Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#10909
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nu are niciun sens. Încearcă aceeași operațiune pe book.wizzair.com

#10910
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003

View Postatupi, on 19 mai 2017 - 11:31, said:

Confirm, după multe zeci de zboruri că gentuță la femei sau bărbați e considerată bagaj suplimentar.
Eu n-am zburat cu Wizz decat de 4 ori (2x dus-intors), dar n-am avut niciodata problema asta.
Si sotia avea o geanta si eu o gentuta /tasca ce se poarta pe umar.


In alta ordine de idei, se pare ca din iunie ruta Cluj - Baden-Baden nu va mai fi operationala. Stie cineva daca se muta pe Targu Mures?

#10911
SsAiAndrei

SsAiAndrei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.05.2017

View Postbv01, on 20 mai 2017 - 04:45, said:

Nu are niciun sens. Încearcă aceeași operațiune pe book.wizzair.com

Iti multumesc extraordinar de mult:). A functionat asa.

#10912
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
yw

#10913
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am făcut o data un schimb de bilet din situl vechi și la aeroport au zis că nu apar pe lista de pasageri. Va dați seama ce emoții și nervi am trăit până au dat ei nu știu câte telefoane și să lămurească problema. Boarding passul îl aveam deja. Pe situl nou zborul nu-mi apărea dar daca ii cautam cu codul de rezervare îl găseam. Deci e ceva dubios cu aceste 2 situri și felul în care scriu in baza de date comuna.

#10914
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Sau pe site-ul nou nu se poate schimba adresa de e-mail asociată contului.

#10915
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Ceva info despre zborul Wizz spre Lamezia Terme.
Plecare duminica din Bucuresti cu intarziere de aproximativ 2 ore. Motivul invocat: verificari tehnice ... Nu ne-au dat decat o hartie cu informatii....
Ieri, la retur, plecare din Lamezia cu aproximativ 5 minute mai tarziu.Sosire in Bucuresti fix la ora mentionta,

Pentru apare mereu intrebarea referitoare la poste: in aeroport in Lamezia, inainte de controlul de sucuritate sunt 2 angajati ca verifica fiecare persoana sa aiba doar bagajele la care are dreptul. Orice poseta trebuie introdusa in bagajul de mana.  Si au acolo si acele cadre de masurat bagajul.

#10916
TybyMen

TybyMen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.12.2008
Pai daca este inainte de controlul de securitate daca nu ai bagaj de cala nu ai dc sa treci pe la ei. Si daca tot treci poate sa ti le tina altcineva de exemplu cat lasi bagajul de cala. Problemele apar daca vin cu cardul la poarta imbarcare ca nu ai cum sa scapi

#10917
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
da nasol site mai au astia de la wizz
juma de ora mi-a luat sa fac un rahat de rezervare , si nu e prima oara
te tot impinge sa cumperi extra si nu te lasa sa treci mai departe chiar daca dai ca aia vrei pe moca , aia nu vrei , ...ma enerveaza

#10918
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View PostTybyMen, on 27 mai 2017 - 06:48, said:

Pai daca este inainte de controlul de securitate daca nu ai bagaj de cala nu ai dc sa treci pe la ei. Si daca tot treci poate sa ti le tina altcineva de exemplu cat lasi bagajul de cala. Problemele apar daca vin cu cardul la poarta imbarcare ca nu ai cum sa scapi

nu ma refer la ghiseul de check-in sau drop bag.
Fix inainte de controlul de securitate, fiecare isi arata documentul de identitate si boarding passul. Daca nu treci pe acolo, nu inaintezi catre poarta de imbarcare.

#10919
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View PostmoniK_06, on 27 mai 2017 - 07:52, said:

nu ma refer la ghiseul de check-in sau drop bag.
Fix inainte de controlul de securitate, fiecare isi arata documentul de identitate si boarding passul. Daca nu treci pe acolo, nu inaintezi catre poarta de imbarcare.

Dar asta n-are nici o treaba cu Wizz sau alta companie aeriana. Asta tine de aeroport. Exact la fel e si la Otopeni.
In aeroporturile civilizate nu e un amarat care se uita la toate biletele (si actele), ci sunt turnicheti (sau porti), scanezi biletul (deci nu se uita nimeni la nici un act, retineti asta), se deschide portita de acces si mergi spre security check.

Iar in alte aeroporturi pur si simplu nu e nimic, mergi la security check fara sa-ti ceara nimeni nimic (exemple: Milano Bergamo, London Gatwick, Copenhaga Kastrup, Edinburgh etc.)

In alta ordine de idei, n-am vazut niciodata sa fie cadru de masurare acolo unde se lasa bagajele de cala (checked baggage). Am vazut cadre numai si numai la porti (gates).

Schema e cam asa: unde lasi bagajul de cala e verificata greutatea, iar la poarta e verificata marimea celui pe care-l pretinzi ca-l vrei sus in cabina.

Edited by cattavencu, 27 May 2017 - 09:13.


#10920
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,626
  • Înscris: 12.12.2006
Sunt si la check in, inclusiv pe Otopeni. Cel mai recent am vazut si la Bologna dar intr-adevar se verifica numai greutatea la check-in.

Edited by mdt, 27 May 2017 - 12:20.


#10921
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Postcattavencu, on 27 mai 2017 - 09:10, said:

Dar asta n-are nici o treaba cu Wizz sau alta companie aeriana. Asta tine de aeroport. Exact la fel e si la Otopeni.
Nici nu am pretins ca are legatura cu Wizz.
Am scris aici deoarece am zburat cu wizz si pentru ca sunt foarte multi care intreaba de chestia cu poseta. Asta am observat si am mentionat, poate le este de folos altora.
Pe mine oricum nu m-a afectat lucrul acesta asa ca nu am nicio problema.

#10922
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Oare în cazul grevelor, cum va fi cea de marți, low costurile cum sunt tratate în privința priorității la zbor? Trebuie să zbor marți cu Wizz și este anunțată greva Romatsa

#10923
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View Postatupi, on 28 mai 2017 - 08:35, said:

Oare în cazul grevelor, cum va fi cea de marți, low costurile cum sunt tratate în privința priorității la zbor? Trebuie să zbor marți cu Wizz și este anunțată greva Romatsa


Salut,
Toti sunt tratati la fel...nu exista discriminari. Asa ca inarmeaza-te cu multa rabdare...

#10924
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna ziua,
Am si eu primul zbor cu Wizz. Nu inteleg cat dureaza zborul pana la Bratsilava de la Cluj. As vrea sa fac rezervarea la biletele de bus pentru Viena si nici nu stiu la ce ora ajung in Bratislava...

Edited by alipiticot, 29 May 2017 - 18:11.


#10925
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View Postalipiticot, on 29 mai 2017 - 18:10, said:

Buna ziua,
Am si eu primul zbor cu Wizz. Nu inteleg cat dureaza zborul pana la Bratsilava de la Cluj. As vrea sa fac rezervarea la biletele de bus pentru Viena si nici nu stiu la ce ora ajung in Bratislava...


Buna,
Orele de plecare si de sosire ale zborurilor sunt ore locale. Cum fusul orar in Bratislava este in urma cu o ora fata de cel din Romania, diferenta de ''numai'' 15 minute intre decolare si aterizare nu trebuie sa te sperie, zborul durand, conform site-ului Wizz, 75 minute. Ora Bratislavei este 8.05 iar in Romania ceasul va arata 9.05.
Pentru rezervare bus catre Viena ia in calcul si preluarea bagajului de cala(daca este cazul).
Zbor placut!!!

#10926
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Multumesc, nu am bagaj de cala, e doar un citybreak. Bratislava (BTS) e aeroportul, nu? Ca am vazut acolo si statia de bus pt Viena.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate