Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 

Samsung Galaxy C5

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Se pare ca noua serie de smartphone-uri Samsung va fi lansata pe piata. Clasata dpdv al specificatiilor peste A-uri, seria C cuprinde deocamdata, potrivit ultimelor leak-uri, doua telefoane, C7 si C5.

Poze cu cel din urma au aparut in ultimele zile pe net, impreuna cu cateva specificatii. Ar fi vorba despre un mid-range cu display de 5.2'' FHD, Snapdragon 617, 4GB RAM, camere de 16, respectiv 8 MP si corp in intregime din metal.

[ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/238826-image/Samsung-Galaxy-C5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/238827-image/Samsung-Galaxy-C5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.phonearen...-photos_id80895

#2
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
iPhone, HTC and 3 others like this design Posted Image

#3
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Clar. Unii iau de la Samsung butonul Home, Samsung ia de la unii cate o idee de design si la urma toata lumea e fericita; mai ales noi, cumparatorii, ca avem de unde alege.

#4
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Inteleg ca vor fi la fel ca seria A 2015 din aluminiu, doar ca mai dotate ca seria A 2016 (care e din sticla).
Deci probabil va fi mai scump C5 decat un A5 2016, avand in vedere ca e mai dotat.

Edited by vubiv, 09 May 2016 - 18:21.


#5
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Da, cel mai probabil va fi mai scump. Arata si mai bine, nu e facut din aluminiul acela vopsit de pe prima serie A.

Bate mai mult catre aluminiul de pe HTC M8/9.

#6
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
Nu arata prea fain.

#7
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Nu stiu cum reusesc astia de la Samsung sa faca toate telefoanele aproape identice ca si aspect (problema e ca-s urate, ca macar daca erau frumoase si identice).

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postvubiv, on 09 mai 2016 - 18:12, said:

iPhone, HTC and 3 others like this design Posted Image

Si OnePlus 3 va arata fix la fel Posted Image

#9
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postnoone2v1, on 09 mai 2016 - 18:33, said:

Nu stiu cum reusesc astia de la Samsung sa faca toate telefoanele aproape identice ca si aspect (problema e ca-s urate, ca macar daca erau frumoase si identice).
Frumusetea e in ochii privitorului; stiai asta, nu? Pe de alta parte, daca si asta-i un telefon urat... hmmm, nu stiu ce sa zic de modelele concurentilor.

#10
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Ai dreptate, Mur. Fiecare cu ce-i place. Strict ca si design am vazut n chinezarii foarte ieftine care arata mai interesant decat banalele "sapuniere" Samsung.
Mie imi place look-ul Lumia 650 (mi se pare ca seamana cu un iPhone4s mai mare si mai subtire).

#11
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postnoone2v1, on 09 mai 2016 - 18:43, said:

Strict ca si design am vazut n chinezarii foarte ieftine care arata mai interesant decat banalele "sapuniere" Samsung.
Pai trebuie sa exceleze si chinezariile la ceva, ca sa se vanda cat de cat. La fiabilitate/ performante/ suport nu are rost sa le comparam cu producatorii ''originali'', deci macar sa arate bine, in lipsa de altceva.

Quote

Mie imi place look-ul Lumia 650 (mi se pare ca seamana cu un iPhone4s mai mare si mai subtire).
Mie nu-mi place niciun model ce are butoanele pe ecran, e pierdere inutila de spatiu.

#12
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View PostMur, on 09 mai 2016 - 18:27, said:

Arata si mai bine, nu e facut din aluminiul acela vopsit de pe prima serie A.
Bate mai mult catre aluminiul de pe HTC M8/9.
Nu stiu, aluminiul ala vopsit de pe seria A 2015 e mult mai bun si mai durabil decat cel de pe HTC.
Cel de la HTC se zgarie usor si se cunoaste mai tare, in plus sigla HTC are tendinta sa cada :D

Cel putin asta am patit eu

#13
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Bateria e cam mica.

Quote

The FCC documentation confirmed that the Galaxy C5 will be powered by a 2600mAh battery. The TENAA approval revealed much more about the specs such as the 5.2-inch AMOLED screen carrying a 1080 x 1920 FHD display. The rear camera will be either 16MP or 8MP, and there will be an 8MP front-facing snapper for selfies and video chats.


The Snapdragon 617 chipset under the hood will contain an octa-core 1.5GHz CPU, and the Adreno 405 GPU. 4GB of RAM is inside along with 32GB or 64GB of native storage. A 128GB capacity microSD slot is available for those seeking additional storage, and Android 6.0.1 is pre-installed. Connectivity options include 4G LTE, 3G, 2G, Bluetooth, USB and GPS. Only 6.7mm thin, the Galaxy C5 weighs in at 153 grams
http://www.phonearen...the-FCC_id81366

[ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/240469-thumb/c5-1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Mie mi se pare ca arata chiar bine.
E subiectiva treaba, dar acum, cand majoritatea telefoanelor seamana foarte mult intre ele, nu stiu cum se poate spune ca iphone sau htc arata foarte bine iar asta ar fi urat.
Mie nu imi pasa cine pe cine copiaza. Important e sa se scoata telefoane bune.
Imi pare reusit ca si aspect. Un telefon modern, urmeaza trendul actual general de design.

Legat de multitudinea de modele samsung, nu vad vreo problema. Ai de unde alege. Ai modele din sticla, modele din aluminiu complet, din plastic, ai modele high end si mid range, diversitatea nu strica.

Edited by Paranoir, 21 May 2016 - 16:39.


#15
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Arata foarte bine telefonul, cu exceptia protuberantei de la camera spate, care arata exact ca o p...

Cred ca nu mai dureaza mult si o sa vedem telefoane cu camera pe fata mai buna decat pe spate.

#16
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Here is the Galaxy C5 in gold, pink gold, gray and silver

[ http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2016/05/cn_SM-C5000ZDACHC_001_Front_silver.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2016/05/cn_SM-C5000ZDACHC_005_Front_silver.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
petcanu2000

petcanu2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.07.2006
A aparut deja in Ro ... oare l-o fi cumparat cineva? 4 Gb ram ...

#18
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015

View Postpetcanu2000, on 22 iulie 2016 - 19:58, said:

A aparut deja in Ro ... oare l-o fi cumparat cineva? 4 Gb ram ...
Da, dar cu un pret supraevaluat la performantele lui.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate