Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 

Rabla 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#91
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Ati auzit ceva? Mie un dealer mi-a zis saptamana trecuta ca se suplimenteaza, si ca asteapta doar comunicatul oficial.

Quote

Am aflat ca in perioada urmatoare se va mai face o alocare de inca 33 mil lei, adica inca cca 4000 locuri.
Va fi comunicat oficial de la guvern, preluat de agentiile de presa.


#92
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
In general se anunta pe site-ul AFM cand se fac suplimentari - http://afm.ro/rabla_autovehicule.php

Cel mai indicat este sa suni un dealer, sa-i spui ca esti interesat de un model si sa-l rogi sa te sune imediat cand afla ca s-a suplimentat pentru a putea face pasii urmatori. Ei afla oricum mai rapid decat se comunica pe site-ul AFM.

#93
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,062
  • Înscris: 25.12.2005
Am procedat asa..si am primit o oferta cu REMAT numai pentru o anumita masina...hm curios

View Postbillyboy, on 08 august 2016 - 18:01, said:

Ati auzit ceva? Mie un dealer mi-a zis saptamana trecuta ca se suplimenteaza, si ca asteapta doar comunicatul oficial.
Deci at fi o chestiune de zile...

#94
Mickydutza

Mickydutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.06.2006
Reducere la Midocar fara programul Rabla. https://fbcdn-sphoto...6ba31a6f42980b6

#95
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009

View Postalex321, on 08 august 2016 - 19:21, said:

Am procedat asa..si am primit o oferta cu REMAT numai pentru o anumita masina...hm curios

Despre ce masina/model e vorba?

#96
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,062
  • Înscris: 25.12.2005

View Postjonnie007, on 10 august 2016 - 12:19, said:

Despre ce masina/model e vorba?
Dacia Duster...(sau orice Dacie as fi vrut).

#97
zavatecristian

zavatecristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.05.2016
Se știe când se reia Rabla? De câteva săptămâni tot promisiuni.

Edited by zavatecristian, 14 August 2016 - 07:42.


#98
koresh12

koresh12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2015
Era un zvon ca lunea care a trecut trebuiau sa realoce, dar nu sa mai întâmplat nimic, eu mai sper ca maxim pana in prima saptamana de septembrie cand mai revin astia din concedii sa faca ceva treaba, teoretic dealerii sunt înca în asteptare nu refuza pe nimeni care vor remat

#99
zavatecristian

zavatecristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.05.2016
Se zice...ca se speră si reintroducerea în sistem a tichetelor nefolosite...multi s-au înscris în program si au casat masini care nu aveau 8 ani în țară.

#100
pu101

pu101

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 03.05.2008
Anul trecut s-au realocat fondurile de la persoane juridice? Vad ca, de ex, masini electrice au fost doar 2 cereri la pers juridice.
Doar ca au termen limita 21 Oct, sper sa nu se dea anuntul dupa 21 Oct.

#101
yrymeister

yrymeister

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.01.2008
Vineri anuntau cei de la fondul pt Mediu ca in 2 -3 sapt vor da un verdict daca se suplimenteaza fondurile pt persoane fizice si cu cat. Azi am vb cu al meu dealer si mi-a zis ca pe 20 sept se vor aloca banii.

#102
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Mai aveti ceva noutati? Zilele urmatoare ar trebui sa-mi ajunga masina la dealer.

#103
yrymeister

yrymeister

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.01.2008

View Postbillyboy, on 20 septembrie 2016 - 10:01, said:

Mai aveti ceva noutati? Zilele urmatoare ar trebui sa-mi ajunga masina la dealer.
Conform spuselor dealer-ului meu azi ar trebui sa faca anuntul suplimentarii fondurilor. Si eu astept, la fel ca si tine. Masina mea e deja in parcul dealer-ului si ma asteapta.

#104
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Pe siteul de la AFM nu a aparut nici un comunicat de presa nou.

#105
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,062
  • Înscris: 25.12.2005

View Postyrymeister, on 20 septembrie 2016 - 10:40, said:

Conform spuselor dealer-ului meu azi ar trebui sa faca anuntul suplimentarii fondurilor. Si eu astept, la fel ca si tine. Masina mea e deja in parcul dealer-ului si ma asteapta.
Adica o vei cumpara cu remat ?

#106
yrymeister

yrymeister

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.01.2008

View Postalex321, on 21 septembrie 2016 - 04:26, said:

Adica o vei cumpara cu remat ?
Da, asa vroiam sa fac. Ieri am trecut pe la dealer sa vad daca s-a mai schimbat ceva. Erau in videoconferinta cu cei de la Renault. (masina va fi O Dacia MCV). Din cauza taraganarilor statului cu alocarea de fonduri, au dispus sa ofere clientilor inscrisi, un discount de 1100 E la masini. Astazi vor face publica decizia.

#107
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Ia uite ce veste, bravo lor.

#108
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Pe siteul AFM au fost publicate listele persoanelor juridice acceptate si respinse la programul Rabla si Rabla Plus. Cei respinsi au la dispozitie 5 zile sa depuna contestatii, apoi se va publica lista finala.
Ma gandesc ca acum ar trebui sa fie momentul in care ar putea sa realoce fondurile pe Rabla Clasic Persoane Fizice. Masina mea a ajuns, astept un comunicat din partea lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate