Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Transport Timisoara - Elvetia ( St Gallen/Zurich )

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Salut, caut de cateva zile transport pentru ruta din titlu. In data de 11 martie eu cu un coleg trebuie sa fim in St Gallen sau Zurich, oriunde e ok, iar in data de 13/14 martie sa ne intoarcem. Stie cineva o oferta buna, sau merge cineva incolo si e dispus sa faca ridesharing? Am gasit cu Atlassib, la dus e ok, dar intoarcerea e in 19 martie, ceea ce e cam tarziu pentru noi. Va multumesc frumos !

#2
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
75 de euro dus cu trenu.
Tren Timisoara- Budapesta 15 euro
Tren Direct RailJet (un fel de TGV mai lent merge doar cu 200 de km/h) Budapesta- Zurich - 60 de euro (face 10 ore)  - pentru trenu asta si cel de intorszurich - budapesta biletele se iau online de la unguri. Platesti online si primesti un cod si cand ajungi la Budapesta in gara meri la automat scrii codul si iti printeaza biletele (si cele de intors !!!)
si dus-intors iti vine 150 de euro.

Edited by qew, 06 March 2016 - 21:19.


#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Eu m-as duce cu trenul... vezi toata Austria daca e ziua. Am fost langa St. Gallen, am aterizat la Altenrhein si n-am vazut decat nori de la Viena pana acolo.
Si acum ma oftic pentru ca cei care s-au ocupat de logistica n-au ales varianta trenului.

#4
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Railjetul Budapesta- Zurich pleaca la 06:40 din Budapesta,deci e pe zi.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca pleca din Bucuresti se mai adaugau inca 15-20 de ore/sens.Attached File  capture-20160306-214633.png   18.92K   20 downloads

Edited by pasilla, 06 March 2016 - 21:46.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,178
  • Înscris: 07.11.2006
Initiatorul e din Arad.N-are sens plecarea din Bucuresti.

ps.
Nu tot ce are legatura cu Bucuresti este OK.Posted Image Posted Image Posted Image

#7
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Am sa merg cu Atlassib ( 56 euro dus pentru studenti ) . La intoarcere vedem Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate