Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Televiziunea M4 Sport, în grila RCS RDS România-NU este disponibil la mediabox.

- - - - -
  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#1
petryca92

petryca92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 29.07.2012

  Televiziunea M4 Sport, în grila RCS RDS România


Televiziunea maghiara M4 Sport a fost introdusa in grila de televizine digitala prin cablu a RCS RDS. La mine inlocuieste exact MTV Romania, nu a mai fost necesara o rescanare.

[ https://2.bp.blogspot.com/--GvmxzQWkD8/VuCfZHjisVI/AAAAAAAAtHY/sFBlhH4H4rE/s640/M4%2BSport%2BRCS%2BRDS%2Bcablu%2B1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://2.bp.blogspot.com/-jpBljQH3yzA/VuCfZEFOYAI/AAAAAAAAtHg/yQaFmPEoEKE/s640/M4%2BSport%2BRCS%2BRDS%2Bcablu%2B2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://2.bp.blogspot.com/-KoIMkgJ_qj8/VuCfZIZlghI/AAAAAAAAtHc/Le_vOwQa6KE/s640/M4%2BSport%2BRCS%2BRDS%2Bcablu%2B3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Televiziunea este detinută de MTVA, o asociere a serviciilor media publice de televiziune si radio din Ungaria si a fost lansata in vara anului trecut, ca urmare a unei reorganizari majore care a survenit începand cu 15 martie 2015. Televiziunea difuzeaza competitii sportive din Ungaria, dar si competitii internationale.

SURSA:http://hdsatelit.blogspot.ro

Edited by megafanro, 12 March 2016 - 00:01.


#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
da champions league?

#3
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, totul e necriptat.

#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
Au gasit metoda sa transmita champions league in romania :D

#5
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Sper sa tina varianta asta, desi nu sint sigur ca au voie sa transmita CL in Romania.

#6
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
La meciul de aseara a fost si o alta pista audio? ma gandesc ca daca are si engleza si se mentine totul necriptat rds ul s a scos

#7
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Ba o sa ramana cei de la televiziunea publica maghiara au cumparat drepturi pentru maghiarii din Romania, deci se poate vedea peste tot necriptat. La schimb, pentru romanii din Ungaria se pot introduce posturi care dau competitii sportive (Dolce/Digi Sport RO + Look).

Din pacate drepturile sunt cumparate pana pe 30 aprilie.

#8
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Stai linistiti ca varianta nu e doar pentru Champions League si/sau Europa League.

Din surse sigure, stiu ca varianta asta este una de rezerva (si) pentru Formula 1. In conditiile actuale, inclin sa cred ca nu vom avea Formula 1 nici sezonul acesta la DigiSport, dar probabil vom avea Formula 1 la RCS/RDS. Posted Image

#9
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da RTL nu mai prindeti?

#10
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Exista si RTL. Momentan.

#11
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
alt canal de sport pe langa cele...6 existente deja in grila (fara sport.ro) ??? in cazul asta nici ma mai chinui sa rescanez canalele.I'm not interested !

#12
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
La Next-Gen, exista varianta HD...insa cand sunt meciuri din UCL, ecranul e blank...

#13
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009
de cand a fost introdus, ca aseara am dat din curiozitate pe fostul MTV RO si era ecran negru ?

#14
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015
Eu nu prind postu acesta la scanare cu decodoru imi apare 127 programe si pana sa scoata mtvul aveam 128, am cautat in toata lista nu este postu acesta

#15
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Exista si in Arad pe digital pe frecventa 338 Mhz, are doua piste audio dar pe una nu se aude absolut nimic.

#16
bogdan1811

bogdan1811

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 06.08.2015

View Postdanielavram, on 10 martie 2016 - 13:16, said:

Exista si in Arad pe digital pe frecventa 338 Mhz, are doua piste audio dar pe una nu se aude absolut nimic.

Cred ca postu acesta se prinde numai in Transilvania, mie nu-mi apare nici pe scanare cu decodoru lor si nici pe scanare cu tunneru digital al TVului

#17
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Ce competitii transmite? In afara de un meci pe seara din UCL?

#18
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Eu zic sa ne apucam a invata maghiara, sa se introduca chiar in scoli obligatoriu, glumeam.
Astia sunt chiar nesimtiti? Ne baga pe gat canale unguresti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate