Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Farmece? Vraji? Ajutor...

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
sceptic01

sceptic01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.03.2016
Buna ziua,

Sunt noua pe forum si disperata. Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, voi fi foarte recunoscatoare.
In primul rand, nu am crezut niciodata (pana de curand) in farmece. S-au intamplat insa o gramada de evenimente inexplicabile si bizare.

In 2006 ambii parinti s-au imbolnavit subit. Am pus acest lucru pe seama inaintarii in varsta.

Din 2010 viata mea a devenit un calvar. In primavara lui 2010 am facut un cheag de sange de la anticonceptionale. Aproape am murit. Cateva saptamani mai tarziu am visat ca imi spunea cineva ca voi muri sufocata in somn (nu puteam respira si nu ma puteam trezi).

In primaravara lui 2011, am visat dracusori in aceeasi saptamana, si eu si sora mea (fara sa ne vorbim una cu cealalta si locuind in orase diferite). Nu ne-am gandit deloc la farmece. Sunt o persoana credincioasa. La sfarsitul lui 2011, logodnicul meu (eram impreuna de 8 ani) s-a despartit de mine fara prea multe explicatii.

In 2012, am fost internata cu pneumonie si mi s-a facut antibiotic intravenos de la care am suferit o reactie adversa. Aproape am murit. In 2013, aproape am fost spulberata pe trecerea de pietoni. In 2014 m-am certat rau cu sora mea, si in 2014 am fost si intr-un avion care a ratat aterizarea de doua ori. In 2015 m-am certat si cu parintii mei, si pana la urma am avut o cadere psihica. Dar eu sunt incapatanata, am incercat sa nu ma las afectata. Am mers pe la psihologi (mai fusesem si in 2012 si in 2013 dar fara mare succes) si la preoti, dar visam intruna urat (serpi) si ca ma sufoc.

In februarie 2016, am visat ca mi-a facut cineva vraji. A doua zi a sunat sora mea si a spus ca a visat ca i-a facut cineva vraji. In acel moment am inceput sa cred ca poate, ei bine, chiar ne-a facut cineva vraji.

In disperare de cauza, am fost la cineva sa-mi dea in cafea. Nu i-am spus de ce venisem (sunt sceptica). Mi-a spus ca vede o potcoava (noroc) si apoi o potcoava intoarsa si ca mi-a intors cineva norocul si ca eu ar fi trebuit sa fiu mult mai bine decat sunt acum. Mi-a spus ca vede o femeie intre doua varste. Mi-a mai spus si alte lucruri din trecut cu indeajuns de multe detalii reale incat sa am incredere in ce mi-a spus.

Intrebarea mea este: cunoasteti sau ati avut astfel de experiente? Chiar exista? Eu in continuare nu vreau sa cred. De ce am visat urat in primavara lui 2011 si 2016 si eu si sora mea? Se reinnoiesc vrajile la 5 ani sau primavara? Daca vi s-a intamplat, cum ati scapat de astfel de evenimente? Pana recent nu am crezut in asa ceva, am pus totul pe seama unei crize de 30 de ani (am implinit anul trecut). Dar cand am visat de vraji in aceeasi noapte si eu si sora mea… si cu informatiile din cafea… Am inceput sa cred. Am 31 de ani, nu sunt maritata, nu am copii, am o relatie care merge prost (prietenul meu era f bine atunci cand ne-am cunoscut, si in ultimul timp a avut probleme profesionale, ceea ce ma face sa cred ca i-am transmis farmecele sau ceva in gen), nu mai imi fac sperante la nimic, nu imi doresc decat o viata cat de cat normala si nu inteleg de ce mi-ar face cineva rau.

Daca vrajile se fac prin haine etc. atunci multe persoane mi-ar fi putut face pt ca am dat multe haine pe care nu le mai purtam cunostintelor sau unor necunoscuti. Tot prin 2010/2011 am avut muncitori in casa si mi-am lasat logodnicul sa-i supravegheze (si el a plecat) si mi-au disparut niste haine si bijuterii. Parintii mei o banuiesc pe mama fostului meu logodnic de farmece dar eu ma intreb daca poate a fost ceva indreptat asupra familiei mele in general, avand in vedere ca si sora mea visa urat. Dar ea nu a avut astfel de evenimente nefericite. Multumesc din suflet anticipat pentru orice raspuns si va urez multa sanatate tuturor!

#2
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
farmece nu exista, sunt fake-uri.
vraji exista, doar ca nu tigancile le fac ci extraterestrii.

#3
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016

 sceptic01, on 12 martie 2016 - 17:03, said:

Multumesc din suflet anticipat pentru orice raspuns si va urez multa sanatate tuturor!
Raspuns la c e? Care e intrebarea?

#4
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,897
  • Înscris: 16.03.2004
Daca spui ca esti credincioasa, de ce te miri ca te-au atacat spiritele necurate? Oamenii credinciosi nu sunt atacati de cel rau. Ori tu te-ai dus sa discuti cu el, la sedintele de ghicit.

#5
sceptic01

sceptic01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.03.2016

 Lumianu, on 12 martie 2016 - 17:12, said:

Raspuns la c e? Care e intrebarea?

Am scris mai sus:
Intrebarea mea este: cunoasteti sau ati avut astfel de experiente? Chiar exista? Eu in continuare nu vreau sa cred. De ce am visat urat in primavara lui 2011 si 2016 si eu si sora mea? Se reinnoiesc vrajile la 5 ani sau primavara? Daca vi s-a intamplat, cum ati scapat de astfel de evenimente?

Corect ar fi fost sa spun 'intrebarile'. Multumesc.

#6
Lumianu

Lumianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.03.2016
Nu.Nu.Fa ce vrei. Nu stiu. Nu exista vraji. Nu mi s-a intamplat, am treburi mai importante de facut.

#7
sceptic01

sceptic01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.03.2016

 dark, on 12 martie 2016 - 17:14, said:

Daca spui ca esti credincioasa, de ce te miri ca te-au atacat spiritele necurate? Oamenii credinciosi nu sunt atacati de cel rau. Ori tu te-ai dus sa discuti cu el, la sedintele de ghicit.

Multumesc pentru mentalitatea de dat vina pe victima. Pai m-am dus dupa 6 ani de chin continuu, va rog sa cititi toata povestea cu atentie.

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 sceptic01, on 12 martie 2016 - 17:03, said:

Buna ziua,

Sunt noua pe forum si disperata. .... Dar ea nu a avut astfel de evenimente nefericite. Multumesc din suflet anticipat pentru orice raspuns si va urez multa sanatate tuturor!
"Sunt o persoana credincioasa" credincioasa fata de Dumnezeu ? din aceste cuvinte "am fost la cineva sa-mi dea in cafea" nu reiese , adica nu aveai ce sa cauti la asa ceva . In fine ,nu asta e important acum, vorbeste cu preotii sa-ti faca Moliftele Sfântului Vasile cel Mare (citeste aici despre Ce sunt Moliftele Sfântului Vasile cel Mare?) si ai mai multa incredere in Dumnezeu si se rezolva, stiu personal oameni care au fost indraciti si tot au reusit sa scape.

Mesaj pentru glumeti: cei care aveti chef de glume, mutati-va pe aria de FUN ,aici nu e NIMIC DE GLUMIT !

Edited by stlk, 12 March 2016 - 17:30.


#9
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,897
  • Înscris: 16.03.2004

 sceptic01, on 12 martie 2016 - 17:19, said:


Multumesc pentru mentalitatea de dat vina pe victima. Pai m-am dus dupa 6 ani de chin continuu, va rog sa cititi toata povestea cu atentie.
Si ce doresti sa-ti spunem noi? Daca exista vraji? Da, exista.
Acum vine intrebarea: de ce au avut vrajile efect asupra ta.

#10
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,897
  • Înscris: 16.03.2004

 sceptic01, on 12 martie 2016 - 17:19, said:


va rog sa cititi toata povestea cu atentie.

Am citit cap-coada.

#11
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
fata, eu zic sa-ti vii in fire. Tot ce ti s-a intamplat pana cum este...VIATA. Unii o au mai grea, altii o au mai usoara. ZIci ca era sa mori de cateva ori, dar a cui e vina? De la vraji ai luat anticonceptionale sau asa ai decis TU? Cand era sa te calce masina, nu cumva erai neatenta? Certurile cu parintii si familia in general sunt un lucru uzual, chiar toti crezi ca au vraji facute? Despre relatiile amoroase nu imi permit sa discut, dar daca te poti detasa un pic si sa privesti in urma obiectiv, ai sa vezi si unde au fost problemele (nu exista "a plecat fara multe explicatii", problemele erau acolo, doar ca le-ati ignorat).

Tu pur si simplu nu gasesti explicatii pentru niste lucruri care ti s-au intamplat si pentru ca viata ta nu merge asa cum iti doreai. Unii dau vina pe "ghinion", altii cred ca li s-au facut vraji, altii incearca sa vada unde au gresit si sa rezolve problemele. E tare greu sa-ti asumi responsabilitatea pentru lucrurile gandite si facute si pentru efectele lor.

Edited by Michidoo, 12 March 2016 - 17:28.


#12
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014

 sceptic01, on 12 martie 2016 - 17:03, said:

Am 31 de ani, nu sunt maritata, nu am copii, am o relatie care merge prost

Ceea ce ti se intampla tie este foarte simplu, se numeste VIATA. Cu bune si rele.
Nu are nimic de-a face cu vraji, farmece si alte gogorite din astea, nu le mai imbogati pe asa zisele vrajitoare/ghicitoare ca o faci degeaba.

#13
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,897
  • Înscris: 16.03.2004

 Michidoo, on 12 martie 2016 - 17:26, said:

Tu pur si simplu nu gasesti explicatii pentru niste lucruri care ti s-au intamplat si pentru ca viata ta nu merge asa cum iti doreai.

In principiu ai dreptate, dar sunt acele vise neobisnuite, despre care initiatorul ne-a relatat ca le-a avut.

#14
sceptic01

sceptic01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.03.2016

 Michidoo, on 12 martie 2016 - 17:26, said:

fata, eu zic sa-ti vii in fire. Tot ce ti s-a intamplat pana cum este...VIATA. Unii o au mai grea, altii o au mai usoara. ZIci ca era sa mori de cateva ori, dar a cui e vina? De la vraji ai luat anticonceptionale sau asa ai decis TU? Cand era sa te calce masina, nu cumva erai neatenta? Certurile cu parintii si familia in general sunt un lucru uzual, chiar toti crezi ca au vraji facute? Despre relatiile amoroase nu imi permit sa discut, dar daca te poti detasa un pic si sa privesti in urma obiectiv, ai sa vezi si unde au fost problemele (nu exista "a plecat fara multe explicatii", problemele erau acolo, doar ca le-ati ignorat).

Tu pur si simplu nu gasesti explicatii pentru niste lucruri care ti s-au intamplat si pentru ca viata ta nu merge asa cum iti doreai. Unii dau vina pe "ghinion", altii cred ca li s-au facut vraji, altii incearca sa vada unde au gresit si sa rezolve problemele. E tare greu sa-ti asumi responsabilitatea pentru lucrurile gandite si facute si pentru efectele lor.

Pai asa am spus si eu. Ca e ghinion, coincidenta, ca nu fac fata, ca sunt eu moale...

Dar ce m-a determinat pe mine sa devin suspicioasa este ca si eu si sora mea am visat urat (va rog cititi cu atentie) in aceleasi zile aceleasi lucruri. Si nu suntem gemene si nu avem vreo relatie telepatica.

#15
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Initiatoare, cum ai defini o persoana credincioasa?
In jur de 8 ani ai "trait" cu acelasi iubit, oare nu e pacat?

#16
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Atrag din nou atentia, in principal asupra punctelor 2 si 3 din Regulamentul ariei care au fost deja incalcate in mai multe posturi: http://forum.softped...iei-paranormal/
Urmatoarea curatenie pe care o voi face se va lasa cu sanctiuni.

#17
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Attached File  gandalf.jpg   130.44K   5 downloads

Posted Image

ps. Nu exista bre vraji, sunt doar abureli. Vezi cazul lui Zavoranca.

Edited by ericmario, 12 March 2016 - 17:46.


#18
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
In RO a existat o traditie destul de puternica de vrajitoare/fermecatoare/descantatoare, atat pe magie neagra cat si pe magie alba, ba chiar si mixta...

A dainut pana in prezent pt. ca religia ortodoxa si oamnii mai toleranti au ignorat sau au luat problema ca pe un dat oarecare.

Vanatoarea de vrajitoare nu a fost un fenomen local.

Este o foarte mare diferenta fata de occident si chiar fata de statele americane, unde vanatoarea de vrajitoare si arderea lor pe rug a fost un fenomen masiv.

Dincolo de faptul ca exista o traditie legata de farmece, cu tehnici, incantatii si procedee specifice, chiar si fara acestea, omul in general poate sa faca absolut orice, fara exceptie, inclusiv doar cu puterea mintii.

Problema este ca fie ca apelezi la molifte si dezlegari bisericesti, fie ca apelezi la farmece si descantece de dezlegare, daca nu este eliminata sursa lor, acestea se pot repeta.

Edited by loock, 12 March 2016 - 17:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate