Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Sotul meu vorbeste cu spiritele

- - - - -
  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#919
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View Postandreic, on 29 martie 2016 - 19:42, said:

Sunt multe posibile, diferente temperatura, dilatari, contractari, diferente umiditate, cea corecta in cazul tau nu o stiu... cert e ca asupra unui lucru fizic (materie) poate actiona tot ceva material... nu altceva.

Gandeste-te ca totul s-a petrecut intr-un apartament de bloc.
Diferente umiditate, contractari, dilatari? Curent? Toate acestea se exclud. La casa poate, daca bate vantul puternic si raceste instantaneu lemnul dar la bloc in niciun caz, usile sunt protejate, poate sa bata vantul afara, usile apartamentului sunt in interiorul constructiei, apoi, episodul a avut loc in iunie, o luna placuta, fara vant, fara ploi puternice. Iar ce spui tu ar fi produs o scartaiala cel mult, nu bubuitura.Posted Image Cine sa intre la ele in apartament sa dea cu pumnul in usa? E absurd.

#920
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
@pt autoare
puteti innebuni, lumea e complicata, ce as face eu ? as incepe sa cred in Dumnezeu, ai un punct fix, niste legi de urmat, stabilitate si mai presus de orice , e si adevarat..in loc sa iti cheltui banii pe "para psihologi" da-i celor nevoiasi sau unei biserici

Edited by legit10, 31 March 2016 - 12:53.


#921
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlegit10, on 31 martie 2016 - 12:49, said:

@pt autoare
puteti innebuni, lumea e complicata, ce as face eu ? as incepe sa cred in Dumnezeu, ai un punct fix, niste legi de urmat, stabilitate si mai presus de orice , e si adevarat..in loc sa iti cheltui banii pe "para psihologi" da-i celor nevoiasi sau unei biserici

Ca sa-i pape popa? Ce merit are popa ca sa ia banii munciti cu greu de catre Andreea?

#922
AndreeaCucu

AndreeaCucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 23.03.2016
La popa nu mă duc. Mai ales să dau bani. Banii extra se duc pentru salvarea animalelor.

#923
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
La copii saraci nu dai , da la câini , da :)))))

De fapt nu trebuia să spun asta , poate ma fermeci :))) doar ești adepta soțului tau si aveți un har minunat :))))))))))))
Nu mai visați mă oameni buni ..auzi "poarta între cele două lumi "
Ți-ai făcut poarta in sufragerie ? :)) de scândură sau beton ?

#924
AndreeaCucu

AndreeaCucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 23.03.2016
Care e problema dvs ca ajut animalele?

#925
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View Postadbuser, on 31 martie 2016 - 14:01, said:

La copii saraci nu dai , da la câini , da Posted Image))))
Da si la copiii saraci, dar nu la aceia trimisi pe strada la cersit de parintii lor puturosi...Posted Image
oricum, cu chestii din astea ne indepartam de subiect, care nu este filotimia! Posted Image

#926
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
În secolul 21, normal că prima dată te gândești la orice altceva, numai la explicații paranormale, nu. După ce elimini toate ipotezele, rămâne varianta ozn, stafii, demoni, etc.

@andreic, am spus de la început că zgomotul s-a auzit clar doar în ușă, ca și cum cineva ar fi dat cu pumnii puternic. Cred că din 3 oameni, unul putea să facă diferența între un trosnitură făcută de dilatare/contractare.

Aseară am văzut filmul Exorcism of Emily Rose. Hmmm.

#927
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View PostLaberta, on 31 martie 2016 - 17:30, said:

@andreic, am spus de la început că zgomotul s-a auzit clar doar în ușă,

Asa se manifesta spiritele....

la 1 aprilie 1848, când cele două fiice ale sale, Margaret şi Kate, în vârstă de 12 ani şi, respectiv, de 9 ani, au auzit lovituri prin zid, pocnituri în mobilă, ciocănituri în uşi. În beciul casei, s-a descoperit atunci, îngropat, un schelet uman. Cazul reprezintă un exemplu de poltergeist.

http://jurnalul.ro/p...-ii-526675.html

Edited by dark, 31 March 2016 - 17:58.


#928
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015

View PostAndreeaCucu, on 31 martie 2016 - 16:01, said:

Care e problema dvs ca ajut animalele?
E problema ta unde îți arunci banii :)) poți să îi si arzi , spor la găsit fantome ! :*

View Postdark, on 31 martie 2016 - 16:47, said:

Da si la copiii saraci, dar nu la aceia trimisi pe strada la cersit de parintii lor puturosi...Posted Image
oricum, cu chestii din astea ne indepartam de subiect, care nu este filotimia! Posted Image
Da dark , la cei săraci mă refeream care au cu adevărat nevoie , nu încurajez crsitul .

#929
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLaberta, on 31 martie 2016 - 17:30, said:

Aseară am văzut filmul Exorcism of Emily Rose. Hmmm.

Si? Te ai trezit transpirata fix la ora 3? =))

#930
AndreeaCucu

AndreeaCucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 23.03.2016

View Postadbuser, on 31 martie 2016 - 19:54, said:

E problema ta unde îți arunci banii :)) poți să îi si arzi , spor la găsit fantome ! :*
Da dark , la cei săraci mă refeream care au cu adevărat nevoie , nu încurajez crsitul .
Am ajutat mult timp o familie ' nevoiasa', lunar le trimiteam alimente,si haine... Si întâmplător am descoperit că hainele le vindeau la piața de vechituri,care se tine in weekend.... Si alimentele le schimbau pe băutură....deci prefer animalele...

#931
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2016 - 07:37, said:


Si? Te ai trezit transpirata fix la ora 3? =))

Exista filme mult mai horror decat acela, care e cam slabut totusi, iar Requiem, facut dupa acelasi caz, de catre nemti, e si mai slab. Ce vrei, film nemtesc, cand au facut nemtii filme bune?
Ar mai fi un film recent, Anneliese: The Exorcist Tapes, tot inspirat din acel caz, inca nu l-am vazut, dar o sa ma uit la el si-i voi face o recenzie aici.:)

http://www.imdb.com/...?ref_=tt_rec_tt

Oricum, stii vorba aia, viata bate filmul...Posted Image

View Postadbuser, on 31 martie 2016 - 19:54, said:

Da dark , la cei săraci mă refeream care au cu adevărat nevoie , nu încurajez crsitul .

Eu mai bine as investi in olimpici (uite, echipa de olimpici din Brasov nu are bani sa plece in USA)
http://newsbv.ro/201...ni-acasa-la-ei/
decat sa arunc banii pe niste nulitati care nu au lucrat nimic toata viata lor si s-au obisnuit sa traiasca din ajutoare...
Sau as investi in expeditii de cercetare a fenomenelor paranormale! Posted Image

#932
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2016 - 07:37, said:


Si? Te ai trezit transpirata fix la ora 3? =))


L-ai văzut și tu??? :lol:

#933
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, dar mai demult. :P

#934
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Andreea, la treaba asta te inteleg. Si eu iubesc mai mult animalele decat cainii. Posted Image

Edited by _-_, 01 April 2016 - 12:27.
eliminare raspuns la post sters pentru off-topic


#935
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Tema investirii banilor este alta discutie. Puteti deschide topic separat pe alta arie.

#936
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 01 aprilie 2016 - 12:17, said:

Andreea, la treaba asta te inteleg. Si eu iubesc mai mult animalele decat oameniiPosted Image


M am corectat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate