Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Apple iPhone 7/ iPhone 7 Plus [Zvonuri]

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
181 replies to this topic

#37
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016

View Postmartian_693, on 18 august 2016 - 23:47, said:

sa mai vb de huawei p9 cu lentile leica?

Am eu P9 si prietena Iphone 6s.  P9 are camera buna ziua, noaptea este buna dar sub concurenta. Iar ziua daca vrei poze care sa fie peste Iphone 6s trebuie sa folosesti modul manual. Acum dupa ce l-am cumparat am realizat ca am doua lentile de sters cand vreau sa fac o poza. L-am luat ca sa nu imi iau tot Iphone 6s. Dar in septembrie sau cand apare 7-le sigur o sa fac pasul la mar.

#38
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Postmihaigerard, on 24 august 2016 - 19:48, said:

Articolele ma lasă rece. Majoritatea sunt cumparate de producători. Diferențele le vezi cu ochiul liber, tenta de albastru, culorile exagerate si așa mai departe. De altfel, chestia asta e o caracteristica amoled.
Dar poate ai noroc si trece si Apple pe amoled. Ca tot se zvonește.

N-are rost sa facem off-topic dar faza cu 100% din srgb a fost epica. Ghinionul tău e ca fac fotografie si știu ce înseamnă 100 % srgb. Posted Image)
Aaa deci nici un fel de contraexemplu.
Am inteles este clar.

Quote

Note 7

The Galaxy Note7 Basic screen mode has a very accurate 104 percent of the sRGB / Rec.709 Standard Gamut, and a very accurate 2.9 JNCD Absolute Color Accuracy, which is very likely considerably better than your living room HDTV and laptop or computer monitor.
The Galaxy Note7 AMOLED Photo screen mode has a very accurate 100 percent of the Adobe RGB Standard Gamut, and a very accurate 3.2 JNCD Absolute Color Accuracy, which is rarely available in consumer displays.

Merg pe mana lor, sunt oameni seriosi si profesionisti.
Fara suparate dar nu pot sa dau cu piciorul la tot ce am citit de ani de zile doar pentru ca tu faci fotografie si ti se pare ca Amoled este intr-un fel sau altul pe cand altii pe testate demonstreaza ca nu este asa.

#39
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Well, sa fii sănătos! :)))

#40
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Adevărul este că după un an de cercetare să vi cu o mufă schimbată și 256g la pret de ....5000 de lei pe un telefon este jenant și să mai spui și wow. Mai ales că adună piese în el de la alții după cum se aude, ecran amoled samsung, cameră de la sony, etc.
Și nu mai vorbiți de calitatea pozelor că am văzut la S7/S7 edge cum face poze, îi dă clasă la apple la orice oră.
A și aici se vorbește de  7 deci făceam o comparație la ce urmează să ne prezinte domnii luminați de la apple, ceva revoluții în tehnologia anilor...2010.

Edited by MMVVDD, 29 August 2016 - 05:24.


#41
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Mda anul viitor se zvoneste ca vor folosi ecrane Amoled curbate de la Samsung, stiti voi alea "naspa si supra saturate" pt. ca celor Apple le pasa de acuratetea si calitatea ecranelor.
Spoiler


#42
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nu știu sigur, dar se pare ca unii se simt obligați de Apple să le cumpere produsele. Ei... Nu e chiar așa. Produse Apple cumpără doar cine dorește.
Ăștia așa mai hateri ar trebui să priceapă că iPhone și (any) Android sunt concepte total diferite și comparațiile nu prea își au rostul.
Părerea mea...

#43
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Experienta mea personala ca posesor de iphone din 2011.

1. Daca vrei cel mai tare telefon de pe planeta, cumperi iphone.
2. Nu exista iphone prea scump.

Da, sunt constient ca jumatate din suma se duce pe brand. Nu am nicio obiectie. Si corporatia pentru care lucrez are departament de R&D, Marketing. Stiu cat costa sa operezi departamentele astea. Si stiu ce valoare absoluta colosala aduc produsului final. Deci nu am sa ma crizez ca toti puletii care concluzioneaza ca toate piesele componente ale unui iphone valoreaza maxim 200 de dolari.

Edited by Groot, 29 August 2016 - 20:18.


#44
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Lansarea noului iPhone e pe 7 septembrie.
http://www.apple.com...september-2016/

#45
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012

View PostGroot, on 29 august 2016 - 20:15, said:

toti puletii care concluzioneaza ca toate piesele componente ale unui iphone valoreaza maxim 200 de dolari.

Păi na... Nu-i oprește nimeni să cumpere pe bucăți și să-și facă singuri iPhone. ��
Ironic este totuși faptul că side by side în comparație cu orice Android, iPhone este încă cel mai rapid. Când cineva bagă drept argumente specificațiile, înseamnă clar că habar nu are despre ce vorbește.

#46
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View PostGroot, on 29 august 2016 - 20:15, said:

Experienta mea personala ca posesor de iphone din 2011.

1. Daca vrei cel mai tare telefon de pe planeta, cumperi iphone.
2. Nu exista iphone prea scump.

Da, sunt constient ca jumatate din suma se duce pe brand. Nu am nicio obiectie. Si corporatia pentru care lucrez are departament de R&D, Marketing. Stiu cat costa sa operezi departamentele astea. Si stiu ce valoare absoluta colosala aduc produsului final. Deci nu am sa ma crizez ca toti puletii care concluzioneaza ca toate piesele componente ale unui iphone valoreaza maxim 200 de dolari.
Esti comic.
Eu zic ca poti sa te feliciti pentru situatia in care este Apple acum: o companie sterila unde nu inovatia este cel mult pe plan secund si care nu se lasa influentata de nevoile propriilor clienti.
Haterii astia de care vb. tu sunt singurii care mai imping de la spate Apple pentru a voi fanii le cautati scuze pentru orice si va "adaptati" la orice scurtatura decide Apple sa ia ca sa isi maximizeze profiturile.

1. Cel mai bun telefon de pe planeta iphone? Chiar esti amuzant. Bun la ce mai exact? La deschis jocuri si cam atat in rest este surclasat la design, baterie, ecran, camera, spatiu etc chiar si de telefoane mai ieftine.
Apple este atat de mult in urma cu designul ca producatorii chinezi au inceput sa imite Samsung.
2. Avand in vedere ca prima afirmatie nu este corecta, ai ghicit nici asta nu are cum sa fie. Este ca si cum ai gandi impotriva ta, cine face asta?

Si normal ca nu ai nici o obiectie ca dai atat de mult pe un brand avand in vedere ce ai scris cateva randuri mai sus dar iphone-ul nu este ceva exclusivist si special care iti ridica tie statutul in vreun fel, este doar un telefon.
Poate ti se va parea ciudat dar si alte companii au departament de Cercetare si Marketing dar asta nu ii opreste sa lanseze produse mai ieftine la acelasi nivel de calitate cu inegalabila Apple si care in acelasi iti iti ofera mai multe optiuni si caracteristici.
Au apus vremurile cand ceilalti producatori lansau telefoane de plastic care par ieftine si au probleme de stabilitate si camera. Stacheta a urcat foarte mult si cei de la Apple nu par sa fie capabili sa tina pasul, de aceea iphone 7 este un iphone 6 cu benzile pt. antene putin modificate, un modul de camera care arata diferit si fara conexiunea pentru casti. Am auzit zvonuri ca va pastra si mirifica varianta de 16gb.

View Postbv01, on 30 august 2016 - 07:38, said:

Păi na... Nu-i oprește nimeni să cumpere pe bucăți și să-și facă singuri iPhone. ��
Ironic este totuși faptul că side by side în comparație cu orice Android, iPhone este încă cel mai rapid. Când cineva bagă drept argumente specificațiile, înseamnă clar că habar nu are despre ce vorbește.
Nici nu este nevoie cand exista telefoane ca One Plus 3 care este excelent cap coada si desi are tot un ecran de 5,5inch este vizibil mai mic decat un i6s plus pt. care are un screen to body ratio mult mai bun.

Edited by OriOn20, 30 August 2016 - 09:03.


#47
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
Moamaaaa, cat a scris asta !!! Posted Image

Mai baiatule, daca pentru tine e asa de prost aifonu, de ce pusca mea te agiti atata ?? Te-a obligat cineva sa cumperi aifon ?
Calmeaza-te ca cine stie de naiba patesti, si sanatatea e mai scumpa decat orice pe lumea asta ! Posted Image

Cum puii mei se face ca numa handroistii vorbesc de rau aifoanele ? Se agita, fac spume la gura, au ganduri sinucigase, etc ... Posted Image
In schimb aifonisti n-am vazut sa le pese de handroide ...  Posted Image

#48
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Tot ce am spus este adevarat si ca dovada nu ai absolut nici un argument.
Si sunt cat se poate de calm tu esti cel care se agita.

#49
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Ăsta e un subiect dedicat celor care au treabă cu iPhone. Nu are rost să trollezi.

#50
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Stiu adevarul ustura dar despre aifon am vorbit. Este pana la urma un topic despre zvonuri si noile telefoane nu un topic unde ai voie doar sa lauzi Apple.
Evident cand nu ai argumente te concentrezi asupra interlocutorului.

#51
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nu ustură deloc, eu vorbesc din perspectiva unuia care a folosit Android, iar concluzia este "never again". De regulă argumentele androizilor sunt cel puțin puerile. Nu au nicio legătură cu realitatea. De cele mai multe ori se leagă de specificații, lucru fundamental greșit. În final contează user experience.

#52
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Argumente la ce? iPhone 7 vs ce?
iPhone 7 încă nu există. Argumente pentru ce?

Dacă eu VREU să dețin iPhone, la ce mă stresezi? Asta vreau eu și punct. Fă-te înțeles că altfel ești doar un troll trist.

#53
krym0geN

krym0geN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2013
Tare am impresia ca iPhone 7 va fi un iPhone 6s SE (special edition), doar cu cateva imbunatatiri hardware si o mica schimbare de aspect la camera.

#54
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Mai avem cateva zile.
Pe topicul dedicat iphone 7 sper sa nu mai vad iar "telefonul asta e caca pe langa ala de-l am eu".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate