Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Numai aici despre MotoGP.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1704 replies to this topic

#73
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Ce puii mei de motocicletă i-au dat ăștia lui Rossi...?Posted Image

P.S. Na, cum se spune, „finis coronat opus”...Posted Image

Edited by crislacor, 03 April 2016 - 21:40.


#74
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Chiar i-am spus tatalui meu cu 10 secunde inainte de accidentul de cartonas rosu :)). "Lasa ca se ciocnesc astia". :))

#75
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
În seara asta am pierdut momente importante:
1. Începutul cursei din MotoGP - Mă uităm la meciul Stelei- egalase ASA și eram prea concentrat pe meci
2. Am pierdut ambele goluri ale Stelei, în direct. Primul- Mă înnebunise copiii și-a trebuit să-le dau ceva de făcut !:) La al doilea mă uitam pe MotoGP chiar în acel moment!
3. Am pierdut căzătura celor de la Ducati, din cauza radarului !:) Stăteam la geam, în bucătărie, să mă afum și hop apare radarului poliției și-l oprește pe un taximetrist și începe circul! S-au certat ei, acolo, iar eucurios ca tot românul, eram atent când la ei când la tv și am pierdut ce era mai important!:)
Motocicleta lui Rossi, din cea de a doua sesiune a fost mult sub prima! Mecanicii să-i au greșit rău de tot setarea! Cu prima tind să cred că avea șanse mari să câștige!
Dacă aș fi boss la Ducati, i-aș concedia instantaneu pe cei doi! Mai ales că nu este prima dată!
PS: Acum îmi dau palme, pentru că puteam vedea pe telefon cursa, iar  pe tv meciul, dar... am uitat, am fost agitat( mai ales când ai unul dintre copii care nu stă locului o secundă și face numai trăznăi și trebuie să-l urmărești non-stop!:) Culmea este că este și fată?:)


#76
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
O fi semănînd cu tac-su'...?!Posted Image

P.S. Legat de celelalte chestii, familia trebuie educată: Barcelona - Real, Formula 1 sau Moto GP sunt evenimente în care NU POT FI DERANJAT!Posted Image

Edited by crislacor, 03 April 2016 - 22:15.


#77
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
@matyred, scuza-ma, dar fata e rapidista. Posted Image Si de aceea era agitata, sa te enervezi tu. Posted Image

P.S. Sa-ti traiasca toti copiii!

Edited by cristinel07, 03 April 2016 - 22:16.


#78
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Mulțumesc, la fel!
Nu au treabă cu fotbalul! Cea mare(8 ani) înțelege să mă lase să mă uit la fotbal,F1,etc, cea mică nu o interesează ( 2,2 ani) și nimeni nu îi stă în cale când trebuie să stea lângă tati!:)
Revenind la MotoGP! Am crezut că Rossi se va duce să-l felicite pe Marc, sau viceversa, dar nimic nici nu s-au băgat în seamă! La interviul de după, doar Marc a zis ceva de Valentino( vb ăia peste el și nu am auzit prea bine), în schimb Rossi a vorbit doar despre motocicleta sa!

#79
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Ce prostie au făcut băieții Ducati. Am impresia că Ianonne a vrut să-l ajute pe Rossi, altfel nu-mi explic. :lol: Varianta JLo la Ducati pare mai plauzibilă după cursa asta. :) Iannone cred că va fi căzut în dizgrație, deși e un pilot foarte bun. Este a 2-a gafă din tot atâtea curse. "Maniac Joe" și-a respectat porecla, însă nu în sensul bun și fanii văd că sunt revoltați pe rețelele de socializare.

Vinales e super pilot, mi-ar plăcea să-l ia Yamaha în locul lui JLo. Putea scoate rezultatul carierei azi, dar s-a emoționat. :blush:

Pedrosa, în ciuda podiumului norocos de azi, nu cred că-l va prinde sezonul următor la Honda. Pare prea slab pentru motocicleta pe care o are.

Na că a căzut Marquez până la urmă, dar nu pe circuit (din păcate), ci pe podium. :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2RnCSfxAFS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 03 April 2016 - 22:39.


#80
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
La Honda cred ca este nevoie de un pilot mai tanar si sa nu-i mai prelungeasca acordul lui Dani (din pacate).. Cazut, necazut, a iesit pe unul Marc. Posted Image

P.S.: Zarco o optiune foarte buna pentru Honda.

Edited by cristinel07, 03 April 2016 - 22:35.


#81
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Vinales merita un loc pe podium! Suzuki, din ce în ce mai bine!

#82
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Atmosfera de dupa cursa dintre VR46 si ceilalti doi spanioli nu-mi place deloc. E urat ceea ce vedem. Pe podium se ignora intre ei, fiecare isi bea sampania proprie iar atmosfera de sarbatoare se transforma in monotonie.

Referitor la Dani, nu stiu pe cine ar putea lua Honda ca sa scoata un rezultat mai bun decat Pedrosa. Daca ne uitam la rezultatele finale din ultimii ani vedem ca Pedrosa este pilotul  care isi merita locul in casa Honda.

#83
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Poate Zarco, nu se stie niciodata.. Este mai tanar cu 5 ani decat Dani. Si aici ma refer in cazul in care iese iar campion mondial la Moto2.

#84
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Problema pilotilor se pune mai degraba la Yamaha, in cazul in care pleaca Lorenzo.

#85
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
De unde știi că Zarco nu ajunge la Yamaha sau chiar la Ducati!?!

#86
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Daca Ducati nu tine nici unul din actualii piloti, atunci totul e posibil.

#87
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Finalul cursei din Argentina la clasa mare

http://hotupload.eu/32i

Poze de la cursa de azi

Attached File  MotoGPArgentina2016.jpg   440.87K   3 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(2).jpg   241.09K   3 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(3).jpg   374.71K   3 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(4).jpg   319.86K   3 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(5).jpg   285.31K   4 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(6).jpg   382.53K   4 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(7).jpg   358.83K   4 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(8).jpg   262.81K   4 downloads
Attached File  MotoGPArgentina2016(10).jpg   414.4K   12 downloads

Clasamentul general
Attached File  clasamentulgeneraldupa2etape.png   47.34K   14 downloads

Urmatoarea cursa in America (08 - 10 aprilie) pe canalele Digi Sport.

Attached File  grandprixoftheamericas.png   533.64K   14 downloads

Edited by cristinel07, 04 April 2016 - 00:16.


#88
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
copitaru are nevoie de ajutorul prietenului iannone , altfel mosulica pupa locul 4. copitaru isi fura singur copita daca isi imagineaza ca poate sa se lupte cu piloti mai tineri. din pacate pentru copitar, nu la fiecare cursa se va putea baza pe amicul iannone. Dupa asa blat ordinar, copitaru mai are nesimtirea sa se bucure de parca ar fi facut ceva depasire incredibila. Ce sa ma astept de la un individ care da cu copita in motocicleta altui pilot. Incep semnele de senilitate la copitar.

Edited by ShevaDani, 04 April 2016 - 09:01.


#89
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View PostCipry7, on 03 aprilie 2016 - 22:32, said:

(...) Na că a căzut Marquez până la urmă, dar nu pe circuit (din păcate), ci pe podium. Posted Image (...)

View PostTritonal, on 03 aprilie 2016 - 23:00, said:

Atmosfera de dupa cursa dintre VR46 si ceilalti doi spanioli nu-mi place deloc. (...)
Partea simpatică e că, după „figura” lui Marquez, la Rossi mă așteptam să savureze momentul, dar și Pedrosa și-a găsit (alt)ceva de făcut cu mîinile, în loc să-și ajute colegul...Posted Image

View PostShevaDani, on 04 aprilie 2016 - 09:00, said:

(...)
Bla, bla, bla... gargara de luni dimineață...?!Posted Image

#90
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Marc, cred că, a devenit ,din copilul "minune", copilul "antipatic" și aceasta se datorează acțiunilor sale de anul trecut când nu și-a apărat corect șansele în ultima cursă! Greu își va spăla imaginea!

Edited by matyred, 04 April 2016 - 11:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate