Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Fasa elastica e obligatorie pentru box?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
degetul e cusut ca sa stea lipit cand lovesti, e o masura de precautie sa nu-l dai peste cap
keep us posted

#20
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
mai scrie la carte ca degetul mare e atasat ca sa nu-l bagi in ochiul adversarului, cica au fost accidente

#21
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Pe principiul asta, unora ar trebui sa le puna si botnita...

...E cam greu sa scriu ce urmeaza, avand in vedere ca am primit niste raspunsuri foarte documentate. Ma simt prost ca am facut niste oameni sa-si piarda timpul. Va rog sa ma scuzati. Ideea e urmatoarea: prin prisma unui fost job, m-am intalnit azi cu unul dintre fostii chiriasi ai unei cladiri. Profesor kinetoterapeut, mai nou face o specializare si pe nutritie. Mi-a spus sa-mi iasa din cap ideea cu saci de box. Cel putin deocamdata. Singurul lucru pe care mi l-a recomandat (in afara unei analize TSH - e la tiroida, din cate stiu - care ar putea explica cresterea brusca in greutate de ~25  kg in 6 luni) a fost mersul. Plimbarea, mai exact. In nici un caz banda sau bicicleta, si nici alte sporturi (sau incercari de), macar pana aflu cauza maririi greutatii de la 95kg in 09.15 la 118kg in 04.16. Mi-a zis ca sunt incadrat la obezitate de gradul 2.

Deci desfacem "agregatul" si il punem la pastrare in boxa. Deocamdata. Va multumesc tuturor care v-ati implicat, m-ati ajutat cu sfaturi bine documentate si inca o data imi cer scuze ca v-am facut sa va pierdeti timpul. De fapt n-o considerati chiar pierdere de timp, pentru ca va veni si clipa in care voi scoate de la pastrare sacul :) Cat mai repede, sper.

Multumesc foarte mult! Sanatate tuturor.

#22
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Decizie inteleapta in circumstantele astea.
Sanatate si te asteptam pe aria de viata sanatoasa.

#23
gascoignegazza

gascoignegazza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.03.2016
cresterea e uriasa, 25 kg in 6 luni... trebuie sa gasesti problema, dar du-te la medic cat mai repede, nu la kineto, chiar daca a facut un curs de nutritie. nu cred ca iti face rau sportul si nici sacul de box, dar asta o sa afli tot de la medic. succes si sanatate!

#24
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
@overseas Multumesc. Da, s-ar putea sa apar pe aria mentionata.

@gascoignegazza Stiu. Nu, nici n-aveam de gand sa merg la kineto, ce sa-mi faca, sa-mi felieze kaizerul? :) Problema e la cap. In sensul ca iau tratament pentru a tine afectiunea respectiva sub control, insa medicamentele alea predispun la ingrasare. In plus (si ceea ce l-a facut pe dom' profesor sa-mi zica de TSH), in septembrie am trecut printr-una dintre cele mai stresante perioade din viata mea (prima operatie, prima internare, prima data spitalizat). Acolo in spital cred eu ca a inceput buba. Se stie, din cate am citit, ca tiroida se "activeaza" la emotii puternice, stres, suparari etc.
Maine dimineata ma prezint cu curajul din dotare (apropo, venele mi se ascund cand "afla" ca e vorba de luat sange sau de injectii :D ) la laborator, iar apoi cu rezultatele merg la doctor.

Multumesc pentru urari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate