Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

"Pian pe internet" cu note scrise pe taste sau un program pe comp?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
Spuneti-mi va rog daca exista un site unde pot gasi un pian care sa aiba notele scrise pe taste sau un program pentru computer cu notele asa cum sunt in limba romana. Am gasit pe net doar virtual piano, dar are notele in engleza notate cu C,D,E, F, G, A, B...   Multumesc

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,761
  • Înscris: 07.02.2003
Synthesia ?

Attached File  synthesia.png   257.63K   21 downloads

Poti sa-l configurezi cum vrei, e un joc insa foarte util la invatat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gGdSxEKujDE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andreic, 03 May 2016 - 20:28.


#3
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,138
  • Înscris: 30.04.2007
http://www.audiosauna.com/studio/

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View Postfreenet363636, on 03 mai 2016 - 18:33, said:

Spuneti-mi va rog daca exista un site unde pot gasi un pian care sa aiba notele scrise pe taste sau un program pentru computer cu notele asa cum sunt in limba romana. Am gasit pe net doar virtual piano, dar are notele in engleza notate cu C,D,E, F, G, A, B...   Multumesc
Daca ai telefon cu android sau tableta cel mai bine e sa instalezi Free Piano Do Re Mi
Daca nu ai nici tableta sau telefon cu android ,instalezi BlueStacks pe PC dupa care instalezi aplicatia Free Piano Do Re Mi
, in felul asta rulezi aplicatia android pe PC. Ce vrei tu mai repede gasesti sub forma de aplicatii pe android pentru telefon/tableta (si e mult mai bine asa fiindca apesi direct pe "clape" cu degetele (touchscreen) si nu pe tastatura pentru PC sau cu mouse-ul (cate o clapa)

Edited by stlk, 03 May 2016 - 21:08.


#5
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Da'... nu mai bine iti cumperi tu o orga?

#6
ravaell

ravaell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2013

View Postfreenet363636, on 03 mai 2016 - 18:33, said:

Spuneti-mi va rog daca exista un site unde pot gasi un pian care sa aiba notele scrise pe taste sau un program pentru computer cu notele asa cum sunt in limba romana. Am gasit pe net doar virtual piano, dar are notele in engleza notate cu C,D,E, F, G, A, B...   Multumesc

C= Do
D= Re
E= Mi s.a.m.d

De ce nu vrei sa le inveti in engleza? E notatia internationala si te va ajuta foarte mult in viitor.

Cat despre Synthesia si oricare alt soft, ca e Virtual Piano sau ca ai Nexus R2 pe un DAW in PC, nu-ti recomand sa incerci fara o claviatura midi. Eu am Novation Launchkey 25 pentru cand compun si Novation Launchkey 61 pentru recital. Ti le recomand pe amandoua sau macar Launchkey 61 pentru recitaluri motivul fiind ca probabil ai o tastatura normala nu din aia mecanica, iar asta inseamna ca nu poti sa apesi mai mult de 3-4 taste in acelasi timp, ori in Synthesia si orice alt soft unde sunt melodii medii/complexe trebuie sa apesi si cate 6 clape in acelasi timp. :)

#7
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,138
  • Înscris: 30.04.2007

View Postravaell, on 28 mai 2016 - 16:20, said:

De ce nu vrei sa le inveti in engleza? E notatia internationala si te va ajuta foarte mult in viitor.

auzi-te-ar verdi si mozzart ..

#8
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postr_murphy, on 03 mai 2016 - 20:24, said:

Foarte tare, pacat ca nu poti asocia o claviatura MIDI la el, sa nu canti cu mouseul...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate