Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

problema acces extern pe un anumit port

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
salut
desi am ceva experienta in retelistica imi da dureri de cap o configuratie care am folosit-o de nenumarate ori dar acum nu vrea si nu imi mai dau seama de ce....probabil de la bere...Posted Image
aveam 2 routere wifi: Tplink C7-principal si un 1043 legate bridge de care aveam legata o camera IP pe portul 8888. In c7 aveam forward facut pe portul 8888 si puteam accesa camera.
Tocmai am schimbat 1043 cu un C2. AM facut bridge si merge camera intern pe portul 8888 dar din extern nu vrea neam. Pe C7 nu am schimbat absolut nimic.
Nu merge nici telnet pe portul asta si atunci normal ca n-am acces. Mai am o camera wifi legata de C7 care merge extern.
O ideeea noua? ce drak are de nu mai vrea?
cea cu lasat de bere nu intra in discutie Posted Image)

edit: scuze.....intelegeti de ce am gresit locul. Rog un admin sa mute postarea in aria network

Edited by dcrst755, 08 April 2016 - 20:23.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate asta e problema :

 dcrst755, on 08 aprilie 2016 - 20:21, said:

Pe C7 nu am schimbat absolut nimic.



#3
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
adica? ce mai era de facut? WDS am configurat pe C2 si merge intern foarte bine. Prin C7 care se leaga cu C2 merge. De ce nu ar face-o si din afara prin C7 cu forward?

#4
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
am pus la loc vechiul 1043 si merge perfect camera din afara. Ce-i drept pe asta am DD-WRT care prin placa wifi fizica facea bridge iar wifi pentru clienti printr-o retea virtuala.
la C2 (cu care nu merge) am facut WDS bridge. O varianta mai usoara a bridge-ului

Attached Files


Edited by dcrst755, 08 April 2016 - 22:11.


#5
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
o alta ciudatenie este ca am o tableta care se conecteaza la C2 sau C7 dar nu merge internetul neam, in schimb pe telefoane e ok. In versiunea C7 cu 1043 internetul pe tableta merge doar conectata la C7.

Am reusit sa pun mana pe un range extender de la Tplink. Acum merge tableta, dar camera legata la repeater tot nu vrea din afara.
ce-mi scapa?

#6
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
camera are ip static sau dhcp. este din aceas clasa de ipuri cu cea oferita de c7? in lan pingul pe ipul camerei e functional?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate