Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Maurer Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1040 replies to this topic

#505
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Eu am inteles ca ne putem muta inainte sa fie gata actele. Dar intrebarea e daca vom avea curent ,apa, caldura. Ca am prietena la un alt complex care a facut receptia si a mai stat o luna pana a avut curent si apa

#506
MarinAnamaria

MarinAnamaria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2017
@Deea-Ioanna, de M1  vorbesti, nu? Din punct de vedere contractual nu cred ca este posibil, din cate stiu notarul va face autentificarea contractului de vanzare-cumparare doar dupa intabulare si inscrierea in cartea funciara a proprietatii, dar cel mai bine te poate lamuri un notar.

#507
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Pe mine ma interesează la M2, ca acolo am apartamentul

#508
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
La finisaje din oferta standard se poate alege, e suficienta?
Parca in bucatarie se poate alege faianta maro, gri si crem, gresie alb si gri parca, nu?
La baie sunt mai multe variante.
In baie exista un singur model de  chiuveta wc vana in oferta standard?
In oferta standard intra si mobilierul de la chiuveta sau lavoar sau cum sta?
Cum vi se pare oferta standard, e suficienta? Sigur ca gusturile se discuta si intotdeauna este loc de mai bine dar totusi se poate merge doar pe varianta standard? Ms.

#509
MarinAnamaria

MarinAnamaria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2017

 Batix, on 30 aprilie 2017 - 19:24, said:

La finisaje din oferta standard se poate alege, e suficienta?
Parca in bucatarie se poate alege faianta maro, gri si crem, gresie alb si gri parca, nu?
La baie sunt mai multe variante.
In baie exista un singur model de  chiuveta wc vana in oferta standard?
In oferta standard intra si mobilierul de la chiuveta sau lavoar sau cum sta?
Cum vi se pare oferta standard, e suficienta? Sigur ca gusturile se discuta si intotdeauna este loc de mai bine dar totusi se poate merge doar pe varianta standard? Ms.
Din punctul meu de vedere oferta standard nu este  suficienta, dar gusturile varieaza de la persoana la persoana. Se poate alege si in afara variantei standard dar se plateste suplimentar. :(

Edited by MarinAnamaria, 30 April 2017 - 20:40.


#510
andrei864

andrei864

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.02.2017
Grijă la dimensiunile faiantei si gresiei daca alegi alceva decat standard ...daca placa este mai mare si cu un centimetru plătești extra montaj ... ei nu au specificat asta la nimeni...!!! Cand alegi finisajele te pune să semnezi pt ce alegi.. si acolo pe mijlocu paginii este un aliniat unde scrie asta... daca ai semnat esti bun de plată. ... grijă la ce semnati.!!!!

Grijă la dimensiunile faiantei si gresiei daca alegi alceva decat standard ...daca placa este mai mare si cu un centimetru plătești extra montaj ... ei nu au specificat asta la nimeni...!!! Cand alegi finisajele te pune să semnezi pt ce alegi.. si acolo pe mijlocu paginii este un aliniat unde scrie asta... daca ai semnat esti bun de plată. ... grijă la ce semnati.!!!!

#511
Batix

Batix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2017
Multumim.
Si alte pareri, observatii postate cu tel constructiv sunt binevenite.

Edited by Batix, 01 May 2017 - 08:22.


#512
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Azi s-a lucrat pe santier, dar pana la ora 13. Pe alte santiere din apropiere s-a lucrat pana mai tarziu. Inca nu sunt montate centrale in M1, de parcare nici nu s-au apucat, ma indoiesc ca se va putea muta in luna Mai.

Din experienta avuta la alt complex, estimez ca efextiv se va putea sta abia in Iulie (cu toate utilitatile in regula, mai ales curent).

#513
khoresi

khoresi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.03.2017

 ioanraspopitul, on 28 aprilie 2017 - 20:01, said:

Multa bafta si ochii mari deschisi la receptie, sa nu va bage pe gat cine stie ce porcarii, ca nu ar fi prima data cand procedeaza asa!
Si dupa aia da vina pe altii, vezi asta:
Maurer Imobiliare dă vina pe producătorul de termopane, care se spală pe mâini
Eu vreau doar sa trag un semnal de alarama, ca oamenii sa deschida bine ochii si sa stie cu cine au de-a face! Sa caste ochii si sa nu deschida buzunarul in fata unuia care se da cinstit si credincios si, in realitate, e doar un impostor care face parada de corectitudine, dar in realitate e dispus sa dea spagi ca sa isi vada linistiti de afaceri. Ma refer la Simon Maurer, care e acum cercetat de procurorii DNA pentru Avantgarden. Ancheta inca nu s-a finalizat, dar nu mai e mult.
Inteleg unde bati :) ! Dar pe oameni ii intereseaza sa isi ia o casa, nu de la cine o cumpara. Ca asa, probabil ca sunt multi in situatia asta si ar ramane apartamentele nevandute!

 One of Them, on 01 mai 2017 - 19:47, said:

Azi s-a lucrat pe santier, dar pana la ora 13. Pe alte santiere din apropiere s-a lucrat pana mai tarziu. Inca nu sunt montate centrale in M1, de parcare nici nu s-au apucat, ma indoiesc ca se va putea muta in luna Mai.

Din experienta avuta la alt complex, estimez ca efextiv se va putea sta abia in Iulie (cu toate utilitatile in regula, mai ales curent).
Pai asta ar insemna o intarziere de 6 luni! E chiar uriasa, nu ma steptam sa fie atat de neserios :( Macar de ar recupera pentru urmatoarele blocuri!

#514
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015

 khoresi, on 02 mai 2017 - 10:19, said:

Inteleg unde bati Posted Image ! Dar pe oameni ii intereseaza sa isi ia o casa, nu de la cine o cumpara. Ca asa, probabil ca sunt multi in situatia asta si ar ramane apartamentele nevandute!


Pai asta ar insemna o intarziere de 6 luni! E chiar uriasa, nu ma steptam sa fie atat de neserios Posted Image Macar de ar recupera pentru urmatoarele blocuri!
Uite de asta scriu eu, ca poate daca vede cineva de la trust criticile astea, se simte si face ceva pentru oamenii care nu au nici o vina si care au investit bani si incredere!
Din pacate, au investit in cine nu merita! In Simon Maurer care isi bate joc de visele lor, le ofera asa zisa calitate germana cu materiale ieftine si finisaje la pret redus, dar la preturi de Germania! Iar daca oamenii vor ceva mai bun pentru casa lor, trebuie sa plateasca in plus si sa scoata din buzunar ultimul banut  si pentru materiale, si pentru manopera! De parca nu i-ar ajunge ca profita de faptul ca omul nu are sa dea banul jos, in avans, pe incredere, cu un an inainte sa se mute in casa, iar Maurer sa construiasca cu banii de la oameni. Iar cei care apeleaza la credite trebuie sa dea in plus la greu! Si asta ca sa se imbogateasca unul pe care il cerceteaza DNA pentru afaceri necurate!

#515
petpetruta

petpetruta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.12.2015
Am vazut ca a preluat cineva o postare mai veche de-a mea. Da, la inceput ma interesa si pe mine un apartament in Tractorul, insa nu am avut incredere la momentul respectiv sa fac pasul asta si se pare ca nu am facut o greseala foarte mare. Altfel, acuma ma numaram si eu printre cei care stateau cu sufletul la gura si asteapta finalizarea primului bloc de cateva luni bune.
Nu stiu daca intarzierea are legatura cu ancheta de la DNA dar acum m-am convins ca oamenii lui Maurer nu fac decat sa vanda vise si sperante frumos ambalate oamenilor de buna credinta, cu scopul de a-i stoarce de bani!

#516
MarinAnamaria

MarinAnamaria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2017
Si totusi... voi cei care sustineti ca Maurer isi bate joc de visele celor care si-au achizitionat apartament  de la ei, de la care ansamblu rezidential v-ati cumparat apartamentul?

#517
CipriCipBv

CipriCipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.04.2017
Ai dreptate Anamaria... se observa dusmania unora in postarile de pe forum; parca numai la Maurer sunt întârzieri, e lume necinstită si cu totii ne-am luat plasa cu ei; toți de la celelalte santiere sunt Happy doar noi ghinionisti si neinspirati de alegerea facuta... Mai terminati cu comentariile de prost gust care nu ajuta pe nimeni; ne interesează ca Maurer sa recupereze si sa intre in ritm normal cu lucrările! Nu ma interesează prea tare ce face Maurer Simon cu DNA, deși daca era asa cum spun unii nu se mai apucau sa faca 7000 de apartamente la Mures si Constanța; corect??
@Iulia tu trebuia sa mergi intr-o vineri sa iti vezi apartamentul...ce ne spui?!

Si de cand "One Of Them" a postat o poza aici cu stadiul lucrarilor, la sfarsitul lunii Aprilie, din ce vad eu din Web-cam_urile de la urban ":))" au mai finalizat un etaj la M4 si au pus geamurile la M3 pana la etajul 6; asta in aprox o săptămână; deci se misca...

#518
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Mai sunt și hateri, ce să-i faci :) invidioși :))

#519
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Servus. Am fost, l-am vazut cu gresia si faianta pusa. E fain pusa, pare ca nu mai au asa mult de facut, cel mai sigur pe la inceputul lunii iunie cred ca ne vom muta. Erau cu granitul pe casa scarii pe la etajul 4, liftul era montat. Ce anume va mai intereseaza ca sa va spun? :)

#520
Deea-Ioanna

Deea-Ioanna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 08.05.2016
Iulia, tu ți-ai anulat promisiunea de garantare și ai făcut alta?

#521
beckyahmet

beckyahmet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2017
Cand mai mergi sa vezi apartamentul? :D

#522
Iuliailie

Iuliailie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 12.01.2016
Nu, nu am anulat-o. Astept sa vad ce se intampla:). Mai merg la receptie , daca nu ma razgandesc pana atunci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate