Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LG K8

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014

View Postcapdeguma, on 21 decembrie 2016 - 14:02, said:

l-am comandat si eu sambata dimineata, comanda e inca in pasul intai Posted Image.

Site-ul Orange are un bug : nu se schimba statusul comenzii. (Daca l-ai luat de la Orange de pe site)

#38
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003
Multumesc. Da, de pe site - il astept atunci :)

#39
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003
A venit dupa fix 6zile, telefonu este OK la cati bani a costat.

Dupa mine sigura chestie la limita este camera, care in casa si in lowlight e cam slabuta. In rest se misca OK, nu pare incarcat cu applicatii LG.
A tinut cam 2zile pana la prima incarcare, ecranu e OK, meniul e responsive.

BTW: mi-a mers si 4g in digi.
Multumit.

#40
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013

View Postcapdeguma, on 28 decembrie 2016 - 10:35, said:

BTW: [LG K8] mi-a mers si 4g in digi. …
Are banda 38 (LTE-TDD 2600MHz)? Ca in specificatii nu scrie sa aiba. Sau a intrat 4G in banda 1 (LTE-FDD 2100MHz)? In banda 1 Digi inca nu are o acoperire cine stie ce (ca teritoriu), desi daca este acolo unde ai nevoie atunci e ok.

LE: Acu’ vad pe gsmarena.com un LG K8 (2017), inca indisponibil dar tocmai anuntat (decembrie 2016). La benzi 4G insa nu specifica nimic, zice doar ‘LTE’; poate ne trezim cu o surpriza placuta pe-acolo.

Edited by sags, 28 December 2016 - 10:59.


#41
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
M-am uitat si eu acum la specificatiile celui nou anuntat , pare sa aiba tot ce avea LG K10 (inafara de ecran 5.2 inci) , daca o sa pastreze pretul de la K8-ul nostru , atunci o sa fie din nou un best buy. (Putin probabil sa aiba acelasi pret . Sper sa nu ajunga aproape de LG K10-le actual)

Edited by uNNNk, 28 December 2016 - 14:06.


#42
grsjohn

grsjohn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.12.2016
incarcatorul original are amperaj mic, dureaza 3 ore o incarcare completa, un dezavantaj cam mare

#43
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003

View Postsags, on 28 decembrie 2016 - 10:56, said:

Are banda 38 (LTE-TDD 2600MHz)? Ca in specificatii nu scrie sa aiba. Sau a intrat 4G in banda 1 (LTE-FDD 2100MHz)? In banda 1 Digi inca nu are o acoperire cine stie ce (ca teritoriu), desi daca este acolo unde ai nevoie atunci e ok.

LE: Acu’ vad pe gsmarena.com un LG K8 (2017), inca indisponibil dar tocmai anuntat (decembrie 2016). La benzi 4G insa nu specifica nimic, zice doar ‘LTE’; poate ne trezim cu o surpriza placuta pe-acolo.

Probabil ca in Banda 1 s-a conectat - nu imi spune decat 4G.

#44
Me_Shobo

Me_Shobo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.12.2014
Da K8 2017 pare un telefon mai ok unpic decat cel actual si bateria unpic mai mare , eu din cauza memoriei interne mici + autonomie l-am si pus la vanzare dupa ce lam folosit 2 saptamani..il folosesc la vizionare de clipuri pe youtube ;))
Din pacate si bateria la K8 mi se pare cam de ras , in cazul meu la peste 40 sms-uri ,  1- 1:30h convorbiri pe zi , si cu putin internet, mail nu apuca sfarsitul zilei , de aceea nici nu il mai folosesc, pacat de el ca se misca ok.

#45
mariusikas

mariusikas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 06.12.2008
Am un lg k8 i-am făcut setările din fabrica cu butonul power și volum in jos și acum nu mai pot sa merg mai departe pentru ca deși încerc sa ma loghez cu gmail nu ma lasă tot la adăugarea mailului ma duce și nu pot sa i fac nimic...pls help

#46
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 04.11.2014
Daca esti blocat la inceput , da-i skil la logarea cu gmail-ul , o sa te intrebe mai tarziu cand deschizi google play-ul.
Daca nu merge nici dupa sa te loghezi cu gmail-ul sau sa iti faci cont nou , mai da-i o data resetare la setarile din fabrica.

#47
faurionutz

faurionutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 17.03.2007

View Postmariusikas, on 06 februarie 2017 - 21:03, said:

Am un lg k8 i-am făcut setările din fabrica cu butonul power și volum in jos și acum nu mai pot sa merg mai departe pentru ca deși încerc sa ma loghez cu gmail nu ma lasă tot la adăugarea mailului ma duce și nu pot sa i fac nimic...pls help

Da-i o resetare din nou, daca sti contul pe care l-ai avut logheaza-te de pe pc ca sa fi sigur ca e buna parola

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate