Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Farmece? Vraji? Ajutor...

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postsceptic01, on 12 martie 2016 - 17:58, said:

Moderatori, va rog frumos, inchideti topic-ul si stergeti-l va rog.

Am venit aici in cautare de idei, deschidere, sprijin, nu sa se dea vina pe mine ca am tulburari psihice (wtf?!) cand am spus clar ca am avut acele vise ciudate, nu doar eu ci si sora mea. Nu am venit sa fiu jignita. Va doresc tuturor multa sanatate si sper sa nu treceti prin ce am trecut eu.

Va rog frumos, inchideti si stergeti acest topic.

Un subiect nu poate fi sters ori inchis la cerere. Vezi punctul 6 din Regulamentul general!
Daca ai avut curajul sa deschizi acest topic, atunci trebuia sa fii pregatita sa infrunti si opinii de aceasta natura. In acest domeniu fiecare idee iti este judecata de pe pozitii extrem de variate: religioasa, medicala, psihologica, parapsihologica s.a.m.d. Fiecare utilizator al forumului are dreptul de a-si exprima opinia, atata vreme cat respecta regulamentul. Nu te obliga nimeni sa raspunzi la postarile al caror continut te deranjeaza. Sunt sigur ca exista persoane care iti pot intelege situatia in contextul domeniului paranormalului si care iti pot deveni parteneri de comunicare, de la care sa obtii idei care sa te inspire. La fel si tu, poti fi mai intelegatoare fata de cei care nu cred in aceste lucruri si pe care esti libera sa ii ignori sau sa ii ajuti sa inteleaga, daca consideri ca merita efortul.
Postarile jignitoare le-am sters. Cele care au ramas, chiar daca unele te fac sa te simti inconfortabil sunt sigur ca le poti ocoli.

#38
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,555
  • Înscris: 16.03.2004

View Postsceptic01, on 12 martie 2016 - 17:03, said:

Sunt noua pe forum si disperata. Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, voi fi foarte recunoscatoare.

Sfaturi ai primit, si unele foarte bune, dar ai fost tu dispusa sa le accepti? :huh:

#39
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@dragodana
Ti-am sters postul. Pentru asa ceva exista mesageria privata. Muta cursorul mouse-ului pe numele userului si fa click pe "Send message"! Mai departe te descurci... (aceasta este ce mai rapida metoda pt. a contacta pe cineva pe privat).

#40
dragodana

dragodana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.04.2016
pt sceptic 01 ti am trimis mesaj privat

#41
Gablin

Gablin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2016
Cee ce va pot spune despre farmece si vrăji este sa nu va duceți la acele persoane care își fac publicitate pe internet,căutați babe,femei in vârsta care nu au astfel de publicități .
Dacă aveți probleme de genul :
Farmece,vrăji,blesteme Etcc îmi puteți lasă un mesaj privat si va pot îndruma .

Edited by _-_, 19 September 2016 - 16:52.
adresa de e-mail eliminata / nu se ofera detalii de contact pe forumul public!


#42
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,555
  • Înscris: 16.03.2004
Tu nu-ți faci publicitate, Gablin, prin prezenta? De ce zici, nu vă duceți la cele care-și fac publicitate?!

#43
Gablin

Gablin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2016
Eu nu-mi fac publicitate,eu nu cer bani pentru îndrumări .e netul plin de tămăduitoare vrăjitoare etcc care te mănâncă doar de bani si nu-ti fac nimic in schimb,eu la asta ma refeream sa nu meargă la astfel de persoane.

#44
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostGablin, on 19 septembrie 2016 - 16:25, said:

Eu nu-mi fac publicitate,eu nu cer bani pentru îndrumări .e netul plin de tămăduitoare vrăjitoare etcc care te mănâncă doar de bani si nu-ti fac nimic in schimb,eu la asta ma refeream sa nu meargă la astfel de persoane.

Pentru ca ai declarat ca oferi consultatii gratuite ti-am lasat mesajul de mai sus (nu l-am sters, doar l-am editat), desi fiind vorba de un forum public consultatiile ar trebuie sa fie oferite tot public. Pe forum suntem anonimi, deci se poate discuta orice nu contravine legislatiei tarii si regulamentului forumului, fara ca discutiile sa poata fi asociate unor persoane reale. Aceasta este unul dintre motivele pentru care nu oferim detalii personale pe forumul public! Acea adresa de e-mail pe care ai postat-o (poate fi a ta sau a altcuiva care nu doreste sa primeasca cereri de "indrumare") nu poate sa ramana, in schimb i-o poti oferi prin mesageria privata cui ti-o solicita.

#45
Rzv_Nbj

Rzv_Nbj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.06.2019
Salut,mai este cineva pe aici? Pe acest subiect,as vrea un sfat de la o persoană care are idee de astfel de probleme.

#46
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Rzv,ce problema ai?Voi incerca sa te ajut...macar cu un sfat.Am trecut si eu la un moment dat prin ceva mult mai urat decat subiectul de aici.

#47
Rzv_Nbj

Rzv_Nbj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.06.2019
Cum se poate scăpa de așa ceva. Din păcate, Biserica nu m-am ajutat foarte mult, poate nu am făcut ce trebuia. Am fost pe la mănăstirea Frăsinei de mai multe ori... Nicio schimbare majoră. Daca ai ceva sfaturi pt a scăpa de probleme de genul acesta. Am citit pe forum multe subiecte de genul,câteva persoane s-au lovit de așa ceva, restul doar comentarii pe lângă. De asta nici nu-mi povestesc viața. M-am intresează niste sfaturi din partea persoanelor trecute prin așa ceva, nu glume și ironi...

Edited by Rzv_Nbj, 16 June 2019 - 22:54.


#48
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Si eu am fost luata la misto,considerata bolnava psihic...Oameni printre ...ceilalti ...si aici ca peste tot.Ar trebui sa povestesti despre ce este vorba la tine ,pentru ca sa iti pot da un sfat.Pe mine nu m-au ajutat nici manastirile nici preotii atunci cand am avut probleme...In schimb cred ca m-a tinut pe linia de plutire faptul ca mergeam des la Liturghie,ma rugam mereu...Dar pentru a scapa de genul asta de probleme e nevoie de altceva.

#49
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019

View PostRzv_Nbj, on 16 iunie 2019 - 22:49, said:

Cum se poate scăpa de așa ceva. Din păcate, Biserica nu m-am ajutat foarte mult, poate nu am făcut ce trebuia. Am fost pe la mănăstirea Frăsinei de mai multe ori... Nicio schimbare majoră. Daca ai ceva sfaturi pt a scăpa de probleme de genul acesta. Am citit pe forum multe subiecte de genul,câteva persoane s-au lovit de așa ceva, restul doar comentarii pe lângă. De asta nici nu-mi povestesc viața. M-am intresează niste sfaturi din partea persoanelor trecute prin așa ceva, nu glume și ironi...
Faptul ca te duci la o manastire nu inseamna ca trebuie sa se intample si ceva cum doresti tu.
Spovedes-te  si tine canonul randuit de preot. Eu stiu ca Biserrica  il are pe Sfantul Ciprian (fost vrajitor).Cere-i ajutorul si protectia.

Edited by Iulius-Foyas, 17 June 2019 - 06:21.


#50
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,555
  • Înscris: 16.03.2004
Vrăjitoarele au mai multă putere (și implicit succes) decât preoții, care nu au deloc, dar preoții întotdeauna au fost în conflict cu vrăjitoarele, fiindcă ei nu pot face nimic, dar vor bani, la fel ca vrăjitoarele, care măcar fac ceva...:ermm:...

#51
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,555
  • Înscris: 16.03.2004
O vrăjitoare face ce-ți spune de banii pe care-i dai: îți relevă trecutul, prezentul și viitorul, dar un preot ce face? Nimic. Dar bani, vrea și el!
De aceea preoții urăsc vrăjitoarele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate