Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Android 7.0 Nougat

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Mai este un topic deschis, mai mult sau mai putin pe aceeasi tema: http://forum.softped...1261-android-n/

View Postwikkiz2, on 29 august 2016 - 10:51, said:

Ce stiti despre android nougat 7.0?
Ce intrebare stupida... Posted Image

View Postwikkiz2, on 29 august 2016 - 10:51, said:

Eu am un s6 edge si sunt tare suparat pe baterie. Din cate am citit.. s-ar putea sa se optimizeze mai bine treaba cu bataria.
Pentru problema asta ai topic dedicat: http://forum.softped...galaxy-s6-edge/

View Postwikkiz2, on 29 august 2016 - 10:51, said:

Aveti idee ce telefoane vor beneficia de android 7.0?
Google it! Exemplu: http://www.androidau...-update-679175/

#38
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Ok. Multumesc.

Imi cer scuze daca am suparat pe cineva :)

#39
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Nu e neapărat că ai fi supărat pe cineva, dar Android 7 nu mai e demult o știre noua. Eu (si daca țin bine minte s i Lesbianu) l-am tot testat de la primul DP - adică de pe la jumătatea lui martie. De atunci au apărut încă 5 versiuni de test (ultima se vrea cea "finala" dar noi vedem că e mai degrabă un DP6. Printre posesorii de Nexus-uri se crede că adevărata versiune de Nougat va veni cu Nexus-urile din 2016 - mai precis ne așteptăm la un 7.1 prin octombrie.
Cat despre Android 7.... Anul asta or să îl vadă doar noile telefoane lansate, la care se adauga N6, N5X, N6P. În rest... E de așteptat -mai ales că dezvoltatorii trebuie să își facă a po locațiile compatibile cu noile API-uri altfel nu vor merge în Multiwindow de exemplu. Personal prefer 7-le, dar abia aștept momentul în care va apărea și pentru el Xposed framework.

În rest... Facilitățile din N au tot fost prezentate și discutate în diverse locuri (inclusiv în română). Eu am preferat întotdeauna pagina dezvoltatorilor de la Google, dar se găsesc informații și pe alte bloguri tehnice.

#40
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca cineva inca nu a citit, sau auzit despre functiile introduse in Andoid Nougat, il invit sa urmareasca "overview"-ul celor de la AndroidAuthority:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6JKve8YLwu4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In mare, iti faci o idee despre cum arata si ce "noutati" aduce.;)

#41
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View Postbf_2016, on 30 august 2016 - 20:37, said:

Esti multumit de Android 7?Se justifica sa treci de la versiunea 6.1 la 7?
Da. Sunt multumit cu DP5-ul (asta e ultima versiune primita de Nexus 6-le pe care il folosesc). E stabil, am cam aceleasi performante cu Android 6.0.1 (nu exista Android 6.1 - cel putin nu pe Nexus-uri si deci... nici pe alte telefoane :) ). In plus multiwindow-ul merge fara probleme. Nu o sa listez noutatile din Nougat (exista site-ul Google si numeroase bloguri tehnice care au tratat subiectul). Am putut roota telefonul (asta chiar de la primul DP) am custom recovery (TWRP), daca as avea si Xposed Framework pentru N totul ar fi perfect.
Va mai fi un pic de lucru la unele aplicatii ca sa fie compatibile cu multiwindows-ul si cu noile API-uri dar una peste alta N-ul merita, mai ales ca ... in cateva saptamani voi trece la Pure Nexus bazat pe N (am stat destul pe N - am testat pentru Google, am trimis bug report-uri - acum ca este destul de stabil ca sa fie lansat pe piata... e timpul pentru o evolutie (Pure Nexus mi-a placut mia mult decat 6-le stock - vezi de ce pe pagina comunitatii The PureNexus Project de pe G+ :) ).

Se inteleg de aici sper ca (cel putin pentru mine) se justifica trecerea de la 6.0.1 la 7.0... Cu un backup complet facut inainte ca sa ai la ce te intoarce in caz ca te razgandesti (exista si astfel de cazuri).

#42
AndreiGTi

AndreiGTi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.10.2016
Ce inseamna Nougat? ,oare?

#43
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nougat cam asta inseamna

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate