Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Modulator FM - informatii si pareri

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#109
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
@Th3_uN1Qu3 -ia zi boss. Uimeste-ne! Ce modulator imi recomanzi pe 2017? Ca am bagat 750ron pana acum în modulatoare. Daca nu schimbam asa des masina (la firma), imi puteam lua un casetofon bun, dar sunt nevoit sa folosesc modulatoare...

#110
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Th3_uN1Qu3, on 04 ianuarie 2017 - 13:31, said:

Va pot recomanda eu un modulator bun, voi reveni cu informatii si poze. Este vorba de un modulator cu bluetooth si functie de handsfree care functioneaza foarte bine, are semnal curat atat audio cat si RF. Iar pretul este de nerefuzat. Posted Image

Hai cu linkurile, sa vedem cu ce incepem anul

#111
xk1daL

xk1daL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.09.2014
Ce parere aveti despre acesta?
http://altex.ro/modu...-ezfm-usb-negru

#112
argus-007

argus-007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.12.2014
Am achizitionat de curând un modulator FM Peiying URZ0463 la pretul de 80 de lei. L-am pus in test cu alte trei modulatoare FM, respectiv CAR FM, Well și Chrome. Dintre toate acesta se aude cel mai bine, are și funcția de preluare apel telefonic prin bluetooth destul de utila atunci cand esti in trafic. Referitor la calitatea sunetului redat de pe stick, pe URZ 0463 se aude mult mai tare foarte clar cu dinamică buna.Are egalizator cu 6 presetari care poate acoperi gustul fiecarui utilizator. Are un zgomot de fond in pauza dintre melodii, care este normala zic eu pentru acest tip de produs deoarece face o emisie radio și nu o redare digitală de înaltă definiție așa cum este cazul unui mp3 player. Oricum trebuie sa ținem seama de faptul că aceasta este o variantă ieftină, de compromis, pentru ascultat mp3 in mașinile care nu beneficiează de noile tehnologii, incluse și nici nu vrem să cheltuim mulți bani pentru a asculta la calitate hi-fi. Este important acum să ne gândim și pe ce aparat se face preluarea semnalului emis de modulator, deoarece și asta contează.
Totuși daca cineva mai testează și găsește un modulator care are redare cristalină, și fără fâșîit ar fi bine să posteze impresiile aici. Eu am citit topicurile și m-au ajutat.

Attached Files



#113
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Eu mi-am comandat de pe ebay un modulator fm cu bluetooth, cu review si recomandari ca fiind best, vedem cand ajunge despre ce este vorba, fac niste teste si revin cu pareri, foto, pret, etc

#114
Th3_uN1Qu3

Th3_uN1Qu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.06.2007
Din pacate nu am cu ce sa fac poze in momentul asta, am tot promis ca voi reveni dar nu am cu ce sa arat Posted Image) Modulatorul respectiv se gaseste in Piata Delfin la Cercul Magic la pretul de 50 lei, este cu fata rosie si corpul negru, geam negru peste afisaj, afisajul este cu LED rosu. Promit solemn ca pun o poza cand imi cumpar baterie noua la smartphone (sau alt telefon...).

Doua lucruri demne de mentionat pe langa calitatea buna atat a sunetului cat si a semnalului RF: Functia de handsfree care functioneaza foarte bine tinand cont de amplasarea microfonului - am testat la un prieten pe Logan, vocea este clara atat in stationare cat si in mers, nu se aude zgomotul motorului. Prietenul meu a fost atat de multumit ca mi-a dat banii pe el pe loc, acel modulator eu il cumparasem pt altcineva.

Singurul minus pe care il pot gasi la sunet este pastrarea aceluiasi egalizator primitiv cu 6 presetari, care cel mai bine suna pe "Eq0" adica oprit. Posted Image Nu vad asta ca pe o problema mare din moment ce reglajul tonului dorit se poate face mult mai usor din head unit-ul masinii. Pe modulator e de ajuns reglajul de volum si atat.

Al doilea plus este prezenta a 2 porturi USB, astfel incat se poate reda de pe stick si incarca telefonul in acelasi timp. Sursa de incarcare este dimensionata corespunzator, cred ca poate incarca cu 2A, insa nu am verificat pe telefon daca este identificat ca incarcator rapid si pe ce standard (Android sau Apple). Asta ramane de determinat. Tot ce pot sa spun e ca incarca ok, fara paraziti care perturba functionarea touchului sau prostii de genul asta.

De asemenea sursa este realizata in intregime pe placa modulatorului, nu aruncata la misto in corpul de bricheta cum este la generatiile vechi.

Stiu. poze poze poze. Promit ca fac poze si cu ambalajul, si cu modulatorul in sine, si cu interiorul lui imediat ce pun mana pe un dispozitiv cu o camera decenta.

Edited by Th3_uN1Qu3, 24 January 2017 - 15:45.


#115
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
pai modulatorul asta nu are si el un nume ? sau niste cifre ? ceva ?

#116
Th3_uN1Qu3

Th3_uN1Qu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.06.2007
Sincer nu mai tin minte ce scrie pe cutie, dar ma uit diseara. Am si cu ce sa fac poze acum.

Edited by Th3_uN1Qu3, 31 January 2017 - 19:14.


#117
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Th3_uN1Qu3, on 31 ianuarie 2017 - 19:13, said:

Sincer nu mai tin minte ce scrie pe cutie, dar ma uit diseara. Am si cu ce sa fac poze acum.

Tie iti ia cateva zile sa faci poze :)

#118
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
A aparut la chinezii ciaou ciou modulatoarele noi USB cu putere buna
https://www.aliexpre...2764750106.html

in cateva saptamani fac inaugurarea

#119
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Modulatoarele kit si cel usb au ajuns la biroul international BSI. In curand o sa vedeti rewiev.

#120
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
surprize surprize. am modulatorul fm chinezesc productie noua. sunetul este bun. bass calumea si inalte clare.
Attached File  20170328_171115.jpg   1.89MB   44 downloads

Edited by Zvartoshu, 28 March 2017 - 16:30.


#121
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Zvartoshu, on 28 martie 2017 - 16:27, said:

surprize surprize. am modulatorul fm chinezesc productie noua. sunetul este bun. bass calumea si inalte clare. 20170328_171115.jpg

Da-ne mai multe detalii, fotografii, pret, tot tacamul, a ajuns si al meu, o sa-i fac un review, cand o sa am timp, dar pot spune ca este foarte bune, pot vorbi la telefon si interlocutorul ma aude foarte clar, asta cand am semnal bun, muzica este clara, bass mega tare, un produs bun, dar precum am spus, revin

#122
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
modulatorul este cu bh1417f. are grup de frecvente 88.1 88.9 sau 106.7 pana la 107.9.

#123
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Este DIY cumva ? tot caut un site de cumparat si imi da o varianta la care iti pui tu piesele pe cablaj

#124
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
nu e dyi kit ci gata asamblat cu mufe.

asta e kit http://www.ebay.com/...s-/171376811853

asta e ce am eu https://www.aliexpre...2714591934.html

#125
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
dupa aproape 1 ora si 45 min de lipit piese am construit kitul bh1417f acela care e pe toate retailurile chineze sau ebay. sunetul e clar insa bassul e nitel mai mic datorita condensatorilor se un micro de pe intrare. frecv aleasa e 107.7 din randul doi. puterea e cica de 100mw rezultata din ktc918.
Attached File  20170402_013533.jpg   1.48MB   31 downloads

Edited by Zvartoshu, 02 April 2017 - 01:11.


#126
Geeoo

Geeoo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 18.07.2016
dane nene, voi vorbiti deja de istoria...di vitange
s a dus asta, vremea lor era in '90
acum la zeci de masini de pe soseaua nordului parcate ieri langa herastrau exista monitor ridicat in centrul bordului, cu tot ce vrei inclusiv intrarea stick pe usb
pe modulator strici tot, aia nu mai e calitate, e de la cd la unde medii cam asa.
lasati istoria, gata, e ca si cum voi vreti pager acum cand ai sms gratis pe whatsapp

Edited by Geeoo, 02 April 2017 - 06:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate