Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Motorola Moto G4 & G4 Plus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1614 replies to this topic

#1495
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View Postnick5roo, on 20 aprilie 2018 - 07:03, said:

Nu am înțeles din tabelul acela calendarul

#1496
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
De puțin timp văd că bateria se descarcă cam aiurea și parcă se încarcă și mai greu, oricum încărcătorul lui e anemic mai încarcă și mai greu, văd că nici nu se găsesc baterii pe la noi de cumpărat, păcat că telefonul funcționează bine!

#1497
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View PostTherockstar, on 01 mai 2018 - 20:44, said:

De puțin timp văd că bateria se descarcă cam aiurea și parcă se încarcă și mai greu, oricum încărcătorul lui e anemic mai încarcă și mai greu, văd că nici nu se găsesc baterii pe la noi de cumpărat, păcat că telefonul funcționează bine!
Eu i-am dat  reset to factory settings si am instalat o aplicatie de monitorizare a bateriei (Accu battery).Initial am folosit Battery doctor de la Ceetah Mobile.
Lucrurile par sa se fi stabilizat, ca si la mine o luase razna incarcarea bateriei si se incingea foarte tare.

#1498
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Se mai încălzește și la mine, aveam activate nearby cu locația și la wifi să caute tot timpul,am dezactivat și să văd câteva zile cum se comportă

#1499
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
am observat la aplicatia stock de camera, ca sunt momente, atunci cand filmezi mai mult de 2 minute, ca se incalzeste foarte tare telefonul si apar uneori si lag-uri in film, iar daca filmezi la exterior si treci de la lumina puternica la "umbra", lag-ul este si mai evident. inainte de ultimul update, chiar daca se incalzea telefonul, nu aveam lag. La voi se comporta la fel telefonul in timpul filamrilor?

#1500
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 30.10.2007
N-am observat acest aspect dar, după ultimul update, telefonul se restartează singur chiar de 3-4 ori în decursul zilei.
Nu ne mai miră cu nimic inginerii Lenovo/Motorola, la fiecare actualizare strică mai multe decât repară!

#1501
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
La mine singura problemă am observat-o doar în timp ce filmez (moto G4 plus), în rest telefonul funcționează ca nou

#1502
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postsisifjunior, on 03 mai 2018 - 12:56, said:

N-am observat acest aspect dar, după ultimul update, telefonul se restartează singur chiar de 3-4 ori în decursul zilei.
Nu ne mai miră cu nimic inginerii Lenovo/Motorola, la fiecare actualizare strică mai multe decât repară!
daaaa, si la mine se restarteaza! ma rog, nu chiar asa de des dar o data pe saptamana e sigur Posted Image))

Trebuie un hard reset dar nu am gasit timp sa fac asta...

Edited by OvidiuDunhill, 03 May 2018 - 14:26.


#1503
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Nu am pățit cu filmatul,nu am primit restarturi până acum, bateria mi a dat ceva emoții,de încălzit e cam tipic procesorului snap 617,iar de încălzit am văzut că și g5s plus o face cu snap 625 care e mai bun din toate punctele de vedere,deci posibil să fie de la ei, Lenovo/Moto!Cred că trec la android one cu Xiaomi mi a1,nu sunt %la % hotărât!

#1504
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Nu am problemele semnalate de voi.

#1505
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Singura problemă este că se descarcă mai repede. Fără probleme de cameră sau restart pe Moto G4. La fiecare 48 de ore șterg cache din cauza aplicației Instagram. Nu folosesc Facebook și Messenger pentru că sunt mari consumatoare de resurse.

#1506
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Nu am întâmpinat probleme pe partea foto/video,confirm că se descarcă mai repede dar asta poate e și de la trecerea timpului, îl am din noiembrie 2016 dar se ține bine în continuare! Acum aștept g6,am vrut să trec la Xiaomi mi a 1,am zis pas! Hello Moto în continuare!

Edited by Therockstar, 04 May 2018 - 21:23.


#1507
vjclau

vjclau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 28.12.2007
Update 1 aprilie de securitate

Edited by vjclau, 16 May 2018 - 18:18.


#1508
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010
Da, cca 40 MB. Greu se mai mișcă. Am în familie un P9 lite care ieri a primit update de securitate la mai.
Oricum, dimineață am dat să caute ceva update nou și nu era, acum l-am primit și eu.

#1509
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Probabil ar trebui să ne cam luăm gândul de la Oreo (cei cu G4-5 plus/minus) altfel cum sa crească vanzarile pt noile modele 6, plus, play, etc!!! Am rămas așa cand am văzut că A5 2017 a primit Oreo chiar dacă A8 sau S9 inca nu au apucat să "prindă" vârful vânzărilor... Strategia este clară de la o poștă, granzii (sami , apple, huawei)isi permit sa dea ora exactă, cred ca degeaba așteaptă lumea de la Lenovo/moto, Lg, htc, xiaomi, oneplus si alte branduri pe la care mai există fanboy dedicați, "strategia" astora nu tine pasul cu a celor dintâi.
Bine că nu a primit si j5-ul fiindcă nu mai era nimic de spus, la cum se împiedică in chestii uzuale (lag inclusiv in dialer) chiar că no coment...

Edited by sir_irwin, 19 May 2018 - 06:48.


#1510
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Sam da ora exacta? Unde, cand? Ca daca primesc un update major, spun saru'-mana... Apple joaca in liga proprie si in ultimul timp reuseste sa iasa pe locul 2 desi alearga singur.. Huawei, da, face eforturi serioase pt ca SUA i-a banat, asa ca trebuie sa mentina piata din EU.

#1511
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
N-am spus ca Sam dă ora exactă, am facut referire la chestia asta...

http://www.gadget.ro...reo-in-romania/

Iar aia cu "singur in liga proprie mereu pe 2" este cat se poate de subiectivă, insa nu mai nimerit, nus' fan boy  vreunui brand sau OS si pot sa accept linistit ca fiecare os sau brand prezinta dezavantajele lui. Trebuie sa fi hater sau carcotas de meserie să descreditezi tot timpul  restul culorile doar pt ca nu sunt asa cum pare "rosul" in ochii tai (vorbesc in general nu fac referire exclusiv la tine)...

#1512
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
N-am spus ca esti fan x sau y, am spus ca nu e nici pe departe cum crezi. Vrei updateuri, ia-ti tel inrolate in android go sau one, cum ii mai zice, ori pixel. Altfel, astepti si astepti...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate