Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Modulator FM - informatii si pareri

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#91
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Am constatat o chestie interesanta la al meu modulator Tuadia Ring, am pus un folder cu muzica din Stellaris, ei bine, acum percep acel fasait al sau, fasaie destul de tare, pentru ca melodiile sunt lente, nu foarte zgomotoase, dar cand pun mana pe modulator fasaitul se estompeaza aproape de maxim, oare se poate rezolva sa nu mai fasaie deloc? bine, nu o sa stau cu mana pe el tot timpul, sau sa pun pe cel din dreapta mea sa faca asta, sunt si curios de ce atunci cand pun eu mana pe el fasaitul se estompeaza.

#92
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Eu n-am gasit niciunul Tuadia care sa nu aiba acel zgomot de fond, de aceea am si renuntat la ele. "Arata" ok dar pe partea de paraziti nu prea e ce trebuie

#93
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 RealThing, on 06 iunie 2016 - 13:01, said:

Eu n-am gasit niciunul Tuadia care sa nu aiba acel zgomot de fond, de aceea am si renuntat la ele. "Arata" ok dar pe partea de paraziti nu prea e ce trebuie


De acord, dar se aud foarte bine, si nu reusesc sa inteleg de ce atunci cand pun mana pe el nu se mai aude fasaitul ala, in fine, inafara de Tuadia asta, unde gasesc un modulator fara zgomotul ala, dar care sa stie foldere, ca la FM 12 le pune pe toate la rand, si sa cauti o anume melodie din restul de 5000, e cam nasol

#94
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Din ce-am testat eu pana acum, FM12 e de departe cel mai ok pe sunet. Ca nu le pune in foldere (sau le-o pune, n-am incercat), si n-are shuffle plus RDS, mi se falfaie, am trantit un stick de 8 GB pe el full, imi ajunge. Daca vad ca nu-mi ajunge, nu-i problema, pun unul de 16 Posted Image

Edited by RealThing, 06 June 2016 - 19:18.


#95
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 RealThing, on 06 iunie 2016 - 19:18, said:

Din ce-am testat eu pana acum, FM12 e de departe cel mai ok pe sunet. Ca nu le pune in foldere (sau le-o pune, n-am incercat), si n-are shuffle plus RDS, mi se falfaie, am trantit un stick de 8 GB pe el full, imi ajunge. Daca vad ca nu-mi ajunge, nu-i problema, pun unul de 16 Posted Image

Am si FM 12 si este destul de greoi sa cauti o melodie in cei  8GB, RDS nu am nevoie, nici nu ma intereseaza, dar folderele sunt un "must have " pentru mine

#96
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Aia da. Nici nu stiu daca ai mari sanse sa gasesti o melodie in 8 GB de muzica...

#97
clona01

clona01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.09.2015
Va rog sa ma ajutati si pe mine. Mi-am cumparat un modulator FM din Altex. Asta este modelul.  http://www.altex.ro/...tuadia-play  
Nu am cumparat mai scump, pentru ca am zis sa nu arunc din prima banii aiurea, si am auzit ca nu e mare diferenta intre ele.
Am tras melodii in format mp3 pe un stick, l-am bagat in el, pe el la bricheta, s-a aprins. L-am setat pe frecventa 90.0,  radio-ul din masina pe aceeasi frecventa, am dat play. Ciu-ciu. Nu se aude nimic. Am setat modulatorul pe alta frecventa, unde nu este si post de radio, apoi radio-casetofonul la aceeasi frecventa= la fel. nu se aude nimic. Dau volum la maxim, dau next la urmatoarea melodie, nu se aude nici un sunet.

Cum dracu` functioneaza aparatul asta ?

#98
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Stick-ul il ai formatat FAT32 ?

#99
clona01

clona01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.09.2015

 alexandrubold, on 16 august 2016 - 16:56, said:

Stick-ul il ai formatat FAT32 ?

NTFS.

#100
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012

 clona01, on 17 august 2016 - 14:18, said:



NTFS.
Formateaza.l FAT32 si o sa mearga

#101
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Ce ziceti de modelele G7 si T9s..ce sa aleg?
E important sa fie stereo?..

Edited by nerazzurr, 26 October 2016 - 11:40.


#102
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Un specimen de modulator care pe functia de redare aleatorie din 2000 de melodii nu stie sa redea decat doar primele 300, mai mai ca nu le ia si in ordine alfabetica. In schimb am prins la un moment dat cand repeta chiar aceeasi melodie.
Attached File  20161114_230329.jpg   170.29K   26 downloads

#103
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Din ce-am probat eu, la toate modulatoarele functia de shuffle e o gluma proasta. Asta e.

#104
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Celelalte modulatoare care le am sau le-am avut in dotare cat de cat reuseau sa redea aleatoriu melodiile de pe stick, intr-adevar unele le repeta la greu, altele erau raritati ca sa nu zic ca deloc.

#105
RAPomperu

RAPomperu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2014
Va deranjez si eu...acum ca e timpul,ce parere aveti despre acest https://teamdeals.ro...oc-de-130-ron/p specimen? ...initial l-am gasit pe emag http://www.emag.ro/m...n/pd/DT68CYBBM/ . Cum se "misca" modulatoarele ce folosesc bluetooth? sunt avantajoase? si care ar fi de "recomandat"?

#106
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 RAPomperu, on 29 decembrie 2016 - 19:08, said:

Va deranjez si eu...acum ca e timpul,ce parere aveti despre acest https://teamdeals.ro...oc-de-130-ron/p specimen? ...initial l-am gasit pe emag http://www.emag.ro/m...n/pd/DT68CYBBM/ . Cum se "misca" modulatoarele ce folosesc bluetooth? sunt avantajoase? si care ar fi de "recomandat"?

Am comandat si eu o bucata de pe Team Deals, din descriere pare acelasi produs, cu toate ca pe Emag ajunge la 115 lei cu tot cu transport, chiar vreau sa testez mai multe jucarii, poate gasesc una fara zgomot de fond.

#107
Th3_uN1Qu3

Th3_uN1Qu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.06.2007
Va pot recomanda eu un modulator bun, voi reveni cu informatii si poze. Este vorba de un modulator cu bluetooth si functie de handsfree care functioneaza foarte bine, are semnal curat atat audio cat si RF. Iar pretul este de nerefuzat. :D

#108
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Pai hai mai repede ca eu pe al meu tre sa il schimb si chiar nu stiu ce sa iau :D.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate