Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

LG K8

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
Am rezolvat cu tutorialul. Sper sa puteti sa il urmariti si sa reusiti sa sa partitionati cardul.
Fiti atenti la tutorial , mai ales la partea cu ADB-ul deoarece puteti strica telefonul.... . Va reamintesc ca nu este ceva oficial si ca sunteti pe "cont propriu".

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/64W1MyLGgD8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru a va aparea setarile dezvoltatorului . Intrati in setari -> despre telefon -> informatii software -> apasati de mai multe ori pe "numar de compilare".
* Scuze pentru dublu post.
* Calitatea audio nu este cea mai buna . De asemenea am facut si cateva greseli (de exprimare).
Partitia va va aparea la "Partajare si USB"  . Va recomand sa redenumiti partitia (este cea din sectiunea de sus) , dati pe ea si apasati pe meniu -> redenumire. Puteti muta aplicatiile pe el acum . (Toate aplicatiile pe care o sa le instalati se vor instala in memoria interna , trebuie mutate fiecare in parte.

Dupa ce ati terminat si ati deconectat telefonul , puteti dezinstala LG Bridge si sterge ADB-ul. Pe telefon puteti opri setarile dezvoltatorului (depanare ADB).

Edited by uNNNk, 19 June 2016 - 15:44.


#20
tytyzozo

tytyzozo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2016
Multumesc foarte bun tutorialul dar dupa ce am instalat lg bridge tot nu imi vede telefonul .Sa fie vreo problema din telefon?

#21
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Dă un restart la tel s-ar putea să meargă.

#22
tytyzozo

tytyzozo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2016
Sa rezolvat cu un upgrade de driver dar tot nu pot din cauza pc ului imi zice ca nu am acces de pe acest dispozitiv . Aveti idee ce setari trebuiesc facute la win 8.1

#23
firefoxx

firefoxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.01.2010
Salut .legat tot de un k8.....conexiunea bluetooth face figuri,conectat la o boxa bluetooth sunetul se aude cu intreruperi,de parca procesorul ar fi ocupat .Rog ajutor . Respect .

#24
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014

View Postfirefoxx, on 15 iulie 2016 - 13:31, said:

Salut .legat tot de un k8.....conexiunea bluetooth face figuri,conectat la o boxa bluetooth sunetul se aude cu intreruperi,de parca procesorul ar fi ocupat .Rog ajutor . Respect .

Nu pot sa testez pentru ca nu detin o boxa bluetooth.


- Vezi daca cu alt telefon merge sa asculti muzica fara intreruperi.
- Vezi daca telefonul merge la o alta boxa bluetooth.
- Ia un alt player pt muzica.
- Muta muzica in alt dosar / (Daca ai card o poti muta acolo sau invers)

Am citit pe un site cum ca ar fi o problema stiuta in Lollipop/MarshMallow , deci nu stiu daca poti sa o rezolvi.

View Posttytyzozo, on 02 iulie 2016 - 10:47, said:

Sa rezolvat cu un upgrade de driver dar tot nu pot din cauza pc ului imi zice ca nu am acces de pe acest dispozitiv . Aveti idee ce setari trebuiesc facute la win 8.1

Incearca pe alt PC , eu am Windows 7 si nu am intampinat probleme..

Edited by uNNNk, 15 July 2016 - 14:11.


#25
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
[ https://i.imgur.com/pH6SgqN.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
Me_Shobo

Me_Shobo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.12.2014

View PostuNNNk, on 28 iulie 2016 - 16:53, said:

[ https://i.imgur.com/pH6SgqN.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ai facut update-ul ? ceva impresii dupa update...imbunatatiri..schimbari ??

#27
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014

View PostMe_Shobo, on 30 iulie 2016 - 20:03, said:

Ai facut update-ul ? ceva impresii dupa update...imbunatatiri..schimbari ??

Nu am observat nimic nou , cel mai probabil sunt doar updateurile de securitate din lunile precedente. (care credeam ca nu o sa le faca deloc)

#28
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Am comandat și eu două bucăți de K8 Indigo, trebuie să ajungă zilele astea. Le-am luat sincer pentru că erau cele mai ieftine telefoane acceptabile din oferta de business Telekom. Vor fi folosite 90% pe post de telefoane fixe, așa că nu am nu stiu ce asteptări. Oricum, par a fi ok.

#29
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Au ajuns jucăriile de la T. Au venit cu 6.0, ambele își fac acum ceva update de 384 mb. Ca și prima impresie, arată și se simt în mână surprinzator de bine pentru cât costă ele. Practic mi-au scăzut din subvenția acumulată 110€, ceea ce mi se pare excelent.

#30
Me_Shobo

Me_Shobo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.12.2014
La prima vedere si mie mi sa parut a fi un telefon decent..dar marele minus este memoria interna de doar 8Gb , dupa update si instalate cateva aplicatii pe care le-am mutat pe cardul sd ramanand aproape 2Gb memorie libera..care se va umple foarte repede. Pacat ca la restul de capitole sta destul de bine .

#31
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da, eu nu am problema cu stocarea, telefoanele vor fi folosite 90% pe post de telefon fix

#32
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
Da , cel mai mare minus este stocarea , dar se poate rezolva prin metoda aceea grea despre care am vorbit pe aici .
Vreau sa va intreb ceva : Mie imi "paraie" carcasa in zona microUsb-ului , vi se intampla si voua asta ? S-ar putea sa se fi slabit carcasa mea dar nu stiu sigur.

Poate intr-un update viitor o sa bage optiunea de a transforma cardul in memorie interna.

Attached Files


Edited by uNNNk, 03 September 2016 - 10:29.


#33
radian

radian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 20.11.2006
O intrebare de profan...

Am un  model LG k350n. Ma intereseaza, atunci cand il folosesc pe post de navigator si primesc apel cum pot sa comut discutia pe speaker astfel incat sa nu fie nevoie sa scot telefonul din suportul de parbriz? In manualul de utilizare nu am gasit, sau poate n-am citit eu destul de atent.

#34
grsjohn

grsjohn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.12.2016
L-am comandat de la orange, il voi folosi ca telefon secundar, raport calitate-pret parea cea mai buna varianta. Voi reveni cu pareri pro sau contra

#35
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003
l-am comandat si eu sambata dimineata, comanda e inca in pasul intai :(.

#36
grsjohn

grsjohn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.12.2016
La mine a ajuns astazi, pare in regula pentru clasa din care face parte

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate