Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Bazias - Sulina cu barca gonflabila

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
lulla

lulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.02.2013
@ Quantum.      Asa este,   riscul este mare,   dar si cei ce merg pe munte risca sa fie muscati de vipera,   sa dea nas in nas cu ursul,   iar cel ce iese din casa ca sa cumpere o paine risca sa fie calcat de masina,   toti avem un risc mai mare sau mai mic,   dar el exista.       In privinta barcii am mai navigat cu gonflabila,  cei drept fara motor,  dar la valuri de peste 20-25 cm zici ca mergi cu masina pe aratura,  deci tragi la mal si astepti vreme frumoasa.      Am precizat ca voi "merge" cu viteza mica, aproape de mal, in caz de pericol trag urgent la mal,  motorul il tin doar pentru a avea control asupra barcii,  adica de a nu pluti in deriva si nu pt viteza.          Sunt nascut pe malul Dunarii, parintii sunt din Delta " Chilia-Veche", si nu-mi este teama de apa.    Doresc foarte mult sa vizitez Dunarea la Cazane acesta este visul meu,   restul e mai putin important,  daca nu voi putea realiza aceasta aventura voi veni cu masina de-a lungul Dunarii pe sosea,  dupa,  voi putea muri implinit.    Este apa langa care m-am nascut,  "rapa" Galati,  cunoscatorii stiu ce este "rapa",  aici am crescut,  in copilarie chiuleam de la ore si fugeam la scaldat in Dunare,  am invatat la  28,  am locuit si inca locuiesc  la 3-400m de Dunare,  iar acum nu trece saptamana sa nu trec sa o "salut".      Respect Dunarea,  dar si ea pe mine,  cand o vad " involburata" urc repede pe mal,   cand e linistita inseamna ca ma accepta,  si tot asa...

#20
lulla

lulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.02.2013
@Barbosa.   Te-as intreba cam care ar fi starea drumurilor de la Bazias spre est,   ce am vazut pe street wiever sunt poze din 2012,   am urmarit din 50-50m traseul din Clisura si am tras concluzia ca e cam  "naspa".    Oricum nu renunt,   dar nu-mi place sa fiu monitorizat,   il fac cu bicicleta,   nu-l las,   dar nici nu stric o masina pt el.   Multumesc pt informatii!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate