Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Show-ul “Supraviețuitorul”, de la Pro TV, se desfășoară în Filipine!

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#55
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Emisiunea e comparabila cu varianta americana, care era foarte antrenanta, parca pe AXN se transmitea...

Am remarcat silicoane cu forme frumoase... nu ma asteptam intr-o asemenea emisiune.
O gagica e fata cantaretei Nico.  4 femei deja vor sa plece din prima zi, au venit la Supravietuitor sa manace a-la-carte  Posted Image

(n-am vazut decat ultima treime din emisiune)

Edited by Quantum, 13 September 2016 - 08:40.


#56
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postbarbosa, on 13 septembrie 2016 - 07:39, said:

Nici nu au pus bine piciorul pe plaja ca deja făceau planuri cum sa ajungă in finala, cu cine sa se alieze, pe cine sa scoată, etc. Pune naibii mana si fa focul, fa un acoperis, cauta ceva de mâncare mai întâi. Ca sa supravietuiesti in joc trebuie mai întâi sa supravietuiesti pe insula.
Pai sunt alesi special pentru asa ceva. Daca erau unul si unul, supravietuiau fara show ori ce mai prezentau astia ?

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Țâțe. Era musai sa introduca si ceva țâțe in emisiune. Si culmea, ca tipa este una dintre cele mai muncitoare, spre deosebire de celelalte. Aia o catalogau drept pitzi.

View PostQuantum, on 13 septembrie 2016 - 08:32, said:


Este de calitate, ca toate showrile Pro. Normal ca au bagat cateva milioane bune. Dar isi vor scoate banii.

8000 s-au inscris in preselectii. I-au ales si dupa aspect, clar.

#58
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Si mie mi-a placut foarte mult si sustin daca nu era HD , parca nu aveam experienta necesara.  SUPERBE peisajele

#59
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Neaşteptat de slabe audienţele: http://www.paginadem...-intervalul-lor

Nici pe-aproape n-au fost de Românii au talent. Cu un film făceau tot atât sau chiar mai mult... :lol:

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Happy este fostul Euforia? Cum de s-au clasat atât de sus? Bănuiesc că se difuza un film turcesc. Telenovelistele au redus din diferență. Ieri a fost și meci.

#61
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Am sperat la mai mult din punct de vedere al audientei!Oricum, tot pe locul 1 a ramas Pro TV!Daca ar fi băgat un film xxx: sa vezi atunci audientă!Din păcate in România nu sunt atât de bine primite genul acesta de show-uri!Eu voi urmări in continuare astfel de concursuri:Survivor,Fort Boyard,Wipe Out,etc.! :lol:

P.S.Se prefera emisiuni gen "Cacatos,Acces din Rect, Amăruță",etc in detrimentul calității!

Edited by mediasettv, 13 September 2016 - 13:42.


#62
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postmediasettv, on 13 septembrie 2016 - 13:41, said:

...Eu voi urmări in continuare astfel de concursuri...
Vizionare plăcută...
Să ne spui si nouă de câte ori a fost intreruptă emisiunea pentru difuzarea publicităţii şi cât % înseamnă din totalul timpului alocat programului.

#63
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View PostPeter Blood, on 13 septembrie 2016 - 13:56, said:

Vizionare plăcută...
Să ne spui si nouă de câte ori a fost intreruptă emisiunea pentru difuzarea publicităţii şi cât % înseamnă din totalul timpului alocat programului.

Io zic sa te uiti tu la televiziunile din USA, UK, FR, DE ca acolo am auzit ca nu se da publicitate deloc acolo nici nu sunt societati comerciale televiziunile sunt fundatii umanitare si aduc bani pentru continut din donatii.

Mai usor cu ipocrizia, pot sa inteleg ca nu iti place absolut nimic din ce e in Romania dar asta cu publicitatea nu mai e un argument de multa vreme.

#64
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postdanielavram, on 12 septembrie 2016 - 23:29, said:

Am vazut si eu prima editie, mi se pare ok realizata in stilul clasic pro tv adica la cel mai inalt nivel de profesionalism. Cred ca o sa stea bine in audiente nu imi fac griji mai ales ca posturile concurente nu au nimic interesant de oferit.

Pentru cei care spun ca pro tv nu are bani pentru un anume format le transmit ca din ce am auzit acest format este cea mai scumpa emisiune facuta vreodata in Romania cu buget de 5 milioane de euro deci nu bani sunt probelma ci returul lor, daca pro tv crede ca o sa scoata bani din alte formate internationale mai tari sigur o sa le aduca, un lucru e clar stiu sa faca bani.

Singurul lucru ce nu era din peisaj au fost acele tablete, serios acuma chiar asa lipsa de creativitate? Inteleg ca trebuia sa faca reclama la Telekom dar putau gasi altceva.

Asteptam formatul "The Amazing Race", mi se pare mult mai palpitant decat Survivor. Probabil ca si mai scump.

#65
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Si ala e bun

#66
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 03.08.2010
De curiozitate, cat la suta e regizat? Eu n am răbdare sa urmăresc.

#67
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View Posttiestodj20, on 13 septembrie 2016 - 14:22, said:

Asteptam formatul "The Amazing Race", mi se pare mult mai palpitant decat Survivor. Probabil ca si mai scump.

Sigur PRO TV ar aduce alte asemena formate dar uite ca audientele spun ca romani nu se uita la asa ceva si stim bine ca formatele astea nu sunt ieftine deloc.

#68
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Am vazut si eu azi episodul. Eu ii felicit pentru initiativa, dar am vazut 12 sezoane din Survivor US, si pot sa spun ca din multe puncte de vedere au dat dovada de amatorism total. La Survivor, triburile nu se aleg asa ca in curtea scolii, cu aia "mari si facuti" alesi primii, si apoi aia care iti par tie mai slabi la final. Niciodata, totul se face ori prin tragere la sorti, ori aleatoriu. La proba pentru recompensa, la fel ca si la cea pentru imunitate, participa TOTI concurentii, pentru ca toti fac parte din trib. Exceptie o fac doar situatiile in care unul din triburi are unul sau doi concurenti in plus, iar celalalt trib isi lasa "pe margine" unul sau doi concurenti (dupa situatie). Fiecare episod trebuie sa se termine cu un consiliu tribal; plus ca absolut niciodata n-am vazut vreun sezon in care concurentii sa aiba atatea provizii! Cred ca e pentru prima data in istoria formatului Survivor cand concurentii mananca supa si cartofi prajiti, si dorm cu plasa aia pe ei. E chiar caraghios. Si cu siguranta cel mai deranjant aspect e acel format "Insula Exilului". Ceea ce ei numesc "Insula Exilului" este de fapt acel Redemption Island (Insula Izbavirii), in care doi sau trei concurenti petrec un anumit timp pe o alta insula, duelandu-se intre ei, iar in final ultimul ramas se alatura celorlalti concurenti. Dar niciodata direct in finala, asa cum spunea Bucurenci. "Insula Exilului" exista si ea in formatul original Survivor, dar inseamna total altceva, si implica doar o noapte petrecuta de UN SINGUR concurent in salbaticie.

Formatul n-a fost inventat de Pro TV, sa-si faca ei propriile reguli!

Pacat. Dar poate isi mai revine pe parcurs...

In alta ordine de idei, ma bucur enorm ca participa Iulian Pitea, cel mai valoros saritor cu schiurile roman din ultimii ani, care a participat si la JO de la Sochi, si are prezente si in Cupa Mondiala. Orice fan al acestui sport stie de el.

#69
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postunderrated, on 13 septembrie 2016 - 14:27, said:

De curiozitate, cat la suta e regizat?
Bai, ej, copil?!  100%, ca orice emisiune tv.

#70
nathy27

nathy27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.09.2016
Salut! Ma bucur ca am gasit threadul acesta. Am urmarit toate cele 32 de sezoane ale americanilor si sunt mare fan. M-am uitat aseara si mi s-a parut cam slabut. Sunt cativa concurenti interesanti (e greu ca toti sa fie) plus ca una e castingul si alta concursul. A scris si Vlad despre chestia cu alegerea triburilor si participarea doar a unora la probe. Chestia cu insula au vandut-o prost, cum scrie si Vlad nu e clar ce tip de insula e si faptul ca i-au trimis pe cei 2 inca de la a inceput i-a cam dat de gol (era clar ca cei 2 nu vor fi eliminati asa repede, iar daca printre ceilalti 16 exista fani ai emisiunii cred ca s-au prins despre ce e vorba). Chestia cu liderul de trib mi se pare iarasi o prostie. Si nu in ultimul rand cred ca vor lungi emisiunea aiurea, in USA emisiunea are 40 de min si prezinta cele intamplate intre 2 Consilii tribale, aseara a avut peste o ora si va mai fi si in seara asta tot mai mult de o ora pentru primul Consiliul tribal, deci ma astept sa fie multe momente neinteresante pentru a umple spatiul.

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Au fost doua parti (episoade), intre 20:30 si 22:40. La fel va fi si in seara asta > episoadele 3,4. Asa scrie pe port.ro.

#72
nathy27

nathy27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.09.2016
Deci 4 episoade pentru un Consiliul Tribal. Cate episoadea vor fi in total 30-35? In USA sunt 14 si toate sunt foarte dinamice, cred ca vor fi multe momente, intr-un veritabil stil romanesc, in care concurentii isi vor spune povestea ca in RO cam asta face rating.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate