Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Numai aici despre MotoGP.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1704 replies to this topic

#1315
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Dincolo de asta ... spectacolul a fost garantat !. Cred că favoriții deja încep să se vadă , dar campionatul este lung și orice greșeală poate răsturna pronosticurile !
P.S. Marc a rulat cu 350 km/h și alții la fel . Unde ești F1 ?

Edited by cipaul66, 11 March 2019 - 08:17.


#1316
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

View Post_-KALMAN-_, on 10 martie 2019 - 18:01, said:

Din 2019 toate cursele pot fi urmărite gratuit și pe Servus TV HD Deutschland https://www.servus.c...date=2019-03-10
Doar de curiozitate, cu sau fără reclame în timpul cursei?Posted Image

#1317
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Dovi si-a pastrat victoria si dupa contestatie . Asadar nimic nu s-a schimbat.

Din pacate, parerea mea este ca F1 se va intoare la spectacol cand va incepe sa renunte la o mare parte din asistenta electronica ! Prea multa electronica in F1 !

#1318
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Omul zilei de ieri ar trebui să fie Rossi! A recuperat foarte multe poziții. La polul opus, colegul Vinales!... Lorenzo, inexistent!

#1319
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcrislacor, on 11 martie 2019 - 08:33, said:

Doar de curiozitate, cu sau fără reclame în timpul cursei?Posted Image
Din păcate nu am urmărit toată cursa deci nu știu.

#1320
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Nu toți au antene satelit, și-n primul rând, limba germană nu "prea are trecere", mai ales în partea de SUD a României!
Pentru cei care trăiesc într-o zonă în care se vorbește sau care au studiat limba, constituie un avantaj. Până la urmă, trebuie să înțelegi cât de cât ceva, din ce spun comentatorii!

#1321
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

View Post_-KALMAN-_, on 11 martie 2019 - 14:02, said:

Din păcate nu am urmărit toată cursa deci nu știu.
Na, tre' să văd cum fac acum, că doar televizoru' din dormitor (generic numit „al lu' nevastă-mea”) are tuner DVB-S2, ceea ce îmi va îngreuna puțin vizionarea curselor dacă și dînsa se află prin preajmă...Posted Image

View Postmatyred, on 11 martie 2019 - 14:11, said:

(...) Până la urmă, trebuie să înțelegi cât de cât ceva, din ce spun comentatorii!
Nu-i neapărat nevoie, se poate pune pe mute televizoru' și boxele să meargă pe ceva muzică. La MotoGP ar fi de preferat niște hard-rock sau heavy-metal...Posted Image

#1322
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
O să urmăresc cursa din Argentina dacă nu uit.
MotoGP e exclusiv pe acest canal (5 ani), Eurosport nu va mai transmite deloc. Ăștia au transmis și antrenamentele și imaginea este chiar foarte bună. Față de Eurosport SD toate se văd mai bine. Posted Image

Moto 2, 3, GP https://servusmotogp.com/

Edited by _-KALMAN-_, 11 March 2019 - 14:27.


#1323
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
M-am uitat și eu acum și am văzut că pe satelit au și opțiunea pentru limba engleză.
Din primăvară ;) încolo când încep să mă duc în fiecare weekend la casa de la țară, pentru relaxare :)), mă apuc de plantat "oalele"( parabolicele) . Astra nu era în planul meu, pentru că oricum aveam de când să pun din nou antenele satelit( renunțasem la ele, odată cu instalarea fibrei optice de la RDS, în acea locație). Le montez ( am 5 bucăți :) ) pentru a avea și un back-up în caz că ar cădea semnalul de la Digi.
Este bine că ăștia de la Servus au și varianta în engleză și sper ca și cursele să fie comentate.

#1324
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Opțiunea pentru engleză e numai pentru filme. Cursa a fost comentată în germană pe toate cele 3 piste audio.

Edited by _-KALMAN-_, 11 March 2019 - 16:22.


#1325
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Nasol...asta este...oricum voi alege și Astra...pentru MotoGP! :)

#1326
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Pentru Spania transmisia MotoGP este la mâna DAZN ,din păcate nu sunt pe satelit ci doar pe cablu  . Exista oarece surse IPTV care transmit DAZN Spania dar nu știu cum se „mișcă” atunci când serverul este solicitat . Majoritatea surselor de pe satelit care transmit sunt codate așa că e destul de greu să fii mulțumit (BT Sport , Eurosport NL , Nova Sport , etc) .
PS. Lipsesc interviurile și comentariile avizate de pe Movistar MotoGP ... , păcat !

#1327
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
astazi mi-am pus o antena de 80, special pentru a vedea din weekendul urmator, MotoGp in HD, fara a mai fi nevoit sa caut diferite stream-uri , dar mai ales, fara a mai astepta ca prostul, trenul in aeroport, in ceea ce priveste EuroProst Romania..

@crislacor, cu siguranta vei primi feedback in privinta publicitatii sau nu in timpul transmisiei in direct. :D
m-am uitat pe EPG si din ce am vazut se transmite doar sambata si duminica.. ( nimic de Free Practice)

PS: @Kalman, am reusit intr-un final :D Posted Image

Attached Files


Edited by Fly_85, 26 March 2019 - 18:06.


#1328
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

View PostFly_85, on 26 martie 2019 - 18:03, said:

(...)
@crislacor, cu siguranta vei primi feedback in privinta publicitatii sau nu in timpul transmisiei in direct. Posted Image
(...)
Etapa asta mă va sări, cu siguranță, da' dup-aia am de gînd să-mi bag puțin mînușițele pe la (fosta) antenă de Telekom și s-o orientez către 19.2E, pentru Servus ăla de la nemți...Posted Image  Iar nevastă-mea n-are decît să ia o bază în altă cameră, pînă mă uit eu la MotoGP. Evident, asta pînă îmi iau în sufragerie un televizor mai mare, mai frumos și mai dăștept (și mai scump, cum altfel?!) și atunci n-o voi mai deranja pe dînsa...Posted Image

#1329
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
Am urmărit aseară (totuși) ultimele 7-8 tururi de la MotoGP, pe Servus HD. Faină imaginea!Posted Image Și încă o dată mulțumiri lui Kalman pentru pont!Posted Image
În altă ordine de idei, mare, mare pișicher Rossi ăsta, a stat atîîîtea tururi în spatele lui Dovi și i-a tras clapa chiar în ultimul, cu vreo 6-7 viraje înainte de sosire...!Posted Image

#1330
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
sa inteleg ca te-a parasit rabdarea pana etapa viitoare ai ai pus manutele pe antena aia.. dar doamna a fost de'acord ? Posted Image

Edited by Fly_85, 01 April 2019 - 15:18.


#1331
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
Nuuu, a trebuit să vin pînă la muncă și m-am folosit de prilej (aici am tembelizor cu DVB-S2 și antena e deja pe 19.2E)...Posted Image

P.S. Iar acasă tre' să mai aștepte modificarea, weekend-u' ăsta voi fi plecat.Posted Image

#1332
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postcrislacor, on 01 aprilie 2019 - 14:37, said:

În altă ordine de idei, mare, mare pișicher Rossi ăsta, a stat atîîîtea tururi în spatele lui Dovi și i-a tras clapa chiar în ultimul, cu vreo 6-7 viraje înainte de sosire...!Posted Image
Cam asa obisnuia sa faca Doctorul cu toti adversarii! E adevarat ca pe unii, gen Max Biaggi, ii opera mai rapid. Din pacate timpul nu iarta si Valentino nu mai e la fel de fresh ca-n tinerete.
Parca mai ieri ma uitam din greseala la clasa Moto 125cc, in asteptarea cursei de 500cc unde Mick Doohan facea legea, cand ochii mi-au picat pe acest tanar nebun, Valentino Rossi, care parca concura singur acolo! :OK:
Se-ntampla undeva prin 96'-97'. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate