Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Samsung Galaxy C5

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Mie mi se pare interesant pretul. E un octacore cu 4gb de ram totusi. Plus ca in cateva luni probabil va mai scadea pretul.
Sunt curios cum arata in realitate.
Cred ca are un feeling superior lui s7 dpdv al materialelor avand in vedere ca e complet metalic.

#20
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Poate chiar mai superior decât seria Galaxy A 2015.

Edited by VladyDrx, 27 July 2016 - 09:03.


#21
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Intre timp a aparut si C7 care este un pic mai mare(5.7) dar si cu un hardware putin imbunatatit si baterie de 3300 ... Am un S6 edge nou la care dupa 2 luni de folosinta din pacate i-am distrus ecranul(mai functioneaza dar deja pica bucati din gorilla Glass) si ma gandesc tare serios sa il schimb pe un C7(cer 1000 lei schimb ecran oriunde m-as duce) . Oare merita sa-l repar sau sa iau ceva... totusi la pret C7 este in jur la 1950 lei si si un S7 gasesti deja la 2350... totusi nu stiu daca merita sau nu acei 100 lei... hmmm

Edited by andrew1980, 03 September 2016 - 09:12.


#22
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
Este adevarat, arata premium, dar mie mi se pare sub a5 2016. c5 este mai subtire si mai usor pe gand a5 este ceva mai greu, si mai gros iar asta il face sa se simta mai bine in mana si sa para mai premium.
ecranul la c5 are o tenta mai rece fata de a5, dar e la fel de luminos. sistemul ( marshmallow ) ocupa aprox 1.2gb in ram, se misca ok cu multe aplicatii in background. tastatura include si punctuatia (la a5 tb sa apas pe tasta de symbol ca sa pit folosti semnul exclamarii de ex.) am testat si rds-ul..merge ok. are led de notificare langa casca. bateria mi se pare mediocra, cica are fast charging dar i-a luat 50 minute sa incarce de la 15% la 100% (e acelasi incarcator de la a5 2016). la ora 13:00 era 100% iar la ora 22:00 aveam deja 15% cu vorbit 10 minute, fara joc/video, dar butonat, instalat aplicatii, browsing.
nu se gaseste husa sau bumper, iar folie doar pe olx are cineva.
se aude clar in convorbire, difuzorul se aude ok, nu exceleaza.
daca nu ar fi cei 4gb ram, a5 2016 mi s-ar fi parut o alegere mai ok, dpmdv. ( constructie, baterie, ois la camera, pret)


#23
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Merge pe el 4g de la operatorii nostri? Intreb pt ca am inteles ca e un model gandit pt tarile din Asia.
Pacat ca nu are un procesor mai bun. Insa si asa mie mi se pare clar peste a5 2016.

#24
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
da, merge 4g inclusiv pe digi. cat despre procesor, nu stiu ce sa zic, mi se pare ok, adica se misca fluent, nu apare lag desi ruleaza multe aplicatii pe fundal. as fi preferat o baterie care sa tina mai mult, cum e cea de pe a5 2016.



da, merge 4g inclusiv pe digi. cat despre procesor, nu stiu ce sa zic, mi se pare ok, adica se misca fluent, nu apare lag desi ruleaza multe aplicatii pe fundal. as fi preferat o baterie care sa tina mai mult, cum e cea de pe a5 2016.



#25
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Detine cineva acest telefon?Vreau sa ii cumpar sotiei mele, de black friday, un telefon mobil si oscilez intre Samsung Galaxy A5(2016) si Samsung Galaxy C5 care din punct de vedere al performantelor, cu exceptia acumulatorului, cel putin pe hartie este peste A5.Pentru ca C5 foloseste componente Samsung deja folosite pe alte terminale mobile marca Samsung, asta ar inseamna ca acest etrminal mobil functioneaza la fel de bine ca si celelalte telefoane Samsung.Opinia unui utilizator ar fi binevenita.

#26
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Asta am butonat un minut c7,design ul si materialele il fac cea mai buna copie iphone 6s!!telefonul arata super bine insa mi se pare jenant!

#27
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Pana la urma i-am cumparat sotiei un Huawei P9 Lite la pretul de 1049 lei.Dupa circa 3 ore de butonat telefonul pare ok.

#28
funnky1207

funnky1207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.07.2017
Daca cumpar telefonul de pe eMag vine cu soft de Romania? Sunt probleme cu semnalul , cum telefonul este facut pentru Asia?

#29
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Cineva spunea intr-un review ca nu are magazin play... Ne lămurește cineva??

#30
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
Cumparat de la Quickmobile in septembrie 2016: Vine cu Play Store Instalat si Limba Romana.

View Postfunnky1207, on 29 iulie 2017 - 23:06, said:

Daca cumpar telefonul de pe eMag vine cu soft de Romania? Sunt probleme cu semnalul , cum telefonul este facut pentru Asia?

Semnal OK, soft Romana, telefonul este similiar Iphone 6  la calitatea contructiei. Finisat f bine, si rezistent --Scapat pe beton de 3 ori si doar julit pe colturi. Merita.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate