Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Jungle Book [2016]

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WtR9tqPa48s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5mkm22yO-bs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Probabil un remake al celebrului Jungle Book din anii '60, unul dintre desenele preferate ale copilariei mele. Nu stiu cum va fi povestea, nu am mari asteptari, insa dpdv vizual din trailer arata foarte bine.

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Probabil sigur va fi un remake. Pe imdb scrie "An orphan boy is raised in the jungle with the help of a pack of wolves, a bear, and a black panther". Nu prea a mai aparut ce nou in ultimul timp, toate sunt lucruri vechi, imbracate mai frumos. Aceeasi marie, cu alta palarie. Cam mereu am un sentiment de deja vu cand ma uit la filmele nou aparute. Totul a devenit prea comercial. Pe de alta parte, poate generatia facebook nu a vazut varianta originala, si acum ar fi momentul oportun sa se puna la curent cu ce era bun inainte. Probabil de asta au scos si Pointbreak in 2015. Sincer, e mult sub cel din 1991. Sper ca Cartea junglei din 2016 sa nu ma dezamageasca cum au facut alte filme revitalizate.

Edited by danyel61, 21 March 2016 - 11:07.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,099
  • Înscris: 07.11.2006
Ori pantera neagra-i supradimensionata,ori Mowgli sufera de nanism in primul trailer,iar in al doilea parca apare King Kong.
In orice caz,la cum evolueaza lumea filmelor si dezvoltarea si pretul componentelor de calculator,nu sunt departe vremurile cand oricine isi va putea face propriul film acasa.
Din orice gen pofteste.

Nu ma pronunt in privinta filmului din 1967.L-am vazut si revazut de multe ori.Si la 10 ani,si la 20 de ani,si la..si la...
Dupa trailer,acesta de fata poate va fi vizionat o singura data.Doar pentru a avea habar de el.

#4
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009

View Postdanyel61, on 21 martie 2016 - 11:03, said:

Probabil sigur va fi un remake. Pe imdb scrie "An orphan boy is raised in the jungle with the help of a pack of wolves, a bear, and a black panther". Nu prea a mai aparut ce nou in ultimul timp, toate sunt lucruri vechi, imbracate mai frumos. Aceeasi marie, cu alta palarie. Cam mereu am un sentiment de deja vu cand ma uit la filmele nou aparute. Totul a devenit prea comercial. Pe de alta parte, poate generatia facebook nu a vazut varianta originala, si acum ar fi momentul oportun sa se puna la curent cu ce era bun inainte. Probabil de asta au scos si Pointbreak in 2015. Sincer, e mult sub cel din 1991. Sper ca Cartea junglei din 2016 sa nu ma dezamageasca cum au facut alte filme revitalizate.

dpmdv problema nu e neaparat ca se fac remake-uri, problema cred ca e incapacitatea scenaristilor de a veni cu povesti/subiecte interesante, cu scenarii construite in asa fel incat sa te tina captivat de la inceput pana la sfarsit. Acceptu' pe efectele speciale este prea mare si nu se imbina bine cu scenariile realizate in ziua de azi.

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Concluzia, nimic nou sub soare. E mult mai simplu sa (re)incalzesti pizza cumparata decat sa faci tu una noua. Idei noi ~ ioc.

Edited by danyel61, 21 March 2016 - 12:44.


#6
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Probabil nu se risca si probabil bani. Citeam pe undeva o chestie desi era legata de muzica si anume ca omul relationeaza si accepta mai usor ceva ce stie deja. Jungle Book ramane un subiect hot, e una din cele mai vandute/citite carti ever, filmul a fost un succes, atunci de ce sa nu se faca un remake? Cu siguranta nu va fi mai bun ca cel vechi insa va fi mult mai spectaculos, sunt convins de asta.

Remake-urile pe ultimul an sunt deja un trend la fel si dramele inspirate din fapte reale sau ecranizarile. Cred ca majoritatea filmelor care au aparut in ultima perioada sunt la modul asta.

Ma uitam ca o sa apara in curand si Ben-Hur si e iarasi un remake deja al treilea la acea carte. Si The Revenant dupa cum se stie deja este un remake si lista poate continua cu siguranta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate