Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Lenovo Vibe X3

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Multumesc pt informatii.

Am vazut si reviewul de la mobilissimo.deci azi dau comanda.😆

#20
creivean

creivean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.03.2008
Să fie într-un ceas bun şi să-ţi aducă...numai veşti bune.
Plus, aşa am şi eu cu cine povesti pe aici... :)

#21
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Am inteles ca e disponibil un update de 300 si ceva de mb dar cica e cu pb pe la baterie si dolby.unii zic sa nu se faca updateul altii ca ar fi f ok pana la urma ca ar fi si un patch de 49 mb care repara pb.

#22
creivean

creivean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.03.2008
Am prostul obicei de a-mi ţine cu updaturile la zi toate gageturile, deci...
Acum, am versiunea de soft X3a40_S138_160301_ROW
Eu, nu mă joc cu romuri custom. Dacă vroiam să fac asta, luam Xiaomi Redmi Note 3 :)

#23
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Inteleapta alegere.as putea zice ca ar fi sg telefon din cele avute care isi merita banii😁.ma refer raport calitate pret. Am fost fan htc pana au zbarcit-o apoi samsung niste tel.ok dar muuult supraevaluate. Cel putin la s4 mi au trebuit cateva zile sa ma linistesc ca dadusem o caruta de bani pe el si scartaia plasticul de cate ori puneam mana pe el.😂

Si culmea in paralel cu s4 aveam o pocnitoare allview viper de la servici. S4 scartaia si mai primea un restart ocazional.in schimb pocnitoarea allview nu scartaia si in vreo opt luni cat l am tinut un sg restart n a vazut.de la s5 si spatele ala de zici ca era papuc am zis pas samsung. S7 edge e misto dar totusi 3700 lei...no way

#24
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Ultimul disponibil la emag l-am luat...stocuri asa mici de la lenovo pt flagshipul lor...

#25
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Daca isi mai ia careva modelul sa nu faca updateul de 317 mb.are buguri pe dolby,volum,baterie si amprenta.sper ca lenovo sa rezolve rapid pb din update. Pacat ca telefonul e wow dar updateul asta strica tot.

#26
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Varianta cu 32Gb ram la oferta.

#27
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Dupa 2 zile de butonat telefonul am tras urmatoarea concluzie:e cel mai bun telefon de care nu a auzit nimeni.
Pro-constructie premium, ecran bun,sunetul din difuzoarele stereo bun si f puternic peste tot ce e pe piata insa sub boomsoundul htc, pt auditia in casti recomand altele decat cele din pachet, eu am folosit niste jbl si da se aude fenomenal,nu exista lag, bateria face fata  consumului, camera daca are de unde sa isi ia lumina si cu setarile potrivite face niste poze misto , cel putin prim planurile sunt wow. Camera de selfie fara exagerare la momentul asta cred ca e cea mai buna de pe piata,senzirul de amprenta este rapid.
Contra-telefonul este masiv,accesorii nu se gasesc,noroc ca vine cu o husa inclusa, in conditii de low light camera nu face fata focalizeaza greu si e zgomot de imagine. Am reusit sa stau departe de updateul cu pb, astept sa vad daca se rezolva abia apoi il updatez. Pe scurt la 1800 de lei face "pishu" pe unele din flagshipurile din 2015 respectiv la constructie,cum se misca,sunet,baterie si camera pe timp de zi.

Uitasem partea de gsm...compatibil 4g digi, in apel vocea se aude bine, undeva la 4 linii semnal in sectorul 6.

Si lucru ciudat pui hi fi in tel,pui senzor sony, senzir amprenta,constructie  si asamblare premium  si nu ai tastele luminate...nu e un capat de tara ca m am obisnuit rapid dar cat puteau sa coste 3 leduri...

#28
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postkiario, on 02 aprilie 2016 - 12:53, said:

Varianta cu 32Gb ram la oferta.
"Japca pe față" :ninja: , nu merită mai mult de :signher: 1299 de lei, maxim am spus Posted Image

Asta e cel mult in alaiul flag-ship-urilor "Lenovo", e cam prea "sub-echipat" Posted Image  pentru a putea fi considerat un adevarat "flagship" Posted Image

#29
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Cetatene 1299 e vibe x3 lite...japca e la samsung si apple. Telefonul la cat e de utilat este merita cu prisosinta banii daca ne raportam la preturile flagshipurilor 2015 si pe care le cam intrece, unele dintre ele.nu dau nume ca se simte lumea ofensata.

http://mobilissimo.ro/m/lenovo/lenovo-vibe-x3-review_30369.html

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTeophileos, on 03 aprilie 2016 - 17:26, said:

l flag-ship-urilor "Lenovo"
„Flagshipurile” Lenovo, care dupa Xiaomi sunt cea mai placuta surpriza in materie de telefonie mobila pe 2015/2016.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai se vede ca  Moto nu a disparut, poate sub flamura Lenovo au cum sa scoata telefoane la fel de bune ca pe vremuri

#32
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Cam asa e...

#33
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Ledul de notificari este alb...notificarile apar doar in momentul cand deschizi tel. In rest toate bune.

#34
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
In caz ca mai detine cineva tel aveti idee cum se poate atasa foto la contacte?din edit contact o primeste dar nu apare cand apelez contactul.

#35
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Am facut updateul apoi factory reset. Totul ok.nu exista lag, netul fie wi fi fie 4g zbarnaie.deocamdata totul ok.

#36
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
L-am luat și eu pentru nevasta-mea, aspect premium, sunet impecabil redat de pe YT, dolby, ecran bun. Totuși rama de aluminiu cred ca se va zgâria în timp. Nu am făcut update încă datorita problemelor pe care le-am citit pe-aici. Mai așteptăm.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate