Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Star Rezidential Vacaresti 2

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Stie cineva ceva despre ansamblul rezidential Star Rezidential Vacaresti 2 ?

Sunt 2 blocuri de S+P+3E.

Structura de stalpi cu diafragme, zidarie din caramida Porotherm 25 la exterior si termoizolatie de 10 cm.

Spatii destul de generoase ale apartamentelor.





#2
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Scump.

#3
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Asa este, este scump, dar vad ca mai au doar cateva apartamente de 2 camere si mai nimic de 3 camere. Doar la parter cele cu gradina sunt nevandute (din cauza pretului extrem de mare).
Pe mine m-ar interesa unul de 2 camere, deoarece vreau un apartament intr-un bloc nou in locul celui vechi.

Consider ca zona este buna, dar nu stiu mai multe detalii despre constructie.
Poate ma ajuta cineva care cunoaste amanunte referitor la lucrarile de constructie si calitatea materialelor, si la avize si autorizatii.

#4
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
De ce se numeste rezidential toate blocurile noi?
Am vazut un bloc undeva in mijlocul campului spre iesirea in constanta semana cu un ghetou si ala rezidential

#5
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Probabil ca numele atrage mai mult. Trebuie numite cumva, una e cand spui cartier care are cateva sute de blocuri si alta cand construiesti un bloc sau doua.

#6
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
de citit si luat aminte http://www.vice.com/...are-din-romania

#7
noart

noart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.09.2006
asta nu e tot http://southgardenre...nce-prinosului/ ?

#8
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Ba da, asta e!

#9
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Ce teapa cu blocurile astea de pe Vacaresti!!!Toti se infig ca rama-n beton da unu nu intreaba ce sol e ala pe care se contruieste asa a prost!!!
Toata zona Vacaresti e situata pe un sol argilos!!!Mai departe vezi tu ce inseamna asta pentru constructii!

#10
noart

noart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.09.2006
Tocmai ce au construit ditamai blocul de 11 etaje chiar langa ansamblul asta, am fost si eu interesat de ansamblul asta. E frumos la vizinare dar mi s-a parut putin dubios asa ca am renuntat.

#11
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Ce ti s-a parut "putin" dubios? Au blocurile ceva? Sau actele nu sunt in regula?

#12
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016

 george_eu25, on 09 mai 2016 - 22:57, said:

Ce teapa cu blocurile astea de pe Vacaresti!!!Toti se infig ca rama-n beton da unu nu intreaba ce sol e ala pe care se contruieste asa a prost!!!
Toata zona Vacaresti e situata pe un sol argilos!!!Mai departe vezi tu ce inseamna asta pentru constructii!

Asa este, asta inseamna ca toate blocurile care au fost construite in acel cartier trebuiau sa cada de mult timp. Sau care e concluzia aici? Mai ales ca au fost si cateva cutremure mai puternice de cand au fost construite.

Daca nu stiai, tot solul din Bucuresti este nisipos si nu se preteaza la constructii inalte. Solul cel mai bun este in zona Berceni, asta nu inseamna ca este deosebit, dar fata de alte cartiere este fruntas.

Ma intreb cum gandesc unii cand spun ca solul e prost intr-o anumita zona in Bucuresti cand de fapt tot Bucurestiul e la fel. Tu unde locuiesti?

Edited by Ratoiu22, 10 May 2016 - 09:03.


#13
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
http://adevarul.ro/n...d462/index.html

#14
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 george_eu25, on 09 mai 2016 - 22:57, said:

Ce teapa cu blocurile astea de pe Vacaresti!!!Toti se infig ca rama-n beton da unu nu intreaba ce sol e ala pe care se contruieste asa a prost!!!
Toata zona Vacaresti e situata pe un sol argilos!!!Mai departe vezi tu ce inseamna asta pentru constructii!
Sa intelegem ca tu stiai de asta si toti constructorii/structuristii/arhitectii nu?
Se construieste si in mlastina, si in mare si oriunde.

#15
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Ceva noutati?

#16
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Cati bani v-a oferit dezvoltatorul pentru finisaje? (parchet, gresie, faianta, usi, bai, etc...)

#17
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Am facut rezervare in acest complex cu 2 blocuri. Mai sunt persoane (viitori vecini) pe acest forum?

#18
Ratoiu22

Ratoiu22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.05.2016
Mai este cineva pe acest forum care a incheiat precontract in acest ansamblu? Ce parere aveti despre lucrari, bloc, apartamente, etc?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate