Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Dacia Duster 2017

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2199 replies to this topic

#1765
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Voi discutati despre Duster sau Limba si Literatura Romana?

@Mihaitza07: calmeaza-te, nu suntem pe forum de ortografie si nu se dau puncte pentru vanat greseli minore.

#1766
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Era o simpla sugestie, nimic altceva. Te cam zgarie pe retina si in ureche cand citesti in 2018 " gindesti, pina," etc. Nu e vorba de vanat greseli gramaticale sau altceva, ca de cuvintele astea te lovesti zilnic in media si peste tot..e doar o incapatanare si o frustrare faptul ca esti constient de asta, dar nu vrei sa evoluezi la vremurile contemporane.
Dar cum ai spus, gata, revenim la subiect.

#1767
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Cum votul ăla in Acaremie a fost mai mult politic, e normal sa am ceva contra lui.
http://www.pruteanu....03deceidini.htm
Cei care au învățat cu â și sunt, sa fie sănătoși.
Aștept cu interes ziua în care vor legifera toate idioțeniile ce le scriu semianalfabeții in ziua de azi; cred că "merita".

Âncep sa kred k nu mai e mult avind ân vedere scoala celor mai multi politicieni dă la stinga la dreapta.
Dăcât mai atît avui de zis aici, daca e cazul, e o arie dedicata.


Sint curios daca are cineva informații actuale referitoare la stimularea achiziției de mașini noi in Germania.
La noi, programul Rabla a trecut fulgerător, că cel de anul trecut, din toamna.

Edited by Evergreen, 06 April 2018 - 16:44.


#1768
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Programul RABLA a fost BlitzWrack, cu emotii am prins un cupon pentru SX4, iar preturile au fost maricele in capitala.

#1769
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Un prieten a vrut sa-si cumpere un Duster nou 4x4 cu multe dotari la pret de 19.000 euro din Iasi. Am incercat sa-l fac sa-si ia ceva de la VAG, dar nu am reusit. In primul rand dealerul vroia sa=a le ia acontul pentru antecontract, inainte de a citi o contractul de leasing. Nu a cazut in aceasta capcana si a solicitat contractul. Vreau sa spun, ca era mai bine si mai lejer daca imprumuta banii de la Nutu Camataru. Avea nr.de km anual, dupa care platea pe fiecare km un pret, ... etc. Acest lucru l-a facut sa renunte la Dacia si sa se indrepte spre alta firma auto. Chiar seful de la Dacia Iasi i-a spus ca daca citeste lumea atent contractul, nu mai cumpara nimeni nimic.

#1770
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Nici la VAG nu e mai strălucită treaba. 2+2ani garanție motor, cutie, caroserie și cam atit parca, într-o limita de km, că nu m-a interesat acest aspect.
Una e sa dea garanție din bara in bara și alta e cu mizerii de-astea.

#1771
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

 Torquemada-666, on 08 aprilie 2018 - 10:35, said:

a vrut sa-si cumpere
Avea nr.de km anual, dupa care platea pe fiecare km un pret, ... etc.
Sigur era vorba de "cumparare" si nu de "leasing" ?

#1772
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
E Dacia AllInclusive, o combinație de leasing financiar cu operațional. Dar nu e singura metoda de finanțare.

#1773
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Dacia recheama in service noul Duster pentru probleme la butucul rotii fata si la sistemul de semnalizare al remorcilor.

#1774
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Dacia Duster 1.5l dCi EDC Prestige

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mYnji-VklcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mwh4Sa8eHtw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6fvj8B1PbrE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1775
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
http://automarket.ro...veni-84285.html

Duster începe sa câștige teren în Franta

#1776
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Excelent! La mai mare!

#1777
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Penibil e putin spus: "cotă de piață de 2% în Franța"
Va imbatati cu apa clocita, cresterea e mare procentual dar per total e jalnica.
O cota de piata de 2% inseamna ca nu-ti cumpara nici dracu acea masina.

Edited by Kroghy, 07 May 2018 - 21:29.


#1778
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Dacia ca brand de sine statator e pe locul 5 la vanzari in Franta pe 2017. Cred ca si un fanboy furibund ca tine ar trebui sa aprecieze o asemenea performanta.

#1779
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Dar la nivel global cat e cota de piata?

#1780
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Nu stiu cat e, dar vorbeam de Franta. Am cautat cifre si ti le-am spus. Mi se pare ca e o performanta fantastica pentru Dacia, oricat ai vrea sa injuri brandul.

#1781
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Adevărul e ca Dacia e pe val în Franța, vinde f bine și în Germania asa ca pentru industria noastră autohtona e destul de bine, nu cred ca se aștepta cineva la asemenea cifre. Attached File  Screenshot_2018-05-07-23-28-01.jpeg   82.96K   36 downloads

#1782
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Ar trebui sa ne bucurăm de creșterea Dacia. 1%, 2%, 5%, nu contează. Nici nu contează dacă mașina e bună sau e un coteț. Contează ca se vinde. Și în special în țări în care un coteț nou e mai apreciat decât o pre-bășită cu 300.000km. Trebuie sa fii greu de cap să nu înțelegi asta.

Mă rog, dintr-un coteț pre-bășit de un neamț viața și economia se văd probabil altfel, că, deah, era vorba aia cu fudulia, dar, totuși...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate