Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Digi TV in doua televizoare

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017
Revin cu doua poze acesta este modelul OKI Si e cam vechi este Lcd va rog daca puteti sam ziceti ce Decodor sa cumpar Multumesc

Buna am un Lcd  Marca OKI Are mufa Skart si HDMI e cam vechi nustiu ce sa cumpar ssa mearga imaginea bine dar si mai multe canale tv
va multumesc daca ma puteti ajuta

https://www.facebook...31179130276107/       Am facut si un video si scuze pt imagine

#20
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017
Am un Lcd marca OKI are vreo 8 ani are Mufa Skart Mufa HDMI eu fac instalarea si pe Digital si pe Analog dar si Full si vad tot 61 de canale si tot aceiasi imagine stearsa . Intrebarea este daca cu un Decodor HD sau cu altul se rezolva situatia si daca este cineva care ma poate ajuta cu un echipament performant Multumesc anticipat

#21
Viorel_sax

Viorel_sax

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 23.12.2017

 catalinman, on 02 septembrie 2018 - 13:33, said:

@dresden, raspunsul tau este corect doar pe jumatate. Posted Image

Daca el acum are abonament Analogic (23,99 lei) si vrea sa treaca la Digital va plati diferenta de 3,84 lei. Abonamentul Digital de 27,83 include echipament digital in custodie (CAM CI sau decodor HD).

O alta varianta este sa stea pe abonamentul Analogic si in caz ca are TV cu tunner DVB-C sa dea o simpla cautare pe Digital. O sa prinda aproape toata grila digitala (SD si HD) cu abonamentul actual (asta pentru ca marea majoritate a posturilor din grila digitala nu sunt criptate/codate).

In concluzie, Viorel_sax sa ne spuna ce fel de televizor are in casa (crt, lcd fara tunner dvb-c, lcd cu tunner dvb-c) si atunci putem sa ii spunem exact ce trebuie sa faca.

 Viorel_sax, on 07 septembrie 2018 - 11:03, said:



#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Comanda decodor HD de la RCS-RDS. O sa il conectezi prin cablu HDMI la mufa HDMI din TV-ul tau. Cu ajutorul acestui decodor HD o sa receptionezi si grila digitala.

Bafta!

#23
lucian1010

lucian1010

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.01.2017
Daca am 2 decodoare hd unul cumparat de mine si unul in custodie pot sa il predau pe cel în custodie deoarece nu mai folosesc doua televizoare si sa nu mai plătesc chiria acestuia? Contractul a fost încheiat acum un an de zile.

#24
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Pai dacă este în custodie, nu înseamnă că nu plătești chirie la el?

#25
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Pentru a utiliza doua televizoare legate la aceeasi iesire coaxiala am nevoie de un splitter coaxial?

Am abonament prin cablu dar aparatul lor are o singura iesire coaxiala.

#26
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Normal, pui splitter cu doua sau mai multe ieșiri și legi mai multe tvuri.

#27
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Vad ca un splitter chior costa 15 lei si un amplificator de coaxial cu cateva iesiri e cam de 5-6 ori mai scump. Merita sa iau splitter amplificator?

Edited by razor01, 26 August 2020 - 14:00.


#28
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Nu.Un splitter mai bun (ex: micromedia, nextra) la aprox 20 lei e suficient. Eu am legate 4 televizoare din ONT-ul ( Gponul) celor de la digi.

Intra pe aria de cablu digital HD la digi la topicul artefacte și vei găsii acolo și schemele de conectare a splitterelor și alte informații dacă ai probleme cu semnalul cum a avut cineva acolo. Găsești toate inf. Oricum la tine pt doua tvuri e suficient sa pui un splitter cu doua ieșiri după ONT.

#29
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Intreb si eu aici:
Urmeaza sa vina Digi cu fibra optica si TV digital.
Pentru a ajunge la mai multe TV-uri, cablul coaxial (dintr-un splitter) este singura solutie ?  Exista vreo solutie sa ma pot folosi de cablul de ethernet sau Wifi-ul ce acopera toata casa astfel incat sa nu mai trag cablu coaxial de colo colo ? Sau ... sa stau "linistit" si sa planific cablu coaxial ? :)

#30
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Exista adaptoare .... dar pe bani destul de multi.
https://www.qteros.c...le-transmitter/

Dacă sunt tv smart o soluție ar fi sa folosesti digionline ... parca 5 aparate acceptate.

#31
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007
redeschid si eu topicul asta cu o intrebare

daca am o cutie de la digi montata intr-o locatie la tara si evident am un lighean cu un lnb ,
cum fac sa mai adug inca un decodor de satelit pe care sa il duc la alta camera cu care sa vad evindet alt program diferit ina celasi timp, dar fara sa mai montez a doua parabolica ?

- am nevoie de LNB twin ?
- sau merge cu un simplu splitter pus pe cablul din Lnb actual si duc cele 2 cabluri fiecare catre o cutie digi ? nu o sa pierd din semnal(putere) ?

multumesc

#32
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
LNB cu minim două ieșiri și ai rezolvat problema. Ambele cabluri pleacă direct din LNB.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate