Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Android 7.0 Nougat

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
App drawer e "compartimentul" unde in prezent accesezi toate aplicatiile instalate pe telefon (si vizibile in app drawer).
Iar in Android N se pare ca nu mai exista, ci vei avea toate aplicatiile pe ecranul principal, exact cum e la iPhone/iPad si la unele telefoane chinezesti.

Dar nu stiu cum anume vor rezolva cu widget-urile, plus ca mie mi-e deja greata de ciorba de aplicatii si eventual widget-uri ce se va crea odata cu renuntarea la app drawer. In prezent iti poti aranja pe homescreen frumos scurtaturile folosite frecvent, widget-urile necesare, iar restul aplicatiilor raman in app drawer pentru accesarea lor la nevoie.

Edited by Hider141, 17 March 2016 - 11:03.


#20
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Îți faci singur un folder, 2,3 în care îți bagi aplicațiile aranjate asa cum vrei tu nu cum vrea Google. Și ai scăpat de carnatul ala insiruit din app drawer.

#21
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Rootless N.

Explicații ChainFire.

Edited by Gif2D, 08 April 2016 - 10:50.


#22
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu nu am avut nici o problema cu root-ul pe N (prima versiune Preview), sunt alte "bube" mai sacaitoare decat asta. Om vedea ce ne rezerva viitorul!Posted Image

#23
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Pe ce jucarie ai Android N?

#24
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostLesbianu, on 08 aprilie 2016 - 11:11, said:

Eu nu am avut nici o problema cu root-ul pe N (prima versiune Preview), sunt alte "bube" mai sacaitoare decat asta. Om vedea ce ne rezerva viitorul!Posted Image
Si esti sigur ca aplicatiile ce necesita root foloseau comenzi ce exista doar in toolbox sau busybox, si nu exista si in toybox?

#25
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View PostSerafim606, on 08 aprilie 2016 - 11:15, said:

Pe ce jucarie ai Android N?
Nexus 5X.

View PostHider141, on 08 aprilie 2016 - 12:03, said:

Si esti sigur ca aplicatiile ce necesita root foloseau comenzi ce exista doar in toolbox sau busybox, si nu exista si in toybox?
Nu am cum sa fiu sigur, sunt un utilizator "light". Dar, la cele cateva aplicatii pe care le-am folosit eu, nu am intampinat probleme (exemplu: FlashFire sau Greenify). La fel, nu am auzit plangeri legate de functionarea aplicatiilor (care necesita root) la ceilati posesori de Nexus care testeaza N-ul.:habarnam:

#26
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Sa vezi ce frumos o sa fie cand nu o sa mai recunosti android n pe nici un device inafara  de nexus. 😂

#27
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Oricum in romania mai dureaza pana vom pe telefoane update la N, undeva prin 2017 va ajunge la toate telefoanele :)
Sunt curios sa vad pe partea de performanta/optimizare cum sta treaba.

#28
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Cum adica? Suntem destui posesori de Nexus-uri si in Romania si destui am incercat deja cele trei versiuni DP de Android N pe Nexus 6, 5X sau 6P. Impresiile noastre sunt in general favorabile, desi mai este de lucru la el - oricum ar fi insa noi vom avea Android N final in maxi8m 5 luni. A, daca te referi la telefoanele "de firma" 2017 pare un termen decent; dar aici tine de politica fiecarui fabricant (de asta am trecut eu pe Nexus-uri de vreo patru ani :) ).
Cred ca ai citit deja destule recenzii asa ca nu insist (daca e cazul, viziteaza-ne poe threadurile de Nexus 5 (multi dintre Nexus-isti inca discuta noutatile si aici, desi N5 nu va primi N oficial), Nexus 6, Nexus 6X s Nexus 6P.

#29
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

View Postdanmerezeanu, on 03 iunie 2016 - 23:09, said:

Cum adica? Suntem destui posesori de Nexus-uri si in Romania si destui am incercat deja cele trei versiuni DP de Android N pe Nexus 6, 5X sau 6P. Impresiile noastre sunt in general favorabile, desi mai este de lucru la el - oricum ar fi insa noi vom avea Android N final in maxi8m 5 luni. A, daca te referi la telefoanele "de firma" 2017 pare un termen decent; dar aici tine de politica fiecarui fabricant (de asta am trecut eu pe Nexus-uri de vreo patru ani Posted Image ).
Cred ca ai citit deja destule recenzii asa ca nu insist (daca e cazul, viziteaza-ne poe threadurile de Nexus 5 (multi dintre Nexus-isti inca discuta noutatile si aici, desi N5 nu va primi N oficial), Nexus 6, Nexus 6X s Nexus 6P.
Eu de exemplu detin huawei p8 lite si cei de la huawei au spus ca si acest model va primi update la android n, undeva prin iarna,ca e 2016 sau 2017 nu se stie inca :)
De-asta am spus undeva prin 2017, cel putin pentru modelele mid-budget :)
Am citit reviewurile,dar vorba aia, pana nu ai in mana, tot degeaba :D

#30
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Tot e bine ca au promis. Măcar ai o speranță (deși în promisiunile fabricanților e bine să crezi cu moderație - m-am fript cu așa ceva cu ani în urmă) - vor fi însă destule telefoane care nu vor primi N deși ai hg hardware suficient de puternic. De asta un Nexus - chiar și second hand - e o opțiune. Măcar ai garanția că cel puțin doi ani vei primi update-uri; iar după asta... de regulă există porturi de la frații mai mari. De exemplu, am Android 6 pentru Nexus 4, deși e un telefon lansat in 2012 - și se mișca OK. Câte alte telefoane se pot lăuda cu așa ceva? :)

#31
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Si daca nu apare, tot vor aparea romuri customizate cu android n :)
Stiu ce zici, pe langa huawei, mai am un xperia sp pe care folosesc 6.0.1 si merge impecabil si in benchmark scoate peste huawei desi e hardware mai vechi cu 2 ani si mai slabut, dar huawei are Mali-450MP4, iar sp-ul are adreno 320 care inca este peste :)

#32
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Mi-ar place ca google sa implementeze in sistem o chestie prin care eu sa pot sterge toate aplicatiile pe care eu nu le folosesc si nu afecteaza sistemul. Un fel de lista cu aplcatii care nu apartin de anroidul nativ.  Daca urasc ceva la android sunt bloatwarele. Evident ca se poate rezolva cu root dar pierzi garantia. Nu stiu daca google poate face asta dar ar fi SUPER. Fabricantii castiga bani de pe urma acestor CACATURI si nu este corect sa fiu obligat sa le tin in telefon sau tableta daca nu vreau. Nu toate bloatwaele pot fi dezactivate.

#33
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
La celelante ma refeream si eu. Nu stiu daca e posibil. Macar cele care apar in google play si sa le putem sterge de acolo. Nu ma refer la ce e pe nexus. Google baga in sistem strictul necesar. Dupa ce am sters foarte multe din aplicatiile de pe tableta mea samsung,bateria tine mai mult si se incarca mult mai repede ca inainte. Ini place samsung dar pun prea multe aplicatii ce nu isi au rostul.

#34
wikkiz2

wikkiz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2009
Buna ziua,

Ce stiti despre android nougat 7.0?

https://www.android....ons/nougat-7-0/

Eu am un s6 edge si sunt tare suparat pe baterie. Din cate am citit.. s-ar putea sa se optimizeze mai bine treaba cu bataria.


Aveti idee ce telefoane vor beneficia de android 7.0?

#35
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Ultimele de la Samsung sigur vor beneficia de update, de restul nuj.

#36
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
http://daytrend.ro/c...oid-7-0-nougat/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate