Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Cum ati trecut voi mai departe?

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#55
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016


View PostLunaMoon, on 01 aprilie 2016 - 23:43, said:


Cunoasteti vreun psiholog bun?
Ai intrebat de mine?


#56
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Caz rezolvat, merge cu mine la mare. Ia-ti gandul.
Gasim un tip putred de bogat si pleaca cu el. Iau si eu un mic comision, asta e partea a doua.
Cand si cand, ne mai transmite cate un pupic virtual din paradis. Posted Image

#57
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016

View PostRixthinna, on 03 aprilie 2016 - 15:55, said:


Gasim un tip putred de bogat si pleaca cu el. Iau si eu un mic comision,
Te faci pestoaica? :D

#58
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Asa mi-a prezis ghicitoarea, asa e scris. Posted Image
Si, scap de stresul ca, vezi-doamne, ma voi indragosti de unul fara sa fie cazul, evit asta.Posted Image
Elimin o karma sa zic asa....

Edited by Rixthinna, 03 April 2016 - 16:01.


#59
CorinaP1

CorinaP1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 28.02.2013

View Postmufa, on 03 aprilie 2016 - 15:40, said:

Nice story, mă gîndesc cu groază la cel/cei care te-au suportat în cei 8 ani de vindecare. Posted Image

N-a fost atat de rau! Io sunt genul care metabolizeaza durerea in liniste si singuratate. Nu suport ideea sa ma vada careva ca ma dor ficatii sau ca am drame. Mai ales d-astea de amor ghebos. Opt ani, da, dar nu toooot timpul! Mai aparea cate un val mai naspa, mai veneau alte cateva de seninatate... Si m-a si asteptat cineva sa-mi treaca bazdacii. La barza chioara ii face dumnezeu cuib... :))

#60
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostCorinaP1, on 03 aprilie 2016 - 16:00, said:

Si m-a si asteptat cineva sa-mi treaca bazdacii. La barza chioara ii face dumnezeu cuib... Posted Image)

Cred și eu, dacă-i barza cu cracii lungi. :w00t:

#61
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Poi vedeti, doar se duce si @initiatoarea la cuibusorul ei si gata. Ce psiholog?
Doar daca psihologul e bogat si disponibil.

#62
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View PostLunaMoon, on 03 aprilie 2016 - 09:51, said:

Anul trecut, am facut niste sedinte de terapie... sincer parerile vostre m-au lamurit mai mult decat doamna psiholog. Ea imi tot zicea de tata, de mama etc... M-a facut sa inteleg de ce imi place de el asa mult, care-mi sunt problemele, insa impreuna nu am reusit sa ajungem la concluziile voastre. Unele sunt dure, dar le consider extrem de adevarate. Terapia m-a ajutat foarte mult sa ies din starea de vina si inferioritate  si sa-i  inteleg comportamentul, insa parca mintea mea i-a gasit si mai multe scuze...

Multumesc!
Ps. se pare ca sunt si plangacioasa:))

Sensei Tsunami, cel mai mare psiholog in viata

Vestea buna:
E foarte okay sa plangi, Secret: TOATA LUMEA plange.
Si mie mi s-a intamplat.
La baie cu lumina stinsa sa nu cumva sa ma vad in oglinda sa-mi iau zilele.

Vestea buna:
Daca nu (te) plangi, nu comunici sentimentele nu gasesti rezolvari

Vestea proasta:
Ai ramas la stadiul de plans.
Not good.
Plansul este pentru a curata sistemul de stresul care te-a adus in starea aia, plansul este pentru a te ajuta sa treci la etapa urmatoare:
SCHIMBAREA, PLANUL pentru a trece in alta etapa.
La tine e plans, fara plan si in loc sa te uiti in viitor, mergi spre viitor cu spatele la viitor si cu ochii in amintiri.
Get over it!

INTOARCE SPATELE amintirilor, construieste un plan, tine-te de el.
STERGE TRECUTUL. Considera ca nu exista. Incepi noul.
Apr 4, 2016, te-ai nascut si iti trebuie un plan, iar planul asta sa depinda EXCLUSIV de tine, nu de altii.
Nu cere voie sa fii fericita. E cel mai nasol lucru si te va transforma in sclav.

Go baby, go!

#63
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Tu nu-l plangi pe el, ci cum ti-l amintesti tu ca era. Mare diferenta cateodata.

Incearca sa-l intalnesti si vei fi mirata de cat de schimbat pare. Departe de idealul pe care-l percepi acum.

#64
LunaMoon

LunaMoon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.05.2015
Am mai patit o chestie asemanatoare prin liceu cred. Acum mi se pare atat de amuzant... Nici nu inteleg ce mi-a placut atat de mult la persoana respectiva :)

#65
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Ehh, ce ti-e si cu dragostea asta. :lol: Toti avem momente din astea. Si eu am uneori, recunosc. Dar incerc sa nu le exteriorizez. La mine au trecut doar 2 ani de la despartire. Si desi am mai avut vreo 2 relatii in timpul asta plus fuck buddy si ONS-uri, tot ma mai gandesc... :) Aia e, am noroc ca trec oarecum repede momentele astea.

Btw, sunt propriul meu psiholog. :lol:

Edited by baliosss, 03 April 2016 - 22:00.


#66
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
Axeaza te pe munca, job, iesiri in oras cu amicii.
Pe scurt, gasesteti intotdeauna ceva de facut,sa ti ocupe timpul liber.


Edited by boxerbull, 04 April 2016 - 21:28.


#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLunaMoon, on 01 aprilie 2016 - 23:22, said:

Sper sa nu vi se para stupid.
Am 30 de ani si un pic, de vreo 4 ani  incerc sa trec emotional peste o fosta relatie si nu reusesc. Nu functionam perfect impreuna, dar l-am iubit cum n-am iubit pe nimeni. Ne-am despartit pentru ca felul lui ma facea sa sufar.
Sufar mai tare fara el.
Am avut si alte relatii intre timp, insa nu reusesc sa iubesc pe altcineva asa cum l-am iubit pe el.
Sunt foarte dese momentele cand ma gandesc la el, chiar daca au fost fel si fel de momente triste in relatia noastra, mintea mea refuza sa si le aminteasca, selecteaza mereu amintirile frumoase.
Il iubesc nespus de mult, dar vreau sa-l uit.
Ce ma sfatuiti?
Voi cum ati reusit sa fiti fericiti/fericite si sa mergeti mai departe?


Nu l iubesti. E doar ceva neterminat. Cum zice si Purpura mai sus, intalneste te cu el si incearca sa l vezi asa cum e, fara sa mai proiectezi shituri. :)

#68
deeabruneta69

deeabruneta69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2019
Chiar daca iti suna a cliseu, trebuie sa inveti sa fii fericita singura. Profita de timpul liber pe care il ai si fa lucrurile care iti plac. Fa-ti coafura aceea pe care ti-o doreai de ceva timp, dar ti-a fost teama ca lui s-ar putea sa nu-i placa.
Zic si eu..

#69
dan_mesterel

dan_mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.02.2008

View Postdeeabruneta69, on 05 aprilie 2019 - 12:20, said:

Chiar daca iti suna a cliseu, trebuie sa inveti sa fii fericita singura. Profita de timpul liber pe care il ai si fa lucrurile care iti plac. Fa-ti coafura aceea pe care ti-o doreai de ceva timp, dar ti-a fost teama ca lui s-ar putea sa nu-i placa.
Zic si eu..

In trei ani poate ca a găsit soluția. Zic si eu...

#70
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dupa o despartire este greu sa te aduni, dar e important pentru sanatatea ta fizica si mentala sa o faci. Daca esti un om de calitate, tii in tine durerea fara sa o reversi prin rautate, ura, vorbe de duh la adresa omului care ti-a fost si aer si destin, si incerci pe cat posibil  sa lupti cu demonii aia pana reusesti sa-i alungi.  Exista viata si dupa despartire desi n-ai crede in prima instanta, cand iti vine sa te urci pe pereti de durere, totusi,  cu timpul,  viata ne arata ca doar in noi sta puterea de a o lua de la capat.
Desi sunt  la inceputul ei, am invatat din parcursul meu in aceasta viata ca  trebuie sa te bazezi doar pe tine.
Pana la urma tu esti cea mai importanta piesa din viata ta.
Ganduri bune si nu uita ca asemeni tie sunt milioane de oameni parasiti.
Daca ei pot gasi fericirea, poti si tu .

Edited by Aimeeee, 21 April 2019 - 19:31.


#71
Emazio

Emazio

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.02.2016
Chiar ar fi interesant sa intre sa si aflam deznodamantul.

#72
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Si eu am o problema de acelasi gen, ba e chiar mai neplacut, intruct suntem si colegi de serviciu si ne intalnim  zilnic. E ca si cum ai avea o rana si nu o lasi sa se vindece, o redeschizi zilnic... Sunt cam 2 ani si la mine de cand am incheiat o idila extrem de scurta, dar bazata pe o atractie extrem de intensa si inexplicabila.
Asta e- proasta idee, de a te incurca cu un coleg/colega de serviciu, nu recomand nimanui. :)

Edited by epetroiu, 28 June 2019 - 22:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate