
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Aseara la emisiunea lui Andrei Partos a fost invitat Mihai Alexandru, compozitorul melodiei noastre pentruj Eurovision. A cam promis marea cu sarea, ca showul pe scena de la Kiev va fi deosebit, ca vor exista si surprize etc. Desigur n-a dezvaluit mai nimic, dar sa speram ca vom face o figura frumoasa.

#102
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
România a avut astăzi prima repetiţie la Kiev. Săptămâna viitoare începe concursul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/flKmU5Wd8oE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
HansCastorp

HansCastorp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.03.2017
Întrebare. Cum vi se pare melodia? Fiecare cu gusturile lui, bineînțeles. Mie unul mi se pare o piesă nereușită și lipsită de originalitate. Pe bune acum, de când se cântă yodel în România?

#104
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Mi-ar fi placut Adda, cu lupii.

#105
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
La cat de absurd este acest concurs, cel putin in ultimii ani, nu m-ar mira ca muntenegreanul care e cotat cu a 36-a sansa, de catre casele de pariuri, sa fie ”in voga”...

Edited by yanni17, 08 May 2017 - 12:42.


#106
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Mie nu-mi place deloc Yodelălăiala noastră, dar observ că părerile sunt împărţite... Unii ne văd în top 5, pe când alţii nu ne văd nici în finală. Eu sunt undeva pe la mijloc, adică un loc 15 în finală ar fi bun. Posted Image

Astăzi este prima semifinală, la TVR 1 şi TVR HD de la ora 22:00 şi live pe YouTube, fără comentariu. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r3cvGkiAPaE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

România va fi în semifinala de joi. Astăzi o să vedem în schimb Moldova, dar eu abia astept să văd show-ul Suediei care chiar va deschide seara. Melodiile de astăzi: https://www.youtube....ehW-uNK-c6tBzFo

Edited by Cipry7, 09 May 2017 - 11:08.


#107
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La ora aia s-ar putea sa nu am acces la un tv. Si e posibil ca stream-urile sa nu functioneze.
Ce canal de YouTube transmite show-ul?

LE: Ohhh! Vad ca ai  postat si linkul. :P

Yodelălăiala..... :D

#108
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Ma uit pe TVR Plus, mi se pare ca se aude infundat, dar nu s-a poticnit deloc pana acum.

Suedezul a cantat bine, a avut si ceva show (a mers pe banda de alergare :D ) Acum e tipul din Australia. Voce buna, dar melodie cam adormitoare.

(Tocmai a falsat urat de tot cand scriam propozitia de mai sus :P )

LE: pe Youtube se aude mult mai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate